Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy februárban már...

Baj, hogy februárban már bölcsibe akarom vinni a 2 évesemet?

Figyelt kérdés
Várjuk ki a márciust?
2011. jan. 4. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel lenne más ha egy hónappal később kezdené?


Nektek v. a kicsinek. Márciusban már nem fagy reggelenként.

Amikor hoznátok haza nincs délután négykor töksötét.


Talán jobb lenne de Te tudod Nektek mint család mennyivel lenne jobb. Kell neki idő mig beszokik.

2011. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát, egy hónap az semmit se számít. De készülj fel rá, hogy az első időszakban egy hét bölcsi, egy hét betegség lesz.
2011. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez mondom én is, mi lenne a különbség???

A férjemmel megbeszéltük, hogy február 1-től visszük. Most meg mindkét oldalrol a nagyszülők nekem álltak, hogy várjunk még 1 honapot, mert hideg van, kicsi még, beteg lesz stb.

Erre rátett még nagymamám is, aki ovónö volot, hogy szerinte is jobb március.

A gyerek meg itthol unatkozik velem.

annyira éppen nem sürgős, mert tavasz közepén várnak vissza a munkahelyemre.

A bölcsiben augusztusban azt mondta a vezetőnő, hogy február-március már vihetem.

most tanácstalan vagyok.

2011. jan. 4. 15:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg praktikus okok:

-nagy eséllyel márciusban már nincs hó

-kevesebb esély a megfázásra

-kevesebb ruha, tehát reggelente egyszerűbb indulás

2011. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Evvel az indokkal amit a mamák felhoznak a végtelenségig is húzhatjátok és nincs ideje beszokni.
2011. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Semmi sem garantálja, hogy márciusban nem lesz hideg, esetleg még hó is. (Ne legyen!)

A beszoktatás meg lehet, hogy hosszú idő lesz, pl. szomszédék kislánya soha nem akart ott ebédelni, tehát nem is aludhatott ott. Amíg nem szokta meg az evés, délután alvás menetet, minden délben el kellett hozni.

Barátnőmék pedig egyik nyavalyából esnek a másikba, pedig már szeptemberre beszoktatták a gyerkőcöt.

Szerintem nyugodtan viheted már februárban is.

2011. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok de érdekelne hogy mielőtt közösségbe szoktatod a kicsit oltatod-e influenza ellen? Csak mert nekem van egy 20 hónaposom és nem tudom beadassam-e neki. De mostanában olyan sok kicsinek van tüdőgyulladása meg ilyesmi és félek az influenzától. Köszi ha válaszolsz!
2011. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem vidd. HA így lett megbeszélve, ne szóljanak bele. tök midnegy, tavaly még március közepén is hó esett-akkor hoztam haza a lányom a kórházból, emlékszem rá. Hosszú tél lesz...
2011. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányaim most másfél évesek és már októberben kezdték a bölcsit. Aminek ők is én is örülünk, nagyon nagyon szeretik (én ezért örülök)Szerencsére semmivel sem lettek többször betegebbek, mint más egyidős gyerekek, akik nem járnak bölcsibe. A betegség szerintem anélkül is lehet (ne legyen!). Ennyi erővel ne is menjen bölcsibe, hanem majd cska oviba... Hülyeség, amikkel érvelnek. Persze ez attól is függ, ő szeretni fogja e a bölcsit. De szerintem azt is lehet, hogy februárban csak délig viszed be, és majd csak márciustól fog ott aludni.
2011. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

teljes mértékben egyetértünk :) Szerintem sem lesz jobb a helyzet márciusban. Álltalában hó van akkor is, sőt. A kislányom nagyon barátságos, és itthol nincs kivel játszania, sem a családban, sem a szomszédoknál. Szoval unatkozik, és maximum mikor sétálunk délelőttönként, akkor lát embereket.

Ma jönnek a szüleim (őket nehezebb meggyőzni, mint anyosomékat), és felolvasom nekik amiket irtatok, de tényleg!

A betegségekkel kapcsolatban, mindenhonnan csak azt hallom, hogy ugy is beteg lesz eleinte. Juniusig meg nem akarok várni.


Egyébként én nem adatom be az influenza elleni védőoltást (pedig én bevagyok oltva). minden kötelezője megvan. Amugy nem beteges, először 16 honaposan volt megfázva, és azota csak szeptemberben volt egyszer náthás. Nem terhelem a szevezetét.

2011. jan. 5. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!