Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellenjavalt a szoptatás 2év...

Ellenjavalt a szoptatás 2év 7honapos korban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Csak itt, Magyarországon csinálnak az emberek ügyet abból, hogy valaki mennyi idős gyereket szoptat. Az emberek egyrésze sznob módon majmolja azokat az "elit szokásokat", hogy egy nagyobb gyereket már nem illik szoptatni. Közben fogalmuk sincs arról, hogy éppen nyugaton, amerikai és más nyugat-európai üde, zöldövezeti kertvárosokban az anyukák több éves korukig is szoptatják a gyerekeiket! Ott nem szégyellnivaló, hanem jóérzés egy 3 éves kisgyerek szoptatása. Mert már ők rájöttek, hogy a természetes életmódnak milyen előnyei vannak a mi chips-es, kólás társadalmunk életmódjához képest. Szóval ennyit arról, aki sznob módon gusztustalannak nevezi azt, ami a világon a legtermészetesebb dolog.
2011. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

" Közben fogalmuk sincs arról, hogy éppen nyugaton, amerikai és más nyugat-európai üde, zöldövezeti kertvárosokban az anyukák több éves korukig is szoptatják a gyerekeiket!"


Magyarországon vagyunk. És nem mindig az a jó ami más országokban van. Azokban az országokban amikről beszélsz, a nők 80% nem szoptat mert a mellük... Ez is követendő példa lenne?

2011. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Mert már ők rájöttek, hogy a természetes életmódnak milyen előnyei vannak a mi chips-es, kólás társadalmunk életmódjához képest."


Te most komolyan azt írtad, hogy Amerikában rájöttek, hogy a chips, meg a cola... Jesszusom...

Ha kamuzni akarsz, legalább csináld jól...

2011. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, pont Amerika az ahol nem esznek normális ételt az emberek és a szoptatás sem nagyon divat...
2011. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az anyatej sosem árt a gyereknek. Én 4,5 éves voltam, mikor az öcsém született, akkor estem át sorozatban bárányhimlőn, rubeolán, kanyarón, influenzán és a fene tudja még mi mindenen. Az antibiotikumok szétütöttek mindent, az emésztésemet, a maradék immunrendszeremet... kivették a mandulámat, olyan sovány voltam, hogy átlátszottak a csontjaim. Mivel az anyámnak sok teje volt, minden szoptatásnál kaptam 1-1,5 deci lefejt tejet, a gyerekorvos javaslatára fél évig. Ezzel hoztak rendbe.


Ha akarsz, szoptass nyugodtan, akkor hagyd abba, ha a gyerek nem igényli már, vagy a te egészségedet veszélyezteti.

2011. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!