Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20-22 hónapos gyerekeiteket...

20-22 hónapos gyerekeiteket szoktatjátok már szobatisztaságra, vagy tervezitek erre a nyárra?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam, még semmi jelét nem látom, hogy egyáltalán értené, hogy mikor pisil vagy kakil, nem jelzi, nem szól. Szerintem majd csak jövő nyáron próbálkozunk, akkor lesz 2,5 éves, hacsak nem ő akarja majd nagyon hamarabb.
2011. jún. 30. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam, 1 hónapja próbálkozunk. Mára már bilibe pisil és kakil napközben. Alváshoz, hosszabb kiruccanásokhoz kap még pelust, de nem sok pisi van benne.

Hozzáteszem, hogy ő nem beszél, csak néhány szót mond, de ha kell neki pisilni, vagy kakilni, akkor megy a bilihez, ráül és ha végzett, akkor kiabál, hogy APA! (akkor is, ha nincs otthon, ez a fő szava, bármit csinál, az apjának kiabál :D)

2011. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És simán megértette, hogy mire való a bili? Csak sokszor elmondtad neki? Az én fiam is csak pár szót mond, így nem is tudna szólni előre, hogy kell neki pisilni.
2011. jún. 30. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik nap levettük a pelust, jó meleg volt, csak 1 póló volt rajta. Ment a pisi minden felé. Minden pisilés után elmondtam neki, hogy a bilibe kell pisilni. 2. nap este sikerült a bilibe pisilnie, nagy volt az öröm. Még az apját is felhívtuk (délutános volt). Nagyon büszke volt magára. Másnap már egyre többször sikerült a bilit használnia, de még voltak balesetek, a kaki nehezen ment. Nem a pelusba kakilt, hanem a földre... Aztán kezdtem figyelni, hogy milyen, mikor kakilnia kell, így mikor már láttam a jeleket, akkor gyorsan ráültettem, és oda kakilt. Kb. 2 hete már nagyon ritka a baleset, megy bilizni.
2011. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Irigy, irigy és irigy (mármint én vagyok az)... :))))


21 hónapos múlt a kisfiam, és esze ágában sincs bilizni, sem wc-szűkítőzni, pedig már beszél. Mondatokat mond, iszonyat milyen szókincse van, de a szobatisztaságtól úgy érzem, fényévekre vagyunk. :(

Ha én ráteszem bilire, wc-re, sír, le akar róla szállni. Időnként viszont ő emlegeti, kéri, hogy ráülhessen, majd azzal a lendülettel le is akar szállni róla. Egyetlen alkalommal sikerült eddig a wc-be pisilnie, az is csak véletlen lehetett.

Ha kakilnia kell, elvonul, és ha van kedve, akkor szól utána, ha nincs kedve, akkor csak a szagról veszem észre, hogy történt valami. Két napja már a kakis pelenkáját mutogatom neki, húzza az orrát rá, monda, hogy fúúúúj, nézzük a Felejtsd el a pelust, Elmo című mesét, de egyszerűen tojik a fejemre. :( Nagy melegekben csak kisgatyót adtam rá kint a kertben, bepisilt, nézte a lábát, mondta, hogy folyik. Elbújt a tuják közé, és simán belekakilt a bugyiba, azt láttuk csak utána, hogy dudorodik a fenekén.

Egyébként alig várom, hogy jobb idő legyen, és megint meztelenkedhessen kint a kertben, hogy haladjunk is valamerre ezügyben. Szeptemberben megy bölcsibe, nem tudom, mi lesz addig. Ha mást nem, ott csak ellesi a többi gyerektől, hogy is kell használni a wc-t.

2011. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos a kisfiam. 18 hónapos kora óta szépen belepisil a bilibe, wc-be (szűkítő nélkül). de csak ha van kedve, nem erőltetem. ha leveszem róla a pelust akkor sokszor össze-vissza pisil a lakásban, de tudja h mi fog történni, mert leguggol és várja, tehát nem a pisi után veszi észre h pisilt, hanem már előtte is tudja h most az fog történni.

hiába mondom neki h ezt a bilibe kellett volna, csak mosolyog. szóval még én sem tudom eldönteni h érett-e már rá. nem bánnám ha a nyáron leszoknánk, mert 2 hét és jön az öcskös, könnyebb dolgom lenne 1 gyereket pelenkázni.

de erőltetni sem akarom, nehogy később ebből baj legyen.

szóval én is tanácstalan vagyok...

2011. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!