Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mit csináltok,...

Anyukák! Mit csináltok, mondotok, ha idegen rászól a gyereketekre (kicsi), hogy ne beszéljen állandóan, mert zavarja?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 10:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát attól függ,mennyire idegen, milyen a szituáció és stb. Pl. múltkor előttem az okmányirodában intézte az ügyét egy anyuka egy kb. 4 éves gyerekkel, aki egyfolytában mondta a magát, az ügyintéző meg nyilván a saját dolgát mondta volna, csak nem nagyon tudta. Na ők kb. 10 perc után rászólt a gyerekre. Teljesen igaza volt. Én azon lepődtem meg,hogy addig anyuka egyszer sem tette meg.

Nálunk már kicsi kora óta arra van tanítva,hogy ha anya-apa beszél,akkor megvárjuk,amíg befejezi a mondatot. Egy 4 évesre más simán rá lehetett volna szólni,hogy Kicsim,most maradj csöndbe, mert a néni segíteni akar anyunak!

Látszott az anyukán,hogy sértő volt neki, de nem értem,hogy miért!

2011. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. De ha az anyuka is rászól? Ez egy hosszabb utazásnál volt, amikor már elunta az összes mesét, nézelődést mindent. El lehet várni egy kisgyerektől, hogy némán üljön órákon át?
2011. szept. 8. 10:19
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Vegyél fel egy követ es usd le:p

hát én odéb menék, vagy a férjemel leoltatnám.

ha eltudom hajtani akor meg elhajtom..

de hol játszóteren parkban? hogy zavarhat ez valakit nemértem

viszont ha valami nyilvános hely

étkezde vagy valami ot talán meglehet érteni de nem nagyon ot se ha kültéri

vagy elmész vagy ha gyereked zaklatja probáld lehordani ha tudod

talán neked kéne szolni a nem ha baja van?

2011. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen a szitutól függ.

Én pl. múltkor egy gyerekre rászóltam a játszótéren, mert köpködött. Fent állt egy toronyba,é s lefelé ránk köpött.

Odajött az apukája, és elnézést kért, és ő is rászólt a fiúra.

Látszott, nem előszőr csinálja ezt a gyerek.

2011. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A szituációtól és a gyerek életkorától függ. Az enyém lassan 3 éves, be nem áll a szája, de még sosem szóltak ránk nyilvános helyen. De ha pl. beszélgetek az idegennel (orvosnál stb.), akkor én szólok rá, hogy "kisfiam, beszélgetek a nénivel, légyszíves várd meg, míg befejezzük". Ha nyilvános helyen vagyunk (pl. cukrászda kiülős része, de akár étterem is), valószínűleg visszaszólok, hogy "elnézést, csak beszélgetünk", s bízom benne, hogy az arckifejezésem, meghozza a hatását, s magától átül másik asztalhoz. Ettől függetlenül arra mindig figyelek, hogy ilyen helyen viszonylag halkan beszélgessünk. Ugyanez buszon, parkban stb. Ha elkezd kötekedni, akkor fogom a gyermekemet, s elsétálunk, azzal a megjegyzéssel, hogy "Gyere kisfiam, úgy látszik, nagyon zavarjuk a bácsit. Biztos pihenni szeretne." Nem állok le vitatkozni, mert felesleges. Ha meg nincs lehetőség arrébb ülni, akkor nem veszek róla tudomást, illetve elismételem, hogy "elnézést, csak beszélgetünk a gyermekemmel" Őt meg ismételten megkérem, hogy kicsit halkabban beszéljen.

Elmeséled, hogy mi volt a konkrét helyzet, amikor rátok szóltak?

2011. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát hivatali helyeken ot ha már lehet neked kel fegyelmezni a gyereket vagy nem gyerekel,meni hivatalba

utazásnál meg aludni akart valaki vonaton?

kifestozni szoktak vagy képes konyvet nezegetni gyerekek persze ha nagyon hoszu akor még én is visonganák már de utálom a vonatot

vagy olbe veszed és altatgatod:)

2011. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyerekek, akikre ha aznyukájuk rászól, semmit sem ér.

Lehet itt is az történt.

2011. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Ez esetben nem volt jogos a beszólás, és nem, nem lehet egy kisgyerektől elvárni, hogy órákig némán üljön. Örüljön, hogy nem rohangált. Lehet, hogy nem szólnék vissza, de a gyerekre sem szólnék rá ilyen esetben. Okmányirodás sztori persze teljesen más.


Sokan élünk ezen a bolygón, el kell egymást viselnünk. Főleg tömegközlekedésen. Felnőttekre sem szóunk rá, pedig sokszor szipognak, gusztustalanul krahálnak, büdösek, alkoholszagúak, fokhagymaszagúak, izzadságszagúak, koszosak, káromkodnak, hangoskodnak satöbbi. A gyereked nem bántott senkit, csak beszélgetett. Akinek ez nem fér bele, annak nincs az emberek között a helye. Ha ideges, szedjen gyógyszert.

2011. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Igen. Az volt, hogy nem hangoskodott, csak beszélt. De a gyerekek nem tudnak suttogni. Biztosan más kisgyerek is, nem ordít, de azért van hangja, hangosabb, mint a felnőtteké. Szóval utazás. nem tudtunk máshová menni, mert oda szólt a jegyünk, de a nénike se, mert neki is odaszólt.

Többször rászóltam a gyerekre, ami nem is igaz, nem többször, hanem mindig.

Éppen akartunk leszállni, amikor szólt. arra tudok gondolni, hogy azért még utólag belénk akart rúgni, képletesen.

Azért nem szóltam semmit, mert rászólt, hadd lássa csak a gyerek, hogy nem a nyúl viszi a puskát. de a nő vérszemet kapott, és elkezdte szapulni. Előbb őt, majd engem. Ja és két gyerekkel voltam, egy kicsit nagyobb is volt velünk, de ő már tud "viselkedni"

Nagyon kínos volt, pláne, hogy eleve úgy nevelem a gyerekeket, hogy mások is vannak a világon, nem csak ők.

2011. szept. 8. 10:34
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én fiam is olyan hogy be nem áll a szája, soha és tuti akkor mondaná a legjobban ha a mással beszélek. Ezért próbálom hivatalos ügyintézéshez nem magammal vinni, de persze nem mindig elkerülhető. Én is mindig rászólok, vagy megkérem hogy halkan beszéljen, de csak akkor ha anya nem beszélget mással. Az én fiam viszont ha már túl sokáig tart valami, nagyon elunja magát, és nem hallgat rám. Ha ilyenkor kedvesen és nem gorombán rászól egy idegen nem zavar, inkább mondom is neki, hogy látod a nénit vagy bácsit is zavarod. Ezt jobban megérti. Ha valaki bunkó azt azért kikérem magamnak.
2011. szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!