Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem adhato a rhinatiol...

Miért nem adhato a rhinatiol cold köhögéscsillapitó (nem a köptető) 30honapnál fiatalabb gyereknek?

Figyelt kérdés
Kislányom 20honapos megvan fázva.Csúnyán köhög már több mint 1hete.Gyerekorvos nem irt fel semmit (szinte sosem szokott)azt mondta adjak rhinatiolt.Már rengeteg szirupot vettünk homopátiást,spiropent, itt sorakoznak,de mind köptető és éjszaka nagyon csúnyán köhögteti.Patikába ezt elmondtam és a gyogyszerész a köhögés elleni rhinatiolt ajánlotta nem a köptetőt,h az is ugyanugy köhögteti majd.Mondtam,h mennyi idős a gyerekem de mégis olyat adott amin azt irja 30honapnál fiatalabb gyereknek nem adhato.Akkor miért adta ezt?itthon vettem észre csak!nem merem beadni neki pedig úgy örültem,h végre valami csillapitja a köhögését.Tapasztalatok?
2010. dec. 23. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A lándzsásutifű szirup adható hamarabb és köhögéscsillapító, ill. a robitussinnak van köhögés csillapítója kifejezetten gyerekeknek, igaz 2 éves kortól, de majdnem beleestek, szerintm adható. Mi is ezt használjuk és éjszaka nem köhög, nappal pedig köptetőt kap.
2010. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!akkor ti a robitussint vagy ezt a rhinatiolt használjátok?nem volt világos bocsi!
2010. dec. 23. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nappal (reggeltől délután 3-ig) köptetőt adj a kicsinek, utána pedig köhögés csillapitót, és könnyebbek lesznek az éjszakák.


A lándzsás útifű nagyon jó, de alkoholos kivonat, az adagolással vigyázz, mert úgy beseggel tőle a gyerek, mint az albán szamár, aztán meglepődsz, hogy keresztbe álló szemmel dülöngél...

2010. dec. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!