Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még, akit így kikészít a...

Van még, akit így kikészít a 2 évese?

Figyelt kérdés

Olyan eleven, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Most is 4x ugrottam le a wc-ről nagydolgozás közben, mert asztalra mászik, gyújtogatja az automata tűzhelyt, a seprűvdel rohangál a vitrin mellett.Egész nap sivítás van, mert mindig a rosszat csinálja, és komolyan mondom már kezdek aggódni, hogy baj van az agyával, mert 100x elmondok valamit, hogy nem szabad, és csakazért is csinálja. Most épp a gardrobszekrény kilincsén lóg....

Betettem a járókába, most ordít....

Lányok, én megőrülök. Ráadásul terhes vagyok, úgy érzem nem bírom tovább. Átadni senkinek nem tudom egy órára sem, senki nincs a közelben (70km).

Este meg 11 után fekszik, reggel 7-kor kel, nappal nem alszik. ÁÁÁÁ

Megőrülök...


2010. dec. 22. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha seprüvel akar rohangálni menjen az előszobába v. ki a kertbe- ha van-


asztalra mászik tüzhely egyértelmü tiltás sajnos !


mindent lehet csak a megfelelő helyen. lehet hogy azért is aktivabb mert be vagytok zárva hadd menjen rohangáljon kinnt kicsit. Most tök jó idő van.

2010. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Az enyém is kiakaszt néha. Nálunk nem csinál ilyeneket mint a tiéd. De ha valami nem sikerül neki, akkor rögtön üvölt, visít. Ha valamit nem engedek neki szintén megy a hiszti. Nyugi, nincs az agyukkal baj, az enyémnek is elmondhatok egy valamit 60x, akkor sem érti meg, mert nem akarja. Nekem sincs segítségem. Éppen a valamelyik nap beszélgettem barátnőmmel, ha terhes lennék, vagy lenne egy pici baba kisfiam mellett, tuti, hogy a dili osztályon kötnék ki. Ráadásul panelban lakunk, 5. emelet nem nagyon van kedvem napi 2x lecipelni. Elég 1x. Ja, és ő sem alszik nappal csak nagyon ritkán. Ha altatni próbálom iszonyat hisztit csap, így inkább ráhagyom, és már este 8 körül alszik. Nem tudom, hogy mi lesz így a bölcsivel?! De mivel nem alszik nappal délután 5 fele már szinte mindenért hisztizik. Csak akkor alszik ha délután sétálunk, így ma aludni fog. Ja és a legújjabb, hogy nem engedi magát pelenkázni, néha az öltözés is "fájdalmas" dolog. Megértelek. Néha legszívesebben becsuknám az ajtót magam mögött, és elennék itthonról, de nem lehet ugye. kitartás nekünk. Egyszer úgy is elmúlik ez a korszak is.
2010. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Unatkozik, feladatokat kell neki adni. Az enyém ma letisztította az asztalok alját vizes szivaccsal, mire észrevettem, úszott a nappali. Adtam neki egy száraz rongyot, hogy most akkor törölje szárazra, legyen szíves. Megköszönte a rongyot. O.o így néztem.

Kiöntötte a teát, rá a szőnyegre. Ott is mondtam, hogy nem szabad ilyet csinálni, tessék a rongy. Halljátok, még fel is hajtotta a szőnyeget, alatta is kitörölte.

2010. dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg unatkozik a tiéd. Szüksége van programokra, gyerek társaságra. Nekem 29 hónapos a nagy (pontosan ezért jár délelőttönként bölcsődébe télen, tavasszal kiveszem, hiszen már tudom vinni a játszótérre is), 15 hónapos a kicsi és 25 hetes terhes vagyok. Nincs ki segítsen, de nem is szeretném őket lepasszolni (mondjuk amíg a nagy bölcsiben van, az lepasszolás). Vidd le sétálni, csináljatok programokat, szoktasd egy napirendhez. Hidd el sokkal kiegyensúlyozottabb lesz ő is, te is.
2010. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Egyértelmű unalom van nála sajna..ki kell neki találni valamit.A kislányom most töltötte a 2 éves és annyira aranyosan tud játszani.Rajzol,épitőzik..És amikor mondom neki hogy anya most megnézi ezt a müsort oda jön hozzám és csendbe várja hogy vége legyen.Utána persze egyből az övé kell hogy legyek különben mondja a magáét:DImádom.Szokott segiteni a teregetésben,mindenbe probálom bevonni

2010. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia!Az enyém is nagyon eleven,22 hónapos fiúcska.MAXIMÁLISAN megértelek.DE nagyon fontos lenne,hogy legalább délután aludjon!AZért pörög fel ennyire,mert nem tud aludni,ellazulni,és a tartalék energiáját használja fel,míg végül este ágynak esik.Minél tovább tart ez az alvás nélküli állapot annál nehezebb lesz vele.Az alvás alatt fejlődik,regenerálódik a kis teste,leginkább az idegrendszer.Semmi baj nincs vele,csak vissza kellene szoktatni az alvásra.Ha másképp nem megy, menj el sétálni vele/ő a babakocsiban legyen/hátha elalszik.Egyébként a házimunkákba én is belevonom és ettől fontosnak érzi magát.Ja,és ugye nem adsz neki csokit meg ilyeneket?A túl sok cukrot nem tudja a hasnyálmirigy feldolgozni,és inzulinsokkot kaphat tőle,ez nem vicc!Kitartást!!!!
2010. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ő nem játszik el egyedül, max. 5 percig. Ilyen... minden játékhoz kellek. Nagyon sokat játszunk együtt, sokat sétálunk, még a kutyánkkal is rengeteget kergetőzik, futkározik. Házimunka csak úgy megy, ha bevonom, nem is hagyná ki a porszívózás, kádmosás, főzés lehetőségét. Itt szeringtem nem az unalommal van a baj. A lényeg az, hogy én háromszor elfáradok a közös programokban, míg ő egyszersem. Játszóházban annyit csúszik-mászik, szaladgál, hogy szakad róla a víz, mégsem alszik el, csak este 11-kor... Cukrosat csak krémtúrót, túrórudit kap átlag 2 naponta.
2010. dec. 22. 16:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azt is vedd számításba, hogy várandós vagy, így sokkal fáradékonyabb. Biztos jól jönne neked is a segítség, gondolom szívesen aludnál vele egyet délután, ha rá lehetne venni az alvásra.

Még arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy túl sokat tiltasz neki? Hogy is mondják? Nem hagysz neki teret, mert túlságosan félted?

Én azt tudom, hogy ha én fáradt és feszültebb vagyok, akkor hamarabb leszek ingerült és a gyerekeim hatványozottan bolondok akkor. Nehéz...

2010. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,teljesen normális!Az én lányom 21 hónapos és pont ilyeneket csinál.Takarít,edényeket pakol,főz(adok neki kis tálakat,bele tésztát,almát),de ha egy pillanatra elfordulok már tuti,hogy valami hajmeresztő dolgot művel!A legnagyobb gyerekem is ilyen volt.A középső meg egy álom.Baba korától eljátszott egyedül,nem hisztizett SOHA,egyedül feküdt le aludni.15 éves koráig egy angyal volt!

Ha megszületik a pici nagy segítséged lesz!Mivel állandó pörgésben van viszi majd a pelust,előkészül a fürdéshez.

2010. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
aaaa, én ma 2 órára, mire le tudtam nyomni aludni a 22 hós lányomat, sírógörcsöt kaptam... pedig tündér, édes, aranyos, csak amikor unja a pofámat és nem bírom szórakoztatni, akkor tör-zúz... nekem a megoldás a szomszéd néni, aki néha elviszi egy-egy órára :) meg a bölcsi januártól, ott meg lesz neki a megfelelő ingergazdag környezet
2010. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!