Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Vegyes párok"! Akinek cappuch...

"Vegyes párok"! Akinek cappuchino-babája van, és Magyarországon él (fekete párjával együtt) : volt ebből valaha problémátok?

Figyelt kérdés
A gyerekeket csúfolták, piszkálták a többiek, egyáltalán a kicsinek furcsa volt-e az, hogy az ő apukája nem olyan mint a barátaié...volt-e bármilyen kisebbségi érzése, konfliktusa a gyereknek a bőrszíne miatt?
2010. dec. 26. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

közeli kapcsolatban vagyok egy most 26 éves félvér lánnyal, aki egyébként nagyon rendes, tisztelettudó, intelligens. kiskorom óta ismerem, én akkor voltam 8, ő 12, mikor megismertük egymást. végig elutasító volt velem, bezárkózott a fürdőszobába, ha ott voltam, és hónapokig nem értettem, hogy miért. egyszer kijött és rámkiabált, hogy ne bámuljam és szitkozódott, nyelvet nyújtott.

mondták a szüleink, hogy ne foglalkozzak vele, de én csak évekkel később döbbentem rá, hogy őt csúfolták az iskolában. ez a 90-es években volt persze, de nekem hiába nem jutott eszembe sem, hogy csúfoljam, vagy egyáltalán megkülönböztessem, ő már eleve ellenségesen reagált.

a szülőknek semmi gondja nem volt, de a lányt a suliban sokat szekírozták, gimiben szerencsére már nem.


meg van egy szomszédom, két arab félvér gyereke van, ők is kedvesek és okosak, őket viszont egyáltalán nem macerálták a suliban. talán közösségfüggő :)

2010. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is közösségfüggő. A falunkban is van egy 1,5 éves capucchino kisfiú. Vele azért kihívás bemenni a boltba, mert minden vásárlás elég sokáig tart, annyira körülrajongják z emberek. A nővérét - Ő még az előző házasságból született, tehát fehér - meg írígylik a gyerekek az oviban, mert különleges a kistesója.
2010. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 2 kisfiam van (félvérek). Először féltem, hogy majd kiközösítik, meg nem szeretik majd őket, de pont az ellenkezője van. A nagyobb fiamat mindenhol megismerik, mindenkinek a barátja, imádják, sohasem csúfolták.

A kisebb még csak bölcsis, de vele sem volt soha ilyen gond.

Sokszor szerepel újságban vagy reklámban, mert annyira szép.

2010. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és az utolsónak gratulálok a gyönyörű "babákhoz"! Remélem nekem is hamarosan lesznek kis kapucsínóim!:-)
2010. dec. 28. 12:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy barátnőmnek van félvér kislánya, és azt mondta nem volt még problémájuk belőle, szeretik a kislányt, tetszik az embereknek, nem bántják ezért
2010. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

ez pedig nem természetes, kedves kérdező én a helyedben nem vágynék félvér babára, mert neki lesz rossz az élete a te önzésed miatt.

szégyellném magam, ha félvér gyermekem lenne

2010. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Te jó ég, miért lenne önzés, ha valaki szeret egy fekete bőrü embert és tőle akar gyereket? Ez csak régen volt természet ellenes, sok évvel ezelőtt, de mostmár úgy keveredik a világ, mindenhol élnek más kultúrájú emberek, és teljesen természetes ha együtt tervezik a jövőt.

Előző, úgy látszik te még nem voltál Mo-n kivül, nyugatabbra ez már annyira természetes, teljesen hétköznapi látvány egy ilyen kisgyerek, más gyerek sem csúfolja.

2010. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nekem 16 hónapos a kislányom, ezért még nem voltunk oviban vagy iskolában. Amit tudok az az hogy amikor közösségbe megyünk akkor valóban az emberek és gyerekek többsége szeretettel van felénk mert szépnek, aranyosnak találják a kislányomat. Erre még rájön az is, hogy a kislányom nagyon barátságos, ezért mosolyog mindenkire. Szerencsére még nem volt rossz tapasztalatunk, remélem nem is lesz. Jó látni hogy az emberek többnyire józan eszüknél vannak és felfogják hogy attól még hogy más a bőre színe még ugyanolyan gyerek mint bármelyik másik, ugyanolyan érzésekkel. Sajnos hallottam olyan történetet ahol viszont azért költözött el a család magyarországról mert a gyerekeket sok csúfolás, attrocitás érte.

Szerintem ez a szerencsén is múlik, hogy milyen emberek vesznek körül. Én sem gondoltam volna hogy afrikából származó férjem lesz és félvér gyermekem, de amikor társat választottam akkor nem a szeme színét vagy a haja állását elemeztem, hanem azt néztem milyen ember, és hogy milyen férj lenne a számomra. Azóta is már sok éve tisztességben és szeretetben élünk.

Viszont azt ha valaki csak azért keveredik kapcsolatba hogy félvér gyereke szülessen azt méllyen elítélem mert nagyon felelőtlen.

A valóban szerelmes pároknak meg sok boldogságot és gyermekálldást kívánok :)

2010. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem Bebe (a Black to Black-ből) volt az osztálytársam általános iskola 2 osztályától egészen a gimi végéig. Neki az édesapja fekete, de sohasem csúfoltuk, sőt tök jó fej volt ő is és a huga is. Szerették ebben a kisvárosban, igaz a szülei is elismert emberek voltak. Szerintem nem a bőrszín a lényeg, hanem a jellem és az, hogy igenis természetes a más bőrszín is. A kisfiam 3 éves és amikor először találkozott fekete emberekkel, olyan természetes volt neki, hogy én döbbentem meg inkább...
2010. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok.:-)

Én sem "terveztem" hogy afrikai férjem lesz, és félvér babám,de a mióta csak ismerem ŐT...nem a bőrszíne,haja fogott meg, (bár az is nagyon tetszik) hanem a viselkedése, felszabadultsága, életfelfogása, mindene...szeretem őt nagyon.:-))) Együtt tervezzük az életünket, és babákat is szeretnénk. Debrecenben tanulunk még mindketten, itt elég sok fekete diák van, de mindig ránk csodálkoznak az utcán, ezért aggódok picit,h mi lesz a gyerekeinkkel, hiszen nekik a legjobbat akarom...de nála jobb társat, apát nem fogok találni, igaz már nem is keresek.

2010. dec. 28. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!