Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattátok le a...

Hogyan szoktattátok le a szoptatásról a gyerekeiteket? Másfél éven túl.

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

nehezen


16 hósan elhagytuk a délelőtti szopit, aztán rá egy hónapra a délutánit. Maradt 3 ami nagyon nehezen ment, mert ébredéskor és altatáskor kellett.

Kb 18 hónaposan elhagytuk az estit, úgy hogy apa fürdette, vitte aludni, mesélt neki, és el is aludt. Viszonylag könnyen ment. Én olyankor elvonultam, h ne lásson.

A délit és a reggelit nagyon nagyon nehezen. Próbáltam korán kelni, h mire a picurom felébred, már legyek felöltözve, h csak reggelizzen és induljunk vásárolni, játszótérre. Na de a pólómat emelgette, kérezkedett az ölembe. Szívem szakadt meg, úgyhogy engedtem. Aztán próbálkoztam a délivel, ebéd után betettem az ágyába, meséltem neki, simogattam, de nem nagyon ment. Egy ilyen alkalommal épp kopogtak, kimentem, mire kb 3 perc alatt visszamentem a fiamhoz, már aludt. Úgyhogy ezután ebéd után, már csak letettem és kijöttem a szobájából.

Amikor kb 2 hét eltelt, újra próbálkoztam a reggelivel, megbeszéltem vele, h nagy fiú, nem kell neki szopi. Kap kakaót, teát. Néha sikerült meggyőzni, néha nem. Egyik nap szopott, másik nap nem. Aztán 2 nap nem, 1 igen. És onnantól kezdve nem kapott többet. Kb. 20 hónapos volt, amikor abbahagyta.

2 éves szülinapja előtti nap, a cumiját eldobta, "nem találtuk"., nem is kereste többet.

A lányom viszont nagyon aggaszt, mert ő már rég nem akar szopni, úgy erőltetem néha. Most 10 hós, és már csak 3 szopik egy nap. Persze, olyan is volt, h csak 2 szer. Jó lenne, ha még 4-5 hónapot szopna. . .

2010. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem első magától elhagyta 11 hónaposan. A másodikkal nagyon könnyű dolgom, volt 15 hónaposan szoktattam le, egyszerűen mondtam, hogy nincs és kész. Kb. 2-szer 5 mp-ig nyafogott. De a kicsit el se tudom képelni hogy csináljam most. Elalváshoz kell neki, meg éjjel. De ha csak megjegyzem, hogy már nagy vagy, nem kell ez neked, akkora balhét csap, hogy áááááááááááááááááááá

2010. dec. 9. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. 21 hónapos a kisfiam. Reggel, este, nappal alvás előtt és néha éjjel is még szopizik. A nappalit elvettem tőle 3 hete. 1. nap nagyon kemény volt. 1 órán keresztül üvöltött, tépte a pólómat. Majd meg szakadt a szívem. Mire a vállamon elaludt. Nagyon sajnáltam. 2. nap már könnyebb volt, utána már nem kereste. ennek az lett a hátránya, hogy nagyon nehezen alszik el nappal, sőt nem is akar aludni. A többit is majd elveszem tőle, a következő a reggeli lesz, de azt sem ússzuk meg szerintem sírás nélkül. Ő is olyan, mint a te gyerkőcöd. Mondhatok én bármit neki, beteg a cici, fáradt stb. Nem hatja meg. Igazából nem zavar, de már szeretném ha abbahagyná, úgy hogy dolgozunk rajta.
2010. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, 21 hós , majd magától leszokik.
2010. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nagyon cicifüggő a kislányom (volt). sokáig kelt éjjel (kb 16 hós koárig nagyon gyakran, majd onnatól 1-2x, mindig csak cici és cici, másról hallani se akart. ja és 1 éves korig szinte alig evett mást mint anyatejet. kb. 15 hósan volt egy periódus, amikor 10 percenként ment az ágyhoz, és mondta hpgy cici! na nekem abból elegem lett. eltereltem a figyelmét. így vagy úgy. aztán szépen rááltunk arra, hogy csak alvás előtt van. 21 hósan elhygta teljesen az éjjeli cicit. reggel-este-nappal megmaradt. kb. 2 hete mondtam neki, hogy anyának fáj az egyik cicije, és azt nem lehet, csak a másikat. aztán most 3 napja mondtam, hogy a másik is fáj, és nappal nincs cici. csak majd este. szó nálkül beleegyezett. én voltam a legjobban meglepve. most jön az utolsó foga, de ha elmúlik a fogzás végleg, akkor a cici is végleg meg fog szűnni. szóval így fokozatosan, nem erőltettem. azt nem tudom mi lett volna, ha rosszul reagál, de én most láttam rajta, hogy megérett már rá ttalán, és igazam volt. de ez mindenkinél máskor jön el.

2 éves lesz 2 hét múlva.

2010. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyat még nem hallottam, hogy egy két éven túli gyerek magától akart volna leszokni. A küzdelmes esetek gyakoribbak. Legyen szerencséd. :)
2010. dec. 10. 13:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi trükk? Leragasztás, vagy csak egyszerűen mondtátok, hogy nincs? Használta valaki a körömrágás ellen is alkalmazható kenceficét esetleg?
2010. dec. 14. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!