Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az amit fontosnak tartasz...

Mi az amit fontosnak tartasz gyermeke (i) d nevelésében?

Figyelt kérdés

Hátha tanulok valamit innen is... :-)


Ilyenekre "apróságokra" gondolok:

tartom a szavam, pl. ha azt mondom rendben, gyúrok hógolyót de csak ha átértünk az úton akkor ha átértünk akkor tényleg csinálok hógolyót, nem bliccelem el.

nem mondom oltáskor hogy nem fog fájni, mikor valószínűleg fog

nem megyek el otthonról úgy, hogy nem szólok hova és mi lesz vele addig

megtanítom, hogy ha eltűnik a tömegben hol kell megállni, mit kell tenni



Várom a többiekét!


Köszi!


2010. dec. 28. 17:07
 1/6 A kérdező kommentje:
ilyenekre=ilyen
2010. dec. 28. 17:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért, hol kell megállni, ha eltűnik a tömegben? Komolyan kérdem, ezt a szabályt nem ismerem.


A kérdésre is válaszoljak: próbálok hiteles lenni, mindig tartani a szavam, így igenis meggyúrom a hógolyót és nem hazudok az oltásról. Próbálok neki olyanokat megadni, amiket én nem kaptam meg: meghitt ünnepi karácsonyt, figyelmet, esti mesét, megértést. És próbálok toleráns lennia hóbortjaival szemben de ez nem mindig megy :D

2010. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én már "kallódtam" el áruházban és bizony megtanították ,hogy ilyenkor a hangosbemondóshoz kell menni (80-as évek, SKÁLA áruház) és bemondatni, vagy villamoson is volt olyan hogy én felszálltam, de apukám lent maradt, rácsukták az ajtót. Ilyenkor tudtam ,hogy a következő megállónál le kell szállnom, ahol leszálltam ott megállok, nem mozdulok semerre és ott várok míg a következő villamossal meg nem érkezik az apukám. és volt rá később is példa hogy ez történt, úgyhogy jól jött a tanítás. Nem azért mert apám ilyen béna volt, hanem mert 80-as években azon a villamosvonalon olyan állapotok voltak, hogy fürtökben lógtak a villamos ajtajában az emberek...
2010. dec. 28. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:

próbálom tartani a szavam,ez ugye a következetesség,kajára kifejezetten allergiás vagyok délelőtt nincs nasi és egy nap legalább egyszer vizet is kell inni

a többi amit felsoroltál totálisan megegyezik az én elveimmel is,bár az hogy megmondjam elmegyek még nem válik be,egyenlőre a szökés jobb,21 hónapos

2010. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hazudok neki semmiről, következetes vagyok vele, próbálok nem zsarnokoskodni, de érezteni, hogy ő a gyerek én meg a felnőtt. Próbálom arra nevelni, hogy bennünk, szüleiben mindig feltétel nélkül megbízhat. Egyébként meg szalvéta használat, evés időben nem mászkálunk el az asztaltól, ha megjövünk valahonnan, evések előtt és wc használat után kezet mosunk, zsepibe köhögünk, konnektorba nem piszkálunk, úttest előtt megállunk és szétnézünk, piros lámpa stop, zöld mehet, hát ilyeneket
2010. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezeken eddig nekem is stimmelnek

én próbálok arra figyelni, hogy hogy beszélek vele, illetve másokkal, pl a férjemmel, tisztelettudóan és őszintén.

nincs csúnya beszéd, és helyesen

a közös játék számomra a legfontosabb, hisz ebből tanul a legtöbbet, mondókázás, építőkockázás, baba puzzle, mesekönyv olvasás, tv-ben olyan mesét nézünk ami tanít is , nem csak butítja. séta alevegőn.

ha valami rosszaságot készül csinálni figyelmeztetem, és ha mégis megteszi bünti van. Beültetem a szobába az ágyra és becsukom az ajtót. előtte mondom neki, ha lehiggadt, vagy befejezte a hisztit jöjjön ki. ez mindig beválik, fél perc alatt lenyugszik és mosolyogva jön ki.

ha dühöng mondom neki milyen érzései vannak, fáradt vagy és nyűgös, dühös, mert nem sikerül, vagy bármi és megbeszéljük, hogy ilyenkor mit csináljunk, mi a megoldás. ilyenkor szokott csapkodni és földre dobálni mindent. Ha végeztünk a játékkal visszatesszük a helyére, mostanra szintem mindig elpakol magam után, vannak dolgok amiknek meg van a helye pl cipőcske, azt mindig oda kell tenni.

következetesség az tényleg nagyon fontos dolog.


a másik meg hogy tudj együtt nevetni a gyerekkel, bohóckodni vele, sztem nincs is annál szebb dolog , mint mikor együtt játszotok és kacag.


én hagyni szoktam, hogy ő csinálja a reggelijét is, kenyeret vajaz, paradicsomot vág a műanyag késsel, ezek nagy felfedezések és még ha utána takarítani is kell, hagyom őt, mert ezzel is tanul.



puff, mennyit írtam. bocs kicsit beindultam

2010. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!