Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves a lanyomnal az altatas...

2 eves a lanyomnal az altatas nagyon nehezen megy valamikor beletelik 1 oraba mire elalszik. Nektek, hogy megy az altatas?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Berakom az ágyába, azt mondom, jó éjt és kimegyek. Előtte megvolt a tépszerezés során az összebújás, mese.
2011. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az elsőnél.Csak már régen nem kap tápszert,hanem rendes vacsit és telet. Berakonm az ágyba,egy mese,puszi,villanyoltás és egyedül hagyom. Néha mág mocorog,beszél magában,de utána hamar elalszik.
2011. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én hallom a bébiőrben, hogy az egyik (ma meg tegnap este is) villanyoltás után még jóval énekelgetett halkan az ágyában :-) 2 éves fiú.

Egyébként összesen 3 gyerek, első voltam ismét.

2011. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lefektetem az àgyàba, miutan megfürödtünk, megissza a tejèt, leoltom a làmpàt, megsimogatom, kb kèt percig ott vagyok, majd kimegyek. Ö kb 5 perc alatt elalszik. De teszem hozzà,hogy este tizkor alszik el,elötte meg sem pròbàlom, mert akkor nekem is egy òra lenne az altatàs. Mikor fekteted le? Mikor kel fel dèlutàn? Hàny òràt alszik? Tartalmasat eszik este? Ès mikor? Eleget van minden nap levegön? Szerintem ezek fontos tènyezök.
2011. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De jó Nektek! Sajnos nálunk is nehezen megy. Mióta nem alszik el a rácsos ágyban, rémálom az altatás. Nekünk minimum fél óra, de van hogy egy óra is kell mire elalszik. Sima leesésgátlós ágyon van és ha otthagyom, egyszerűen leszáll az ágyról, kijön hozzám, vagy játszik a játékaival. Már próbáltam hogy töretlenül mindig visszarakom az ágyába, de nem vált be a módszer. Melléfekszem az ágyba, próbálom lenyugtatni, mert ilyenkor még nagyban dumál. Van egy mese amit ilyenkor mindig elmondok neki, vagyis már együtt mondjuk :), aztán utána apránként lenyugszik és elalszik. Sokszor próbál időt húzni és folyton inni kér (vizet), párszor adok neki aztán jön az elvitte a cica. (Muszáj, mert képes lenne 3 deci vizet benyomni fél óra alatt) Nem tudom mit kellene csinálnom hogy megváltozzon a dolog...
2011. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy gond az altatás...van, hogy egy óráig is eltart,pedig látszik rajta, hogy álmos-fáradt.

Mostmár ott tartunk, hogy közöttünk alszik a nagyágyban, és ketten mesélünk neki. De mire elalszik én teljesen kikészülök, van, hogy egy órán keresztül rajtam ugrál, időt húz, hogy inni kér, vagy pisilnie kell...

Lassan teljesen kikészülünk....egyszerűen nem tudom, hogy egy 2 éves hogy "nőhetett ennyire a fejünkre".


A probléma azzal kezdődik, hogy nem bír nyugton feküdni...folyamatosan mászik, forog, felül, lemászik az ágyról. Egy idő után közlöm, hogy oké, akkor anya alszik. Na erre jön a hiszti, meg hogy rámmászik. Aztán amikor már annyira kifárad, hogy megmoccanni se tud, akkor vmilyen pózban elalszik.


Anyósoméknál is szokott néha aludni, ott állítólag bekapcsolnak neki egy mesét a tvben, és 5 perc múlva alszik. De én ezt itthon nem szeretném bevezetni.:(


Nem tudom, mit tegyek...vkinek van ötlete??Mit lehet tenni egy rossz alvási szokásokkal rendelkező kisgyereknél? HOgyan lehetne nyugalomra bírni??

2011. jan. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt hittem,hogy magam vagyok ezze,de akkor nem.enis mar kikeszul az altatasoktol,mikor lesz az,hogy maga elalszik.
2011. jan. 7. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Leginkább soha...legalábbis elég soká ahhoz, hogy nyugodt éjszakád legyen.

MI tegnap este megpróbáltunk taktikát váltani....hátha így jobb lesz...,majd beszámolok az eredményekről.

2011. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jol van,majd varom
2011. jan. 8. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!