Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napi 1 édesség káros? 2 és 4...

Napi 1 édesség káros? 2 és 4 éves gyerekeknek.

Figyelt kérdés
Mindennap kapnak de szigorúan egy édességet.Tehát főétkezés után vagy 4 kocka csoki (kicsi boci szeletből)vagy 1 tejszelet vagy egy túrórudi vagy egy müzliszelet. Ez sok hogy mindennap?
2011. nov. 15. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Meg kell tanitani nekik,hogy csak étkezés után,nem helyett és nem is gyümölcs helyett,mértékkel eszünk édességet. Az oviban szülinapozáskor ne tudd meg hogy eszik a gyerekek a sütit meg a tortát,akiknek tiltják otthon az édességet..

2011. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is minden nap adok nekik valamit,néhány nap kivételével.Joghurtot,túrórudit,tejszeletet,győri édest.Mikor mit:) Van hogy a napi édesség karamellástej vagy kakaó,vagy tejberizs/gríz.
2011. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
nem sok.
2011. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tényleg??(a tiltásos dologra értem).

Nekem kicsit rossz érzésem van, mert olvastam valahol hogy heti 2-3 legyen max.Illetve szülinapkor alkalomkor.De nekem attól pont olyan érzésem van hogy valamiféle extra jutalommá válik, és majd azt fogják hajszolni nagyobb korukban ill.felnőttként. Vagy ez butaság,??

2011. nov. 15. 15:29
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is van hogy a tejbegríz az.
2011. nov. 15. 15:30
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a 2 évesnek mindenképp sok. Nekem a kicsi 20 hónapos, de édességet még soha nem kapott. A nagy 3,5 éves, ő csokit még sosem evett, túró rudit életében 1-et, mert az oviban azt kapták ebéd után, műzliszeletet 1-2 hetente kap 1-et.
2011. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A nagyom nekem se kapott 3 éves koráig, de aztán jött a közösség meg a kis barátok és a boltban is elkezdte kérni. Ha meg a nagy kaphat akkor a kicsitől hogy zárjam el? Ez igazságtalan lenne teljesen.
2011. nov. 15. 15:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tiltod, akkor kesobb meg jobban fogja kerni es kivanni.

A gyerekorvosunk szerint lehet ennie egy 3 evesnek, napi egy csokit (nem egy egesz tabla)

2011. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

szia,


egyáltalán nem sok!! nálunk is így működik!! ebéd után lehet egy kis gumicukor vagy csoki. a kakaós tej reggel-este. szülinapkor, ünnepkor nem szólok rá, ha szeretne még a tortából. a gyümölcs és a rendes táplálkozás ez mellett meg van, nem vagyok a tiltás híve, mert később nem hiszem hogy sok jó sülne ki belőle!! a túrórudit pl. imádja!!


Ági

2011. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok.

Most biztos le leszek pontozva. 3 éves a lányom, én nem "sajnálom" tőle az édességet. Eleinte én is görcsösen tiltottam, de aztán egy nagyobb gyerekes anyukától hallottam, hogy ne tiltsam, mert így később nem fogja annyira kérni az édességet. Neki két gyereke így nőtt fel és néha kérnek csak édességet, nagyon keveset kívánnak. Így én is megengedtem a lányomnak, hogy akkor egyen amikor akar. Ennek kb fél éve és azóta ő sem harcol az édességért. Persze megkívánja ha boltba vagyunk, de szinte nem is eszik már belőle, szerintem eltelt. Szerintem lehet ebben valami igazság, mert kiskoromban én is rengeteg édességet ettem, és most meg egyáltalán nem vagyok édesszájú (de elhízott sem).

2011. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!