Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoktak (illik) adni egy...

Mit szoktak (illik) adni egy óvodában az óvónőknek Karácsonyra, és hány ft-ot illik szedni gyerekenként?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos a lányom, és 3000 ft-ot kérnek fejenként. Nem sok? Igy kb. 70000 Ft jönne össze.
2010. dec. 4. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A 3000 Ft csak karácsonyra megy? Mert az nagyon sok!!! Még akkor is, ha 2 óvónőre és egy dajkára osztják el.

A szülői munkaközösség vezetője találta ki? Nyugodtan szóljatok, hogy ez túlzás.


Óvónéniknek, ha személyesen is akartok valamit adni, akkor valami kisebb dolog (bonbon, tea, kávé, notesz, hűtőmágnes.) Esetleg saját és gyereked közös munkája (karácsonyfadísz, mézeskalács, kicsi kép). Mindezt szépen, ízlésesen becsomagolva.

2010. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nincs!!!Inkább az óvónők adnak a gyerekeknek!

Ezt tuti valamelyik újgazdag ovistárs szülő találta ki.Szerintem akkor vegyen ő külön az óvónőknek,biztosan lóg a nyelve,akkor használja is,de ne a ti pénzetekből!!!

Sokan a saját gyereküknek nem vesznek 3000ft értékben ajándékot,akkor miért is kellene az óvónőknek gyerek X 3000ft-ért?

Szerintem gyerek/200-300ft-ból is igen szép jelképes ajándékot lehet venni,sőt még kevesebből is.pl gyertyatartó 1 szép gyertyával+1 képeslap(kb 1000-1500ft),mikulásvirág kaspóban(szintén 1000-1500ft)stb.

2 óvónőnek és 1 dadusnak így kb 4500-5000ft.Ez a 70000ft nagyon durva!!!


Most azon gondolkodom még,hogy esetleg nem értetted e félre,nem egy óvónőre szánnak 3000ft-ot? Így már más a felálláa teljesen:)Ez még elmegy:)

2010. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem értettem félre, így van. Minden gyerektől 3000 ft, 23 gyerek van a csoportban, az 69000 Ft összesen. Ha egyenlően osztom 3 felé, akkor is 23000 ft-ra jön ki egy óvónőnek. Én is soknak tartom, talán még sosem kaptam ekkora összegű ajándékot egyszerre. Nem is értem.
2010. dec. 4. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
En ovoneni vagyok, de mi nem kapunk semmit a szuloktol. A tulajdonos asszony irt egy listat knek melyik a kedvenc parfumje, es veszi meg, sajat koltsegen, szuloktol semmit. Rank is igaz, hogy inkabb mi veszunk a gyerekeknek. Mi a munkakert fizetest kapunk, semmilen ajandekkal nem kene terhelni a szuloket, koltsek inkabb a picikre.
2010. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is óvónő vagyok. Mi júniusban az évzáró ünnepségen szoktunk ajándékot kapni a szülőktől néhány ezer forint értékben. Karácsonykor sohasem, de huszonezres ajándékot el sem fogadnék, pláne karácsonykor. Az a családok ünnepe, és sokan családon belül sem tudnak ennyi pénzt ajándékra szánni. Égne a képem. Biztos, hogy nem fogadnám el.


Most eszembe jutott, hogy néha kapunk egy-egy gyerektől egy-egy apróságot (kis cserépmécsest, vagy kis karácsonyi gobleint), itt a gesztus nagyon jól esik, met szívből adják, és nem kényszerből adják össze rá a pénzt. 3000 Ft fejenként, tejóisten! Ne bólintsatok rá! Kínos lesz az óvónőknek is, visszafelé fog elsülni.

2010. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi tavaly pénzt szedtünk. 500 ft/gyerek

Ebből kaptak volna egy ajándékcsomagot. De ugye a sok kedves szülő nem fizette be még ezt a csekély összeget sem, úgyhogy a végén néhányunknak kellett valamilyen ajándék után nézni.

Idén mindne kicsi szekrényébe teszek egy levelet, amiben szépen megkérem a szülőt, hogy a gyerekkel színezzék ki a benne található karácsonyi kifestőt, amit utána összeszedünk, a hátuljára karácsonyi idézeteket írunk. Ez lesz az ajándék. Ha valaki akar még emellé valamit, akkor így is megteheti.

Ingyen van, de a gesztus értéke óriási.:)

2011. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!