Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti hányásig - Hogyan...

Hiszti hányásig - Hogyan vehetném rá 1,5 évesemet az önálló elalvásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másfél éves kislányom babakorában gyönyörűen aludt a helyén, csak betettem az ágyba és szépen elszundikált. Amikor megtanult állni, minden borult, ha betettem a kiságyba, addig bőgött, míg ki nem vettem, majd az ölemben aludt el. Ez így megy azóta, pedig már másfél éves! Próbálkoztam már mindennel, de ha hagyom pár percél tovább üvölteni, annyira felhúzza magát, hogy kihány mindent. Tagnap este két órán át kinlódtunk, mert az apja nem engedte, hogy kivegyem, elege van már az egész mizériából (mert a kiscsaj szívszaggatóan hisztizik, de hisztizik. rúgkapál, dobálja magát a csúcspontokon. máskor is hisztizik, ha valami nem az elképzelése szerint alakul, de azokat tudom kezelni). Nagyon szenvedtem tegnap, én nem bírom, ha sír, kiabál, hogy anyacika... és végül tegnap sem az ágyban aludt el, végül kivettem, de egész éjjel szaladgálhattam hozzá, mert sokszor felsírt.

Ráadásul van egy 2 és fél éves bátyja, aki szépen a helyére megy és alszik. Őt is zavarja a hiszti, ráadásul látja, hogy hisztivel a kistesó anyáéknál köt ki és ő is szeretne közénk jönni.

Nagyon nehéz, mert úgy látom, a kicsinek szüksége van érzelmileg az esti babusgatásra (a kezemet fogdosva alszik el, hiába próbálkozunk mindenféle alvós cuccal, dühösen elutasítja), de a nagy miatt nem szabad más bánásmódot csinálni vele.

Van valakinek ötlete, tanácsa?

Bocs, hogy hosszú lett...

Köszönöm előre is!


2011. júl. 6. 08:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idősen úgy altattam el, hogy a kiságy mellett van az én ágyam, bedugtam a kezemet a rácson, ő meg megfogta. Erre volt szüksége. Úgy 2 éves kora előtt tudtam otthagyni estére egyedül is elaludni, kislámpánál, akkor már meg lehetett beszélni vele, hogy nem tűnök el, csak a másik szobában vagyok.
2011. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én melléfeküdtem ilyen korában, és megvártam, amíg elalszik.

Kb 2 éves volt, amikor már mondta, hogy elalszik egyedül.

Én biztos nem hagynám így ordítani, inkább 1 órát is ott feküdnék, csak békében, nyugodtan aludjon el.

2011. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Ha rosszul érzi magát egyedül, mellette maradok míg elalszik, ledőlök mellé. Ahogy cseperedik, egyre többet alszik el egyedül. Ha ennyire kell harcolnia érted, tuti egyre jobban fog ragaszkodni. Hagyd magad, előbb szabadulsz. Pici még ez a gyerek az egyedül alváshoz és nem tudod milyen benyomások vagy fejlődési stáció miatt van nála ez. Ajánlom egyébként a baba-shiatshu masszázst, több ismerősnél is bevált.
2011. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt amúgy úgy utálom, hogy mondják a nagyon okosok, hogy így elkapatod. A nagy frászt! Minden gyereknél eljön az idő mikor már képes egyedül elaludni, de addig nem és ez nem baj. Szüksége van az anyukájára. Az én fiam csak fél éves, de mindenki azzal szekál, hogy elkapattam, mert mellettem alszik el. Hát ha másképp nem megy? Még olyan pici, nem szívatásból csinálja.
2011. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat!

A helyzet az, hogy egyterű tetőtéri lakásban élünk, nem tűnök el másik szobában és a tesója is 1 méterre alszik tőle. Azért borul ki, mert nem veszem ölbe... Hiába próbáltam megnyugtatni úgy, hogy mellé ültem, simiztem, duruzsoltam volna neki, de ő kapálózva, hörögve vörös fejjel nyomta a hisztit, mert neki nem pont ez volt az elképzelése...

2011. júl. 6. 11:06
 6/11 A kérdező kommentje:
ja, és ha őt kiveszem, a tesója is joggal jön ki az ágyából. ugye értitek? nem érdekelne, hogy ölben alszik el, de gondot okoz ez a tesóval.
2011. júl. 6. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:

"Aludj jól, gyermekem" könyv nekem nagyon bevált.Nem baj, ha hány, abba fogja hagyni, erről is ír a könyv.

A lényeg, hogy bármit is teszel, tudatosan és köveetkezetes tedd. Az, hogy egy este benthagyod sírni, mert apa nem engedi kivenni, csak ront a helyzeten.

Szerezzétek meg a könyvet, olvassátok el, apa is!!!! és cselekedjetek.

2011. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

0706 09:26 -os kapcsán:

Ebben is van igazság.

Kb. egy éves korig -ha nem is túlzott, se nem összetett rítusokkal, de- az anyjára fokozottan szüksége van a picurnak még elalváskor is, tehát babusgassa, legyen vele gyengéd, ha igényli a csecsemő.

Kb. 1 éves kortól azonban következetesen mellőzni célszerű a túlzott gyengédséget altatás során, mert ekkortól a rítusokhoz való hozzászokás már alvászavarokat okozhat, hiszen felébredhet arra, hogy hiányzik a "szertartás" (pl. anya öle, a ringatása, vgy amivel elaltatták)!

Esetleg mellé lehet feküdni, amikor érzelmi kitörései vannak, de inkább érdemesebb csak ott lenni mellette és figyelni rá, amíg meg nem nyugszik és elalszik. Ha 10 percig "tombol", akkor addig, ha egy órán át, akkor addig, de KÜLÖNÖSEN nagy szüksége van figyelemre még a legfeljebb 3, 3 és fél éves gyermeknek , amikor "hisztizik"!

Ahogyan a kedves beíró is jelzi: nem valamiféle direkt provokációról van szó, evvel egyet értek, hiszen az elsőzör kb. 4-7 évesen fordul elő (bár akkor sem tudatosan).

2011. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12.22!

Hát nem tudom, én úgy altatom a kisfiamat, hogy mellette ülök, és énekelek, csak akkor megyek ki, ha már elaludt, és csodák csodája, átalussza az éjszakát... Túlzott gyengédség, atyaég. Nem tudtam, hogy egy kicsihez lehet túlzottan gyengédnek lenni.

2011. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A túlzott gyengédség kapcsán az ALTATÁSra vonatkozóan írtam. És ha nincs összetett szertartásosság, vagy nem viszik túlzásba, akkor nem lesz alvászavar, nem lesz amitől függjön az elalvása, és erről írtam. (Ellenkző esetben sem feltétlenül, ám de nagy eséllyel már igen.)


A altatóének abszolút belefér, nyilván ettől még nem lesz alvászavara, ugyanakkor érzelmileg jó hatású. Nem mondanám, ha nem altattam volna ovisokat, bár ez esetben én nem szoktam énekelni, mindössze gyengéden betakargatni őket, és adni nekik egy puszit. Nem azért nem szoktam altatóéneket énekelni, mert nem értenék evvel egyet, hanem szokás kérdése egyébként: alternatív, választható. Máskülönben szoktam nekik/velük gyermekdalokat énekelni.

2011. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!