Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Artalmas a nagyon kesoi esti...

Artalmas a nagyon kesoi esti elalvas 3 eves gyerek eseteben?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 15:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Kezet foghatunk! :)


Az enyém is éjfélkor fekszik. Én is megkaptam még a saját anyukámtól is, hogy én rontottam el, rajtam múlik, így, meg úgy kéne csinálni, stb...persze mondják ezt azok, akiknek nincs gond a gyerek alvókájával. Én, mikor már anyu felhúzott, odaadtam nekik, hogy, akkor próbálja meg ő, hát 3 este után kérte, hozzam haza éjszakára is, mert nem tudja magát kipihenni :D

Azóta nincs beszólás. :)

Ezek a gyerekek örökmozgók, nincs idejük aludni, hisz csupa érdekesség a világ. :) Kis okosak. Gondolom a Tiéd is ilyen.


Gratula a szoptatáshoz, én is szoptatnám még, csak sajnos jelenlegi terhességemmel bevéreztem, és el kellett választanom. Semmit nem változtatott ez a "rossz" alvási szokásain.

2011. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor megkaptam a választ arra a kérdésemre is.Mindenki mondja,ha elválasztanám akkor aludna.Az okosságáról nem nekem kellene beszélni,de megemlítek pár dolgot.Másfél évesen folyékonyan beszélt,nem volt 2 éves mikor a 35 darabos puzzle-t kirakta,most pedig kifestőzik,úgy,hogy nem lép túl a vonalon.
2011. febr. 2. 16:05
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
14.38-as vagyok!az én lányom is cicin alszik még el!nincs ezzel semmi baj!megnézném majd 20 év múlva a gyerekeinket,hogy melyiknek lenne "lelki baja"akit leraktak hiába sírt és csak akkor kapott cicit ha le telt a 3 óra vagy akit igény szerint szoptattak és figyelembe vették az igényeit!nem szeretnék ezzel vitát indítani csak bosszantanak azok az anyukák akik azt hiszik hogy ők minta értékűen nevelnek és tökéletesek a gyerekeik,és ha valaki másképpen csinálja az nem normális aztán kiderül hogy csak az ő kényelmük kívánta úgy és nem az hogy mi a jó a gyereknek!
2011. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

Ez azért a szoptatással nem áll összefüggésben! Az intelligencia...


3 évesen bőven itt lenne, az ideje, hogy abbahagyjátok a szoptatást. Tényleg aludna utána éjjel. Tapasztalat.

De persze ezt neked kell eldöntened magadban, hogy megteszed. Nem lenne nagyon nehéz, 3 éves értelmes gyerek, talán egy-két hisztivel megsúznád. Csak az elhatároás nehéz.

Én anno a ringatásról szoktattam a lányom 3,5 évesen. Minden este 3 órát ringattam mire 11-kor végre elaludt. Mivel közben már megszületett a hugija is, bőven elegem volt az egészből. Amikor megérett az elhatározás bennem szépen elmagyaráztam neki, hogy már nagy ovis, és itt az ideje, hogy egyedül, a saját ágyában aludjon el. Első este 2 perc alatt olyan hisztit csapott, hogy még hányt is. Akkor szép csendben suttogva elismételgettem neki, hogy de már nagy vagy, stb. stb, Átöltöztetem, kicseréltem az ágyneműjét, lefektettem, és 10 perc után aludt. Egyedül. Éjjel amikor felkelt odamentem, megsimiztam, otthagytam. Ha megint szólt, kicsit vártam, odamentem, simi el. És elaludt. Második este 5 perc volt az egész, kis nyafival és fel sem kelt már éjszaka.

És ettől sem a kapcsolatunk, sem az értelmi képességei nem szenvedtek csorbát.


Viszont 3 éves gyereket szoptatni már számomra kicsit morbid. :S

2011. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A 3 éves korban való szoptatás semmivel nem morbidabb, mint 3 órát ringatni esténként... sőt, ezerszer rosszabb szokás!
2011. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mármint a ringatás sokkal rosszabb szokás, csak sietek!
2011. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy az intelligenciának mi köze a szoptatáshoz?

lehet hogy a tiéd nem éri el a mércét?:))

2011. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ha nincs köze az intelligenciának a hosszú szoptatáshoz,akkor a WHO biztos nem tudja miről beszél.Olvass utána.
2011. febr. 3. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!