Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves lányom valószínűle...

Másfél éves lányom valószínűleg lázas, de most alszik, közben nyöszörög. Mit csináljak? Bővebben a kérdésről lent?

Figyelt kérdés

Pár napja beteg,köhög,meg van fázva,alig eszik,most vacsira sem evett semmit,pedig az esti tejcsiét szereti,ma semmi.nagyon sírt fürdés után,kezemben elaludt,nem is tudtam ráadni a pizsijét,csak egy rövid újjú body van rajta.Jól betakartam,nemrég felsírt,nyöszörgött,de nem ébredt fel.Teljesen leizzadt szegénykém.Kitakarni nem merem teljesen,de ha úgy hagyom mégjobban leizzad.Legjobb lenne átöltöztetni,odaadni neki a kanalas gyógyszerét(mert azt sem ette meg),vagy csak várjam meg míg magától felkel valamikor(amióta beteg sokszor kel éjszaka)?

Köszi a válaszokat!


2010. dec. 17. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ha nincs nagyon leizzadva akkor csak takard be ( de úgy h ne izzadjon, ha lázas nem jó ha nagyon be van takarva.

Ha felébred mérd meg a lázát és ha 38 felett van akkor kaphat lázcsillapítót...

A kanalas gyógyszer mire van ? ---ha lázcsillapítás az mehet ha viszont köhögés ellen az éjjelre estére nem érdemes adni mert csak jobban fog tőle köhögni..azt csak nappalra kapja.....

Ha nagyon magas láza lenne akkor jó lehet a hideg vizes borogatás....

Ja és én csinálnék meleg teát ha felébred legyen neki majd...


Gyógyulást a babádnak, remélem valamennyit tudtam segíteni!

2010. dec. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Igen,a kanalas a köhögésre van,de akkor azt majd reggel kapja.

Hát a haja tiszta víz,de a body száraz.

Csinálom a teát,reméelm inni legalább fog,ha már az étvágya nem a régi.

2010. dec. 17. 22:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a fejét, nagyon forró-e, ha úgy látod lázas ébreszd fel és adj neki lázcsillapítót. Én úgy tudom nem szabad lázasan hagyni a babákat.
2010. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem is most volt beteg a fiam, lázas volt, arcüreg gyulladása volt. Nekem azt mondta a doktornő, hogy ha lázas és izzad, az jó, mert akkor megy le a láza, és az izzadás a gyógyulás jele is. Nálunk utolsó nap éjjel mikor lázas volt, nagyon kiizzadt, azóta nem is volt neki láza. Én nem takartam ki, mert féltem, hogy akkor megfázik még jobban, hanem mikor felébredt, megszárítottam a hajat, és átöltöztettem. Ne aggódj, ha izzad az jó jel.

Jobbulást a picidnek, nagyon rossz ez.

2010. dec. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!