Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon száraz bőrre milyen...

Nagyon száraz bőrre milyen krém lenne jó? Valamint kéz kaparás ellen mit tudnék csinálni? 3évesem állandóan kaparja a kezét.

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

gyógyszertárban lehet rá kapni gyógyszertári krémet, vagy valami olyasmit vegyél, ami mandulaolajos. a linola urea kenőcs és fürdőolaj jött be nekünk a legjobban, de azok drágábbak.

figyelj arra is, hogy mivel fürdeted, nem szabad ilyenkor sima gyerektusfürdővel fürdetni, akkor inkább a sima gyógyszertári fürdőkrémet használjátok.

2010. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom száraz ekcéma van kialakulóban, ha kaparja a kezét. Kiiktatnèk minden illatos fürdetőt, van a dmben is sima fürdetőkrém, ezzel fürdetnèm. A linola fett fürdőolaj, hozzà a linola hidrofil krém nagyon jó az ilyen bőrre. Próbáld kiiktatni az irritáló szereket. Lehet a szappan allergizálja a kezét, amivel megmosod, azért vakarja. Azt biztos lecserélném teljesen illat és szinezékmentesre!
2010. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nivea olajos fürdetőt használunk.Fürdés után jó a bőre,de másnap megint nagyon száraz.

Az ujja végeit kaparja,meg a körömágynál a bőrt.Nem ekcéma miatt.

2010. dec. 19. 08:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Váltsatok! Zöld neogranormon habfürdő és testápoló! Nekünk ez nagyon bevált, végigpróbáltam mindent, ez 3-4 nap alatt rendbejött a bőrét, és 700 ft kb.
2010. dec. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

22:36-os vagyok. Attól még, hogy nem ekcéma, szerintem válts a nivearol egyszerü illat és szinezékmentes, zsírosabb termékre. És mivel mosod a tenyerét evéskor? Azzal nem lehet gond?

Ha szerinted ezekkel nincs gond, akkor őt reggel-este testápolózni kell. Ha nem érzékeny -ami gyanus, mert nem tépkedné a bőrét- akármivel.

2010. dec. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A niveat most kezdtük el használni.Szerintem ettől a hideg időtől van,mert már régebben is volt már száraz a bőre,csak ennyire nem,és amikor jobb idő lett javult neki.

A kezét szerintem azért kaparja,mert az apja is,és én is szoktam kaparni a kezem,és észre vette,és amikor elkezdett oviba járni,akkor kezdte el kaparni a kezét.

2010. dec. 19. 12:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem igazán értem a kérdésed, ha megvan rá a válasz:)
2010. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Az én két évesem (fiú) is piszkálja a bőrét a kezén. Szinte egész nap. Sajnos én is szoktam, néha rágom is, hamar eltanulják. Csak reménykedem, hogy idővel kinövi.
2010. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!