Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyennek kell lennie egy 2...

Ilyennek kell lennie egy 2 évesnek?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hét mulva lesz 2 éves. Mindig elolvasom a szakirodalmat, meg az internetes dolgokat az adott korszakrol. Csak szeretném tudni mások hogy vannak ezzel. Mit tud a ti 2 évesetek? Jol haladunk?

Lányom nem akar bilizni, nem hajlando rá sem ülni, esetleg utolag szol hogy kaka. Cumizik, nem csak alváshoz, nappal is. Cumisüveget még használunk, igaz csak az esti és reggeli kakakohoz. Napközben csőrös pohárbol iszik. Egyedül eszik, néha villával. Csak be kell segiteni néha, ha engedi.

Beszélni mostanában kezdett, elég sok mindent mond, de legtöbbször "hablatyol", beleszőve egy-egy értelmes szót. Eddig elég barátságos volt, de egy ideje struccpolitikázik. Ha rászolok, vagy valaki (aki nem én vagy az apja vagyunk) csak ránéz, becsukja a szemét, elforditja az arcát. Ujabban mindenre a válasz a NEM. Ja, és a hisztik..... Tudom, dackorszak.

Szoval, nem hinném hogy levagyunk bármiben is maradva, legalábbis remélem. Csak érdekelne más anyukák véleménye, és más 2 évesek fejlettségi szintje.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. dec. 8. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

A lányom 25 és fél hónapos.


bili: pisil és kakál bele szól utánna éjjel ágytiszta. nappal szobatiszta.


cumi: se cumi se üveg pohárból iszik késsel kanállal eszik. nem kell segiteni. -nem is hagyná-


beszéd: pár szót mond kb. 40 szavas szókincse van.


barátságos a megszokott emberekkel idegenekkel tartozkodó.

Nem!! nagyon mondja

hiszti: kb. kéthetente egyszer negyedóra.


rajzol szinez órákig elvan feltalálja magát egy cipősdobozzal is. 2 babája van akiket imád. Főzöcskézik.

2010. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 1 hónapja volt két éves.

Nyáron jól ment a bilizés, azóta teljesen visszaesett, most a télen nem is próbálkozunk, majd tavasszal, ha már nem kell bundaruha.

Ő már legalább fél éve folyamatosan dumál. Kerek mondatokban beszél.

Nem cumizik.

Ezért is hablatyolhat a lányod.

Egyedül alszik el, alkalmazkodó.

A kerekcske-dombocskát tudja egyedül elmondani. (elment vadászni, stb...)

2010. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

első v. az alvás nekünk is jól megy már jó fél éve. ha ámos fogja a babáját és jön puszit adni aztán bemegy és betakarom biztos be tudná magát is de én ott adok puszit!


este nyolctól reggel hatig alszik alvás elött elmegy pisilni és felkel utánna is. nappal bugyiban és nadrágban van ha hosszú távra megyünk vele v. ismeretlen helyre még pelus van rajta de ált. nem pisil bele.

2010. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az elalvás nálunk ugy zajlik, hogy egy ideig fekszik mellettünk, mig megy a tv, aztán vagy ebobiskol és átteszem az ágyába, vagy kikapcsoljuk a tv-t, és beteszem az ágyába, 5 perc mulva már alszik. csak éjjel nagyon sokszor felsir, olyankor benyulok a kiságyba, megfogom a kezét. Nappal 1,5 orát alszik.

Szeret "rajzolni", könyveket lapozgatni, babázni, főzőcskézni.

Utál öltözködni.

2010. dec. 8. 11:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom szeptemberben volt 2 éves.

A bilizés még abszolút nem megy, akkor szól ha már a pelenkában van az eredmény.

Enni nemrég kezdett el egyedül, de kanállal még botrányosan megy, villával már elég jó.

Ő nem cumizik, de párnahuzatot cipel mindenhova, azt tömi a szájába és azzal együtt az ujját. Próbálom rávezetni, hogy ez csúnya, ha meglátom a hideg ráz tőle, de nem hajlandó elhagyni.

Borzasztó hisztis, nincs el egyedül 2 percnél tovább, még a wc-re is utánam jön.

Beszél már, összerak 2-3 szót.

Ugyanezt csinálja, ha rászólunk akkor elfordul. Az emberekkel nincs jó viszonyban, ha valaki hozzá akar érni akkor rohan az ölembe. (Ezt se nagyon bírom mert általában gyorsan rohan és az esetek 90%-ában megüt valahol)

Cumisüveget nem használunk, már pohárból iszik.

2010. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek két évesen még nagyon nagy különbséggel fejlődnek. Nekem három gyermekem van. Legnagyobb kétévesen egyáltalán nem volt és nem is mutatott hajlandóságot a szobatisztaságra. Egyedül evett, pohárból ivott, viszont két cumijával felváltva dugaszolta el a száját. Beszélt, szinte mindent, kérem-köszönömöt használta, igaz a betűk még nem voltak tiszták. Középső gyermekem kétévesen szobatiszta volt, kakilt pisilt önállóan a bilibe, viszont alig beszélt azt a pár szót tisztán ejtette (három éves korára gyönyörűen répa, retek, mogyorózott). Nem cumizott, pohárból ivott, majdnem önállóan, kis segítséggel evett, szopizott. Legkisebb tesójuk kétévesen csak én értettem mit hablatyolt. Teljesen t betűvel, folyékonyan összehordott mindenfélét. Önállóan evett-ivott. Két és fél évesen lett szobatiszta. Hároméves koráig szopizott. Ebben a korban mindegyikük feszegette a határokat, de mivel nem értek célt a hisztivel, így a dackorszakot viszonylag könnyedén túléltük. Szerintem a te csemetéd teljesen jól fejlődik, emiatt nem kell aggódnod. :D
2010. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap múlva lesz 2 éves a fia.szerintem a nagyobb dolgokban egyformák,a többi meg egyéniség,meg genetika kérdése szerintem.fiam egyedül eszik csak a levest kell kanalazni neki,pohárból iszik,még nem szobatiszta bár a wc-be pisil,de a kaka az bemegy de szol ha bekakilt,zavarja.kerek mondatokban beszél már szinte folyamatosan,nem csak 2 szót hanem többet is összerak,"le esett a pók a fejemről.elment a mikulás,hozott kocsit"az a csoki,cumizik de csak ha nyűgös,vagy aludni megy,az alávás születésétől kezdve egyedül megy,persze vannak korszakai amikor altatni kellett,de mindig visszaszoktattam az egyedül alvásra.Már mondókákat jegyez meg,pár sort már egyedül mond,vagy befejezi a mondatokat,épít,szépen játszik egyedül is.Ha valamit nem szabad akkor visít,de csak 1 percig tart mert otthagyom,és már abba is hagyja ilyenkor.Vidám gyerek idegeneknek köszön,de távolság tartó.most pár hete anyás lett.Csak anya veheti el tőle a poharat,csak anya adhatja rá a kabátot,csak anya vigasztalhatja meg,most ez a korszaka van.nagyjából ennyi.
2010. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na aggódj ezen,teljesen jól fejlődik,nincs lemaradva,de nem is tűnik ki a többiek közül.Na hasonlitgasd,mert vsak magadat hergeled vele,leirom az enyém miket csinál,de kérlek ne vedd dicsekvésnek:

-egyedül eszik,villával kanállal,iszik csak pohárból

-összetett mondatokban beszél kb 4 hónapja

-angol szókincse kb 25 szó(tudja a jelentését is),a magyart nem tudom sok

-mondókázik kb:20-22mondókát eltud mondani

-szoba,és ágytiszta 1 hóónapja

-szeret:rajzolni,főzni,szinezni,babázni,épitőkockázni és nekem segiteni

-szokott hisztizni,vagy heti 1 alkalommal,de nem jellemző

-egyedül öltözik,a felsőnél még segiteni kell neki

Hirtelen ennyi jut eszembe,fejlettebb a koránál,de nem csodagyerek.

2010. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen jól fejlődik a kislányod:)!

A kisfiam novemberben volt 2 éves,neki már nincs cumi,sem cumisüveg,sem csőrös,kizárólag pohárból hajlandó inni.

Szavakat mond,mondatokat még nem,egyedül eszik,csak pisi megy itthon a bilibe,kakit letagadja(1 évesen szólt utána),szóval pelusos még.

Kisfiamnak is volt ilyen dacos korszaka már,de sokszor értelmesebb,mint a 6 éves bátyja,1x elmondok valamit,megérti,és megteszi,amire kérem:)!

Ő a kedvünkben akar mindig járni:)!


Mondja,hogy nem,különböző hangokon,de inkább csak akkor ,ha tényleg az a válasza,pl.nem kér enni,inni,nem dacból.

2010. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom november végén múlt 2 éves.

Október óta szobatiszta,rá egy hónapra már éjszakára sem kellett pelus.

Cumizik,napközben is elég sokat,csak ha nem itthon vagyunk,akkor felejti el teljesen.

Inni pohárból iszik,ritkán sportkupakos üvegből.

Egyedül eszik kanállal,villával.

Beszédben most ott tartunk,hogy kb.2-3 hete ismétel mindent utánunk,és egyre többször rak össze 2 szót.Pár napja elkezdte kérdezgetni,hogy mi ez?Amúgy ő is sokat halandzsázik.

Hiszti az nálunk is megy,úgy vettem észre,hogy ha elmagyarázom hogy mit,miért nem szabad,illetve kell,akkor az jobban használ,mint más.Vagy ha mégsem érti meg a dolgot,akkor megkérdezem tőle hogy szeretne-e a sarokba menni.Ilyenkor általában alábbhagy a hiszti.

Csavarogni imád,de öltözni azt nem.Szereti a meséket nézni,velünk játszani,udvaron lenni.Imádja a hasát.

Értelmes,okos kislány.Járunk úszásra,baba-mama klubba,szereti mindkettőt.

2010. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!