Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "neveljem" a 17hónapos...

Hogyan "neveljem" a 17hónapos kislányomat, kikészít?! Ha ez ilyen korszak meddig tart, vagy már ennyi idősen én rontottam el?

Figyelt kérdés
Semmit nem ér neki ha rászólok,sem halkan sem hangosan. Naponta 1000x mondom a nevét,és hogy ne csináld,hagyd abba. Semmi nem köti le,tőr-zúz,életveszélyes dolgokat művel. Az utcán kb 20métert,1óra alatt teszünk meg. A babakocsiban üvölt,ha kiveszem persze hogy nem arra megy amerre én. Van hogy leül a járda közepére,és nem hajlandó felállni. Megfeszíti magát úgy üvölt. A lakásban mindent szétdobál,a legújabb hogy a tévét akarja beverni. Nagyon kész vagyok már tőle,mindenen hisztizik nyekereg,egész nap. Levegőt nem tudok venni!
2011. aug. 1. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

ha hisztizik,hagyd ott és ne mondd neki hogy hagyja abba mert ugyse fogja.

HA nem figyelsz rá,azt ugyis észre veszi.

Mielőtt boltba menntek mondd neki hogy csak 1 valamit kaphat(turórudi),és nincs más.Ha üvölt,ha vergődik akkor se vegyél neki mást.

Légy határozott és ne könyörögj neki.Te vagy a "főnök"

2011. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne ezerszer szólj rá,hanem egyszer,de akkor annak legyen súlya.Ha röptében odaszólsz,h jaj,azt nem szabad,hagyd abba-ez nem rászólás.Emeld ki a szituációból,guggolj le elé,nézz a szemébe,és erőteljesen-nem ordítva,-nyomatékosan mondd el,h mit nem szabad.vegye komolyan ha rászólsz.Ha pl szétdobálja a cuccokat,akkor mondd el neki,h ezt össze kell szedni,és addig nem tudsz vele játszani,és vidd be a szobájába.

Az én gyerekeim is csinálták ezt az utcán nem mozdulok dolgot,én ilyenkor feldobtam a vállamra mint egy zsákot,és úgy vonultunk tovább.:))

2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adj neki alternatívát, hogy mit csináljon ahelyet, amit nem szabad neki.
2011. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hihi, 25hónapos:

vettem már semmibe, üvöltöttem is vele, tettem már ki az udvarra dühöngeni(bejött sírva, és folytatta amit abbahagyott), állt már sarokban, mondtam már "szomorúan" nagy komoly felnőttnek is tekintettem már, megtanult 10ig számolni...

No most ott tartunk, hogy én teljesen KO, ő meg éli a kis életét...

Mindjárt összecsuklik, olyan álmos, 200szor lett letéve aludni, de idetotyog, és tánci, meg zení, most az ölemben ásítozik, meg mondókázik...


Jah ha rászólok, akkor szegény gyereke, a szomszéd vének kibeszélnek, hogy zargatom ezt a szegényt... Közeben meg nem látják mit művel a lakáson belül a kicsi.

És érdekes a 6hónapos húga már most "okosabb", figyel, kevesebb nyűg van vele(most) Ahány bébi annyi módszer.

Túl kell élni:(

2011. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mintha en irtam volna a kerdest:)17 hos, lany es en is mindent kiprobaltam, amit kutfobol gondoltam.most megrendeltem a Suttogo 2.reszet, hatha lesz benne vmi.amugy a legugolok szembenezek, nyomatekosan beszelekre egy kajan vigyor volt a valasz.
2011. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17 hónapos az én kislányom is. Nálunk a hideg frontok idején van hiszti, és szófogadatlan viselkedés, olyankor szinte semmi nem jó. Én is mindenféle módszerrel próbálkoztam már, nálunk az vált be, hogy tudomást sem vettem róla. Amíg nem viselkedik szépen, addig mondogatom, hogy "nem látlak! hol vagy?" és átnézek a feje felett. Egy idő elteltével belefárad a hisztibe és csendben az ölembe ül.
2011. aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha megnézed rengeteg-rengeteg ilyen kérdés van a babás és a kisgyerekes oldalon is, nem véletlenül. Hát mi sem vagyunk kivételek, az én gyerekem is emberből van, és ahogy nől fejlődik, elér a dackorszakba. Kínlódtam mindenfélével kb három hónapig, amikor a kezembe került a suttogó2 (az elsőt is használtam, nem tudom miért nem jutott eszembe a kettő). Sokat segített megérteni, mi zaljik a fiamban, és hogy mivel tudok segíteni neki, és igy nekem is könnyebb az életem. De legalábbis határozottabb és magabiztosabb vagyok, és a helyzet is javul, legalábbis tudom kezelni. De azt látnod kell, hogy a kamaszkorig még igen sokminden vár ránk ;)
2011. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nincs apja a gyereknek...? A lányok apásabbak, neki kellene foglalkozni vele többet... Amúgy meg ha ilyen kérdéseket írsz ki, akkor lehet hogy nem voltál még igazán kész a babára, de mivel már megvan, ezért tekints rá áldásként és óvd a széltől is! Én vennék neki egy kiskutyát, hadd szokja a társaságot. Vagy ez hülye ötlet?
2011. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem soha nem lehet elég kész az ember a babára!

Én 36 évesen szültem és attól még Én sem mindig tudom kezelni a kölköt és néha Én is kiborulok.

Egyébként az utcán történő ,,néma sztrájkok"(már ha nem üvölt közben) az egyik ismerősöm úgy kezelte, mint a hisztit.

20m=1 óra akkor megállt és várt, de közben csak fél szemmel figyelt a gyerkőre, mintha nem venne tudomást róla.

A zsákos cipelés sem rossz, de akkor lehet hogy nem spórolható meg az üvöltés.

A dac korszakot régi emlékeimből 3 év körülre mondják, de valójában sokszor már 1,5 éves korban elkezdődik.

Gondolom ez az ,,önjárósággal" is összefügg, vagy legalábbis az én logikám szerint.

Valószínűleg gyerkőce válogatja, hogy innentől mikor kezdődik.

Az Én fiam most 2,5 és kb 2 éves kora körül hibbant meg.

Egyébként imádom és tudom hogy ez a korral jár és szükséges!

Neki is 1000x el kell mondani mindent és a hisztit csak közömbösséggel tudjuk kezelni, mert ez vált be!

Szerintem az utána olvasás pl Dr Ranscburg Jenő könyvében még nem könyvből nevelés.

A tiltással kapcsolatban pl azt olvastam, hogy ha a szülő mondjuk nem áll ott a gyerek mellett, kimegy a helységből, akkor a gyermek semmisnek veszi azt.

Azért jó ezeket tudni, mert meg lehet spórolni a bosszankodást!

2011. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!