Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2 éves és nem bírja...

Kislányom 2 éves és nem bírja az autózást, azaz az autósülést. Lenne valakinek valami ötlete? Már szinte mindent próbáltam. Hiába

Figyelt kérdés
Kislányom egyszerüen képtelen megmaradni az autósülésben, képes annyira sírni, hogy már fullad, és hiába magyarázom neki, hogy nem szabad kiszállnia, nem érti csak sír, és ez már nekem is fáj.... Doktor nénink és a védő nő is azt mondta, hagyjam majd megszokja, de én annyira sajnálom, és így én sem tudok nyugodtan vezetni. Hosszabb útra már el sem merünk vele indulni, ahova vásárolni járunk 5 perc kocsival, és ezt sem bírja. Ha valakinek van ötlete szívesen fogadnám, mert megoldás kell. Ja persze ha engedünk és kivesszük akkor nincs gond, de ez nem megoldás.
2010. dec. 15. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Autós dvd lejátszó! Berakom a kedvenc meséjét, és elvan.

Nálunk sem akart megülni a kocsiban, a jàtékokat eldobálta. Ez bevált, mÁr saját maga mÁszik bele az ülésbe!

2010. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig nincs más megoldás, mint megvárni, amig megszokja. Kivenni nem szabad, és ha nmegteszed, azzal a gyereked életét veszélyezteted. Ha CSAK lépésben megy az autó és valaki belecsúszik, akkor is meghalhat, vagy komoly sérüléseket szenvedhet.

Ekkora gyerek már megtanulta, hogy ha hisztizik, akkor kiveszitek, és ezért sem akar megmaradni az ülésben. Nálunk azt vezettük be már kezdettöl, hogy amig nincs MIDNENKI becsatolva, addig "nem tud" az autó elindulni, és ha kicsatolja magát valaki, akkor megáll. Ha párszor KÖVETKEZETESEN megcsinálod, akkor meg fogja érteni.


Vagy hagyd otthon valakivel, amig bevásárolsz, vagy ragaszkodj ahhoz, hogy be van kötve. A gyerekem életével én biztos nem játszanék!!!

2010. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is pont erre gondoltam mint az első válaszoló. Az én lányom is utált az ülésbe utazni, de mióta van dvd az autóban, azóta szépen elvan benne. Plusz még ilyenkor megkapja a kedvenc nasiját, a ropit és egy hangja nincs. Ilyenkor bevetek én is mindent, amit amúgy nem igazán engedek meg neki.:-)
2010. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is az autós dvd-re gondoltam, de többekkel akikkel beszéltem nem támogatták....

Egy ismerős mondta, hogy nézzek homeopátiás valamit, de attól tartok...

2010. dec. 15. 12:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Micsoda? :-) Homeopátiás szer hogy beüljön az autósülésbe? Az persze nem káros, bekábítani a gyereket. A dvd lejátszó egyáltalán nem hülyeség, ha amúgy nem nézi sokat a tv-t. Nálunk így van, mert amúgy nem néz tv-t, épp ezért örül neki amikor a kocsiban nézheti. 3.voltam.
2010. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tedd át máshova az ülést.Nálunk is ugyanez volt a probléma,hogy utált az ülésben lenni.Kínsznevedés volt az autózás.Majd rájöttünk,hogy az apja mögött nem lát ki előre,így átettük az anyósülés mögé az ülést,én hátul ülök vele,az apja vezet.Azóta nincs probléma ezzel.A kisfiam is 2 éves.
2010. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a homeopátia mióta kábít?:D mindegy is. a fiam is mesét néz időnként, bár ő szereti az ülését, szóval nincs gond.
2010. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!