Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszaka köhög, mit csináljak...

Éjszaka köhög, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Fiam 19 hónapos. A mikulás ünnepségen elkaptunk valami bacit, amitől 2 hétig náthás volt. Orrfolyás, kicsi láz, köhögés. Orrfolyás már múlóban (napi 1-2 porszívózás) láz 3 nap után megszűnt, de a köhögés még mindig megvan. Nappal semmi probléma, gyakorlatilag nem is köhög, de éjszaka 2-3 órakor álmában elkezd köhögni, de elég erősen kb. fél órát egyhuzamban. Aztán meleg tea vagy tejci és abbahagyja. Utána alszik reggelig köhögés nélkül.

A gyerekorvos szerint nyissak rá ablakot és jól takarjam be. De -20 fokban is??? Gyógyszert nem adott rá.


Tudtok valami vény nélkül kapható gyógyszert ajánlani erre? Volt valakinek hasonló problémája?


2010. dec. 22. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanez van nálunk is, orrfolyás nélkül. DE anélkül, hogy az orvost bántanám, nekünk az volt az első, hogy meghallgatta kis tüdejét ,írt fel köhögtetőt, majd mondta, hogy pár nap múlva vegyek köptetőt és csak azt adjam.

Egyébként anélkül hogy megint az orvost fricskáznám, nem egészen jól mondta szerintem, mert nem a hideg levegőt kell rányitni a gyerekre; hanem ha köhög éjszaka oda kell vinni a nyitott ablakhoz és ha abbahagyja , akkor nincs nagy baj. (akkor sincs nagyon nagy baj, ha nem hagyja abba, csak akkor valószínű nagyobb a lerakódás) Nekünk ezt mondta a doki.

Védőnő nem mondott semmit?

2010. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ilyen köhögtetős gyógyszert csak doki tud felírni, de köptető van vénymentes is. Azt kellene megtudnod, hogy köptetőt adhatsz-e neki? Mert én javasolnám, de én "csak" egy anyatárs vagyok.
2010. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk,csak 3 éves a kincsem,kb.1hónapja nem keveredünk ki a köhögésből. Odáig jutottunk,mert háziorvos csak hurutoldót adott,hogy ügyelet lett a vége nehézlégzés miatt! Bronhitis/hörghurut/ és gégegyulladás lett a sok kezezletlen köhögésből! Antibiotikum nem kellett mert nem volt lázas a lányom,de hörgőtágítókat írt fel,attól lett jobban. Most újra köhögünk és csúnyán náthás a lányom. Nemtudom ....remélem ez a kéthét szünet megoldja a kicsik baját!
2010. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Annyira röviden akartam a kérdést írni, hogy néhány lényeges dolog lemaradt.

Dec. 9-én voltunk már dokinál akkor írt fel köptetőt (Rinatiol) 3 napig 3x5 ml-t. Ezt beszedte a fiam és fel is szakadt a váladék. De szerintem a felköhögésével van probléma, vagyis nem jön fel neki a váladék. Kaptam Spirophent is, ha nagyon köhög, adjam azt. De az meg nem használ, szerintem.

Ma voltunk ismét nála, ma mondta ezeket amit fen írtam.

A doki szerint nem kellenek ezek sem már neki. Akkor most mi van? Szerintetek mutassam meg egy másik dokinak? Neki merjek menni a karácsonyi őrületnek úgy hogy nem látja egy másik doki?

2010. dec. 22. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves. Most ilyen vírus terjeng, mert az egész óvoda köhög, folyik az orruk. A mi gyerekorvosunk nem ír fel soha gyógyszert, csak gyógynövénnyel, homeopátiával - férjem szerint ráolvasással :D:D - gyógyít. Nekünk eddig bejött, mert minden betegségből szövődménymentesen, antibogyó és gyógyszerek nélkül meggyógyult. A mostani köhögésére - mely szintén este jött elő, és hányásig köhögött - a következőt szedte, amitől 2 nap alatt helyrejött:


Liqui five: [link]


Ebből először 15 ml, majd további napi 4x3 ml


Fortune delight: [link]


Ebből napi 3x fél tasakkal


Este disznó zsírral van bekenve a mellkasa és a háta. Köztes időben pedig 4x kap egy teáskanál lándzsás útifű szirupot.


Nálunk ezek nagyon beváltak. Ha gondolod kipróbálod. Remélem hamar gyógyultok!!!

2010. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mínusz húsz fokban is nyiss rá ablakot:)

+ egy pulcsi,az ablak 5 percig teljesen nyitva,gyorsan kiszellőzik,és már csukod is be.


Nekünk sem lett tőle semmi bajunk!


Amikor a füle volt begyulladva,uúgy kinyitottam rá az ablakot azzal a különbséggel,hogy sapkát adtam rá.Hozzáteszem,akk egész nap sapka volt rajta:)


Nem hiába mondják,hogy a betegnek jót tesz a friss levegő.


Esetleg betakargathatod,ha nagyon félted,és addig vmi leülős játékot játszatok.

2010. dec. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Tegnap este adtam neki lándzsás utifű szirupot, és már jobban telt az éjszakánk. Persze köhögött egy kicsit, de jóval kevesebbet mint az előző éjszakákon. :-)

A többi picurnak pedig gyors gyógyulást, a szüleiknek pedig kitartást kívánok!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

2010. dec. 23. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia nálunk a Stodal vált be. Ugyanúgy a fam is éjszaka köhög, meg du. amikor alszik, de 3 napja nagyjából ok minden. Vény nélküli homeopatias szer.
2010. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!