Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom nagyon...

2,5 éves kislányom nagyon érthetelenul beszél, sok mindent csak én értek. Mikorra várhatom, hogy úgy beszéljen, hogy idegenek is megértsék? Késon kezdett el beszélni, most már 3-4 szavas mondatokat is mond, csak alig lehet megérteni.

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sokat segíthetsz neki a beszéd fejlődésében, ha sok mondókát mondasz neki, utánozzátok az állatok hangját és ezzel jól megdolgoztatja a kis ajkait, bábozzatok, beszélj hozzá érthetően. Utánzással tanulnak, fontos a jó beszédpélda. De lehet ennek ellenére is kell majd a logopédus az oviban. Ha négy-öt éves korára is súlyos a beszédhibája mindenképp vidd szakemberhez szerintem.
2011. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet,csak már 3 éves lesz a gyerkőc és fiú.Sokat nem tudok sajnos segíteni,de leírom,hogy én mire jutottam.Járunk egy igen "jónevű"fejlesztőházba tornázni önszorgalomból.Ott megkérdeztem a szakembereket,ők azt mondták,hogy várjam meg a nyarat mert előfordul,hogy a sok mozgástól beindul a beszéd.Amennyiben nem javul sokat a helyzet akkor méressem fel.Közben találkoztam egy logopédus nénivel aki gyerekekkel foglalkozik,és ő is azt mondta,hogy ne várjak sokáig a szakember bevonására,mert előfordulhat dizlexia-dizgráfia stbb is.Most begyűjtöm a különböző szakemberek címét,nevét és szeptemberben elviszem megnézetni a fiamat,nehogy az iskol kezdés előtt derüljön ki bármilyen probléma.
2011. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Mi sokat mondókázunk beszélünk hozzá kicsi kora óta.A nagyfiam 2 évesen már érthetően beszél.Én nem értek egyet azzal,hogy várjunk 4-5éves koráig.Illetve amennyiben csak 1-2 hangot nem ejt ki tisztán abban az esetben igen lehet várni.De szerintem mi esetünkben ennél összetettebb "problémáról"van szó.Én inkább elviszem 1x feleslegesen,mint hogy később derüljön ki a probléma.
2011. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2 hét múlva lesz 3 éves,és kb.még 1 hónappal ezelőtt is szinte csak én értettem meg,mit is mond,holott folyamatosan és sok mindent karattyolt.Aztán egyik napról a másikra nem kellett tolmácsolnom.Aggodalomra semmi ok,csak egy kis türelem kell.
2011. máj. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!