Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellenjavalt a szoptatás 2év...

Ellenjavalt a szoptatás 2év 7honapos korban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem ellenjavallt, csak már fölösleges. A tápanyag és vitamin szükségletet már nem fedezi. Ilyenkor már csak az anya-gyerek kapcsolat van fent. De szerintem az szoptatás nélkül is fennmarad már.
2011. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez így nem egészen igaz, ahogy az első válaszoló írta! Mert tápanyag értéke valóban nincsen ilyenkor már az anyatejnek, viszont az immunanyagokat megkapja a gyerek az anyuka szervezetéből!!! Ha téged nem zavar, nyugodtan szoptass ameddig csak jólesik mindkettőtöknek! Csak előnyötökre válik!
2011. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is teljesen felesleges!

Már nemsokára óvodás lesz,a cicit nem viheti oda:-))

2011. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
gusztustalan. Ez is ellenjavallat.
2011. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

"immunanyagokat megkapja a gyerek az anyuka szervezetéből!!!"


Milyen immunanyagokra gondolsz? Milyen immunanyagot tud adni egy anyuka egy 2 év, 7 hónapos gyereknek ami neki még nincsen meg? Semmilyet...

2011. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, azokat az immunanyagokat, amiket az anyuka szervezete termel betegség esetén.

Rengeteg olyan betegség van, ami egy felnőtt szervezetén tünetek nélkül átmegy, mert termel immunanyagot ellene és így tünetmentesen átvészeli. Egy gyerekre pedig akár halálos is lehet ugyanez a betegség. (például akár a hétköznapi influenza is ilyen lehet vagy a toxoplazma és még sorolhatnám)

Ha anyuka és gyerek lebetegszik, akkor az anyuka által termelt immunanyagot megkapja a gyerek és ő is átvészeli tünet nélkül is akár. Vagy anyuka kidől és a gyereknek nincs semmi baja, mert az ő szervezetének akkora löketet jelent.

Persze én se szoptatnék egy közel 3 éves gyereket ezen okból, de attól ez még van.

2011. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem ellenjavalt szerintem, csak már nincs értelme. A tápanyag és vitaminszükségletét nem fedezi az anyatej, ez már inkább csak megszokás és kötődés, amit sokszor nem is a gyerek igényel, hanem a szülő. (nem pont rátok gondoltam) Én a helyedben leszoktatnám, mert az oviba már tényleg nem "viheti a cicit".
2011. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem ellenjavallat, rosszat nem teszel, természeti népek sokkal tovább szoptatnak.



Ez az ország tele van korlátol emberekkel, ne fogalkozz velük.

2011. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyunk természeti nép,ez van. Ha valaki tudná hogyan élnek ők és miért szoptatják a gyerekeket 8-10 éves korig akkor nem vágyna erre az életformára.

Egyébként a gyerek saját immunrendszere 1-,5 éves korára érik meg,elhanyagolható jelentősége van ezután annak amit az anyatejtől kap.

A kötődést fennt lehet máshogy is tartani,ennyi erővel mindenki szophatna élete végéig aki kötődik az anyjához.

2011. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem ellenjavalt.
2011. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!