Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni a "primitív"...

Mit tudok tenni a "primitív" nagyszülők ellen?

Figyelt kérdés
Mivel az unokájuk, így joguk van látni, de nem vagyunk túlságosan jóba velük épp a viselkedésük és a gondolkodásuk végett. Egyik sem egy IQ betyár, és néha akkora hülyeségeket mondanak és/vagy csinálnak, hogy a párommal csak a fejünket fogjuk. Szerencsére nem túl gyakran akarják elvinni a kislányt és önszánbantunkból mi sem megyünk ha nem fontos. Tudom, csúnya így beszélni velük, de féltem a lányt, mert égették már meg cigivel a karját(tagadják már azt is, hogy mellette dohányoznak), átvesz tőlük csúnya szavakat, viselkedéseket(pl elkezdett köpködni, mert a papa is szokta) és sajnos rettenetesen tudatlanok(alapvető dolgokat nem tudnak, pl azt, hogy egy csecsemő ne egyen zsíros, nehéz ételeket, stb) Mit csináljak már velük? Terhességem előtt évekig nem is beszéltünk velük, mert összevesztünk pont azon, hogy megmondtam nekik, hogy nem kéne azt osztani, ami nincs(ész). Hozzá kell tennem, hogy nem édes szüleim, és romák..Nem származási kérdést akarok ebből csinálni, de nem akarom, hogy a lányom átvegye ezeket a "szokásokat", mert 2 éves múlt, és most a legfogékonyabb mindenre. mit tegyek, hogy ne legyen belőle újabb többéves sértődés?
2010. dec. 19. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Engem ugyan nem érdekelne a sértődés. Ha csak egyszer is felmerülne, hogy bántják a gyereket (pl. a cigis eset) az életben többet nem engedném őket a közelébe. Nekem pár éve elég volt, hogy anyósomék felvetették a férjemnek, hogy talán nem az övé a gyerek (szó szerint lefattyúzták), azóta a közelükbe sem megyünk.
2010. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekelne a sértődés. Ha nem függtök tőlük, nem ők segitenek, akkor udvarisasan, de határozottan nyugodtan mondd el, mi az, amit nem lehet a gyerekkel csinálni. Vagy pont nem értek rá. Vagy pont nem tudtok elmenni.
2010. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mást nem tudsz csinálni, csak mindig elmenni a gyermekeddel, egyedül nem elengedni, amíg önmagára nem tud vigyázni, inkább magatokhoz meghívni őket, mint hozzájuk menni, s minimálisra csökkenteni a látogatások számát.
2010. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor tulajdonképp ők kijeid neked? A te rokonaid, vagy a férjed rokonai? Mert azt írod, hogy nem édes szüleid. Akkor most végül is milyen rokonságban állsz velük? Csak azért kérdezem, mert ahogy látom, a te részedről sem túl szoros ez a kapcsolat, akkor meg nem is nagyon értem, minek fenntartani, hiszen nekem az jön le a soraidból, hogy te sem kedveled őket.
2010. dec. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ő a nevelőapám volt, csak édesanyám elvált tőle még gyermekkoromban, és azóta ő újraházasodott. Szóval így "rokonok".
2010. dec. 20. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az én lányomat égette volna meg vki cigivel, úgy, hogy rá volt bízva a gyerek, soha többé nem lehetne a közelében, és ívesen lesz@rnám, hogy megsértődik, vagy sem.
2010. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát akkor vérrokonság nincs?A nevelőapád ujraházasodott,tehát???Szerintem nincs joguk látni a gyermekedet.Ha lenne vérrokonság,akkor sem formálhatnának jogot.Az a te gyereked meg a férjedé.Ne törödj a sértődöttségnek még a fogalmával sem.
2010. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!