Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá 2 éves...

Encsi 1212 kérdése:

Hogyan vegyem rá 2 éves lánykámat, hogy beszéljen?

Figyelt kérdés
beleszámít az, hogy sokat cumizik és sok felnőttel van?
2011. jan. 3. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
kizárható az autisztika ténye?
2011. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj,fog még annyit beszélni,hogy a fejed megy szét.A lányom se beszélt még 2 éves korában,csak egy két szót.
2011. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az csak jó egy gyrekenek,ha sok a felnőtt körülötte,mert több szót ismer. Sok gíyerek még nem beszél kétéves korában. Erre nem tudod rábeszélni és nem is érdemes,mert csak ártasz vele neki. Akkor van gond,ha egyáltalán egyetlen szót sem beszél.
2011. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán értem a kérdésed."sokat cumizik és sok felnőttel van"???

Az én kislányom is 2 éves,most kezdett el egy pár hete beszélgetni.Eddig csak egy-két szót mondott,most viszont folyton utánnam mondja a szavakat,amiket beszélek hozzá,szinte mindent mond,de még nem egybefüggő mondatokként.Nem hiszem,hogy ezt lehet náluk erőltetni,amíg maguk nem kezdik el,nem tudod ezt felgyorsítani.Az unokatestvérem kisfia például 3 éves koráig egy szót sem mondott,aztán hirtelen mindent elkezdett beszélni.Ha a cumizással kapcsolatosan arra értetted,hogy lehet,hogy azért nem beszél,mert a cumi lefoglalja a száját...én is gondoltam ere anno,mert az én kislányom is nagy cumis,de ő megoldotta úgy,hogy cumival a szájában is mondja a szavakat,szóval nem hiszem,hogy ez bármiben is gátolná őket.

2011. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy 12 éves fiút, akit születése óta ismerek. 4 éves volt, mikor MEGSZÓLALT! Addig csak mutogatott. Semmi mama papa vagy ilyesmi. Nagyon gazdag családból való, foglalkoztak vele sokat. Most kitűnő tanuló az egyik legkeményebb suliban a városban. Kétnyelvűbe jár.
2011. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A barátnőm két éves kislánya pár szót mondogat, és utánozza az egyszerűbb szavakat, az enyém pedig kész, kerek mondatokat mond, és be nem áll a szája egész nap. (ő is két éves). Ugyanannyit foglalkozunk a gyerekekkel, a barátnőm is, én is, sok felnőtt között vannak mindketten (ja cumi nem tudom hogy jön ide, de egyik sem cumizik), és látod, mégis mekkora különbség van köztük. :) Gyerekfüggő, nem tudod befolyásolni.
2011. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Hoz el az én lányomhoz, vagy cseréljünk:-)) 22 hós és egész nap mondja.
2011. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak, az mind igaz. Nagy különbségek lehetnek a beszédfejlődés terén ennyi idős gyerekeknél.

Viszont van valami, amit tehetsz (de ezzel sem fog előbb megszólalni, mint ahogy az nála "kódolva" van)

Beszélj hozzá sokat úgy, hogy közben jól lássa a szádat is. Ilyenkor jó, ha nincs háttérzajként tv, rádió, zene. Mondókázz neki, játszatok ölbeli játékokat, közben lássa az arcodat. Ezzel máris sokat tettél a beszédfejlődéséért.

2011. jan. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, hasznosak voltak és autisztika kizárva, mert beszél de csak szavakat és azt is a saját nyelvén
2011. jan. 4. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!