Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Januárban 2éves lesz fiam,...

Januárban 2éves lesz fiam, megyek vissza dolgozni. Jár a védettség 3éves koráig, hogy nem rúghatnak ki? ha közben terhes leszek, akkor is védett vagyok?

Figyelt kérdés
nem vagyok tisztában az új törvényekkel,mert 1,5hónapja kellett megszakítani a terhességem,így nem foglalkoztunk a törvénymódosításokkal.most viszont mindenképp munkába kell állnom.tervezzük az új babát és ha megfogan,rögtön táppénzre jönnék.érdekel,hogy kirúghatnak-e? a munkahelyemen heti szinten küldik el az embereket.érdekelne,hogy én védett vagyok-e?
2010. dec. 22. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek 3 éves koráig felmondási védelem illet meg, vagyis rendes felmondással nem küldhetnek el. Ha közben teherbe esel, akkor meg pláne nem, hiszen a terhesség kezdetétől szintén megillet a felmondási védelem.
2010. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak. Viszont meg tudja oldani úgyis a munkáltató, hogy mégis elküld. Engem a GYED!!! alatt "küldött el". Szeptemberben mentem volna vissza, akkor lett 2 éves a gyerek. Júliusban mentem be megbeszélésre, és belekényszerített egy azonnali közös megegyezésbe. Szóval védettség ide, védettség oda, megoldják, ha elakarnak valakit küldeni,sajnos.
2010. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!Hogyan kényszerített bele?Kíváncsi lennék rá?

Semmi rossz indulat nincs bennem,csak érdekel,hogyan történt,nehogy velem/velünk is megessen!Milyen feltételeket szabott,mivel érvelt és miért is mentél bele...stb.


Kedves kérdező!Bocsi,hogy belekotnyeleskedek,de gondolom téged is érdekelnek a részletek.Az én fiam februárban tölti a 2 évet,nekünk ő már a 2.gyerkőc,nem lesz több,de vele illetve velük biztosan muszáj lesz táppénzre menni,ha betegek lesznek és érdekel ez a védettségi dolog,mire számíthatunk legalább addig biztos lesz e a munkahelyem,amíg betölti a kicsi a 3 évet.

2010. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéssel bármikor megszüntethető a munkaviszony, még védettség alatt is.


Nem szabad soha belemenni a közös megegyezésbe, ha nem akarod megszüntetni a munkaviszonyt. Bárki bármit mond, neked kizárólag akkor éri meg a közös megegyezés, ha már van új munkád.


Mindegy mennyire erősködnek, vagy milyen indokokat sorakoztatnak, téged csak a saját érdeked érdekeljen, a főnöködé ne.


És a második válaszolónak: sajnálom, hogy ekkora tetű a főnököd, viszont neked is kár volt belemenned. Hiszen a közös megegyezés csak akkor jó, ha te is akarod. És nincsen semmilyen indok, ami miatt ebbe érdemes belemenni.

2010. dec. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bele lehet kényszeríteni valakit a közös megegyezésbe. Pl. olyan munkát adnak, vagy olyan munkakörülményeket teremtenek, amelyeket nem tudsz elfogadni. A sógornőm védett, mert lombikoznak. Már több éve, mert sajnos nem jött össze. Természetesen ki akarták tenni. Ezért pl. beültetés után beállították tévét pakolni, majd csak elvetél. Folyamatosan a legszarabb munkákat adtak neki, végül úgy döntött, hogy nem akar idegileg kikészülni, inkább aláírja a közös megegyezést. De ha elmész táppénzre, akkor nem tud belekényszeríteni semmibe.
2010. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!