Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bombabiztos módszer székrekedé...

Bombabiztos módszer székrekedés ellen 2,5 évesnek?

Figyelt kérdés

Már 4 napja nem kakilt. A tegnapi 2x15 ml Laevolacra nem reagált. Ma is kapott, bár keveset, sőt, olajat is, és a végén még glicerines kúpot is. Nyűglődés van, inger van, de nem jön ki, nem is nyomja.

Legutóbb is nagyon megszenvedtük, őrületes fájdalmak árán, az én segítségemmel tudott csak megszabadulni a kőkemény széklettől. Nagyon féltem őt, de sem több innivalót (rostos), sem több ennivalót nem fogad el tőlem. Egyébként egy liter a napi folyadékbevitele. Joghurt van majdnem minden nap, tej is.

Igazából egy jó módszert keresek, ami kihozná most ezt a kőkemény dolgot úgy, hogy nem üvölt szegény fájdalmában, és nem reped szét a feneke.


2011. okt. 28. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

próbáld ki ezt,olvasd el a betegtájékoztatót,azt írja székrekedésre is jó


Milyen esetben ajánlott a Pro+Kid fogyasztása?

Fogyasztása minden olyan esetben ajánlptt, amikor a bármi okból sérült gyermek bélflóra egyensúlyának helyreállítására van szükség (pl. táplálékváltás, antibiotikum kezelés alatt és után, bakteriális gyomor- és bélrendszeri fertőzések, stb.), közösségváltáskor, emésztőrendszeri panaszok (hasmenés, székrekedés, puffadás) és allergiás tünetek (atópiás ekcéma, tehéntej-allergia) jelentkezésekor.

2011. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bombabiztos módszer nincs. NÁlunk a Duphalac bevált, "bármennyit" lehet adni a gyereknek, mert kiürül a szervezetből. Néhány óra alatt oldja a székletet. Jó lehet még a méz - oldva valamiben.


A rendszeres étkezésbe pedig állítólag jó beépíteni a szilvalekvárt.


Mi is ezzel szenvedtünk, kinövi majd!

2011. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szőlő
2011. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekünk is a Duphalak vált be, azóta mindig van itthon és ha egy nap kimarad, adok neki 2-3 ml-t és másnap fájdalom nélkül könnyen jön a kaki. Midnen más időpocsékolás volt nekünk (lekvár, szilva...stb)
2011. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 judavi ***** válasza:
Nem saját tapasztalat, de állítólag a lenmag jó székletlazító. Egy ismerősöm adta a gyereknek. Kiskanálnyit kevert a joghurtba és ez mindig meghozta a kívánt eredményt.
2011. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát, ha már ennyi ideje benn van és kemény - ami valószínű - ,akkor krémezd be jól a popsilukát pl bepantennel és a glicerines kúp pedig a végbelet síkosítja. Ha enni nem fogad el semmit, akkor is próbálhatod maszírozni a pocakját (nekünk időnként bejön, és szereti is. (ún. I love you mozdulatokkal, napocska-holdacska, majd a térdét a pocak felé nyomva felváltva) Én mondókázni szoktam közben. Hátha ez segít.

Ha pedig hajlandó nyomni, állítsd terpeszben a wécére és guggoljon le, Te fogod. Ebben a pózban könnyebb kinyomni.

2011. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes tanácsot! Kipróbálok, amit még ezek közül eddig nem.
2011. okt. 28. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is mindent kipróbáltunk, de sajnos még mindig küzdünk... A fiam 3,5 éves. Nálunk a Laevolac semmit se használt, többet nem is veszek. A dokink a lenmagot ajánlotta, most ezt próbáljuk ki. 2 hétig kell adni neki egy kiskanálnyit, joghurtba vagy tejbe keverve. Esetleg segíthet még kamilla tea, szilvalekvár, gyümölcsszelet, baracklé.. stb.. Mi adjuk neki a pro+kid-et is, de akkor is nehéz...Én már nagyon kétségbe vagyok esve. Voltunk egyszer beöntésen is, remélem többször nem kell menni..

Javult a helyzet nálatok?

2012. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Laxaclean!!! Nálunk nagyon sokat segít. És ez nem megy keresztül a gyereken csak feloldja lent a cuccot és kb 2 perc kint van minden. Igaz ez nagyobbaknak van, de tudod szabályozni az adagot.
2019. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!