Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lehet elvárni...

Mennyi idősen lehet elvárni egy kisgyerektől, hogy egy órát üljön szépen egy helyben?

Figyelt kérdés

Kezében játék, könyv, akármi, de ne járkáljon, ne beszéljen, csak szépen üljön csendben.

És ezt mondjuk hetente háromszor.

?


2010. dec. 21. 06:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Leghamarabb 6-7 évesen. Előtte nagyon mozgékonyak. Ha mégis ülnének ennyit,akkor már valami baj van velük.
2010. dec. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú,ez fogós kérdés.Szerintem,ha olyan habitusú a gyerkőc,talán nem is képes egy helyben csücsülni 5-6 évesen sem.

Viszont egészen kicsi -kb. 2 év körüli- kisgyerek esetében is elképzelhető,hogy nyugodtan elnézelődik,elvan a kis játékaival.

Miért kérdezted egyébként? :)

2010. dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt tapasztalom, hogy nagyon kicsi korban vérmérséklet kérdése. Ismerek egy házaspárt két gyerekkel. Az idősebbik bármikor szépen elüldögél, nézegeti a könyvét (nem tudom pontosan, mennyi idős korától, de kb. amióta járni tud, azóta tud így ülni is). Mondták is, hogy hát igen, nevelés kérdése. Na jött aztán a következő gyerek, nyilván ugyanaz a nevelési módszer, de ő nem bír egy helyben ülni. Járkál, beszél, stb.

Tényleg öt-ha éves kor körül lehet már az idegrendszerük is fejlett ehhez... Amikor az izgága gyerektől is elvárható, hogy üljön nyugodtan.

2010. dec. 21. 07:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igazán korhoz kötött, sőt abban se vagyok biztos, hogy nevelés kérdése. Egyik rokonom kislánya világ életében el volt csendben egyedül. Ahogy írtad, egy könyv vagy egy játék és eljátszott órákig. Huga most elő osztályos. Ha valaki megkérdezi tőle, hogy szeret-e iskolába járni, azt mondja, hogy nem mert sokat kell egy helyben csendben ülni. Nem hiperaktív vagy ilyesmi, egyszerűen neki mozgásra és társaságra van szüksége. Azért a felnőttek között is vannak olyanok, akiknek komoly feladatot jelent 1 órán keresztül csendben nyugodtan ülni.
2010. dec. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ez természet kérdése.Az én fiam,ha olyan kedve van csak ül és játszik ő 2 éves lesz,de ha nem olyanja van akkor jön megy játszik,szaladgál,le ül 2 percre játszani majd megint feláll,szerintem,gyerekfüggő,nem kor függő.
2010. dec. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
semmi köze a neveléshez, de legalább az ismerősöd is látja mostmár. olyan pipa tudok lenni az ilyenért. ha valakinek van egy két dologban "szerencséje" mert olyan vérmérsékletű a gyerek (bár a fene se tudja szerencse e vagy sem) azok egyből rávágják, hogy hát persze nevelés kérdése...nekem a kisebb simán megül míg mondjuk a konyhába vagyok, egy db játékkal eljátszik 1 órát is, a nagyobb meg egy 5 perces mesét se tud végigülni. hiába ülök le vele játszani, még úgyse tud egyhelyben ülni 10 percet..pedig partner vagyok, egyedül meg végképp. elvan egyedül. csak nem ül meg, rohangál , fölfordítja a házat. pedig nyilván nem erre van nevelve :) a kisebbet jól nevelem a nagyobbat meg sz@rul? szóval ez tényleg a gyerek habitusától függ. azért én is próbálkozok, adok neki érdekes feladatokat játékokat, hogy tanuljon egyedül megülni, de egyszerűen nem foglalkoztatja a dolog, csak a rohangálás. ja 4 éves.
2010. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10 évesen
2010. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a gyerektől függ, hogy találja fel magát. Nekem a nagy másfél éves korától elvan egy hang nélkül ha éppen olyanja van. Szépen játszik, anno nagy vonatmániás volt, és falta a könyveket. A huga, aki két évvel fiatalabb, most négy éves, kb most kezdi ezt, de csak akkor ha színez. Mással nem tudja magát lekötni órákig. ÉS egyedül sem nagyon játszik.
2010. dec. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem biztos,hogy baj az ha leül egy kisebb gyerek is akár 1 órára egyedül,csendben.

Az én 21 hónapos kisfiam egy dumagép és iszonyú mozgékony,de pl. a Shreket simán végignézi egy helyben,aztán feláll és behozza a kimaradást.:-)

2010. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem baj az, sőt!

Viszont szerintem is van az az életkor, amikor nem lehet elvárni, ha nem olyan habitusú. Ha mondom neki, hogy üljön le szépen, de ha huszadszor is szólok rá, akkor is eldobálja a játékát és indul körbe-körbe, akkor nem a gyerekre fognám, hogy azért van, mert rosszgyerek és nem hajlandó viselkedni!

2010. dec. 21. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!