Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfejtenénk együtt? Savas...

Megfejtenénk együtt? Savas ételek, fejfájás, görcsök-vizeletben fekete apró szemcsék, nagy fáradtság, hányinger-éhség-gyomorsav. Ha felül nő a gyomromnál fiú?

Figyelt kérdés

Nagyon savas érzésem van, akármit eszek. Mik azok az ételek, amikben nincsen sok sav?

Mostanában sokat fáj a fejem. Ez milyen hatással van a babára?

Az utóbbi pár napban görcsölgettem és néha a vizeletemben és a fehér papíron fekete apró szemcsék vannak. Ez mitől lehet?

Mostanában nagyon fáradt vagyok, rövid távon is meg kell pihenjek. Ez meddig fog tartani?

Hányingerem van, ha éhes vagyok. Ha eszek, akkor meg általában a gyomorsav bánt. Egyek vagy ne egyek?

Ha felül nő a gyomromnál tényleg fiú babát várok? Nekem olyan érzésem van, hogy örülnék, ha kislány lenne, de valamiért úgy érzem, hogy fiúcska.


2011. jan. 30. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, hogy hol helyezkedik el, nem a baba nemétől függ:) Nekem mind a 4 máshol feküdt, mégis 2 fiam, 2 lányom van (a fiúk és a lányok mozgása és a rosszullétek sem árulják el a nemet, d még a pocak alakja sem).

Gyomorsav: Vannak savközömbösítő gyógyszerek (pl. Rennie) vagy igyál meg ilyenkor 1 nagy pohár hideg tejet, de kipróbálhatod a Salvus vizet vagy a homeós Robinia 15 ch-ból napi 2x5 szem vagy használható még a Natrium phosphoricum D6 Schüssler só 3X1 tabletta. Enni kell, hiszen neked és a babának is szüksége van a tápanyagokra, vitaminokra!

Fejfájás: ha nagyon fáj, ne szenvedj! Próbálj kicsit többet inni (néha a vérnyomás esése okozza a fájdalmat) , ha ez nem hat, Algopyrint vagy paracetamol tartalmú gyógyszert bevehetsz (Panadol, Benuron, stb). A babának ezek nem ártanak, te meg nem fogsz szenvedni.

Görcsök , fekete szemcsék: csináltass egy vizeletvizsgálatot, ez nem normális! (vesehomok?)

Fáradékonyság: a terhesség velejárója, főleg az első és a 3. trimeszterben.

2011. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!