Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hatalmas hiszti negyedik...

Hatalmas hiszti negyedik napja 2,5 éves lányomnál a fürdésnél a hajmosás miatt, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Persze nem minden nap mosom, hanem 4 napja mostam meg neki, de akkora hisztit csinált, mint még soha, pedig ugyan úgy csinálom mindig. A gond főképp az, hogy annyira felhúzza magát, hogy hány is. Nem tudom mit tehetnék. Ma mondtam neki, hogy fürdik veled együtt anya is, de mire levetkőzhettem volna már összehányta a fél lakást a hiszti miatt. Annyira feldühíti magát, hogy öklendezik, ami már szerintem alapból nem normális. Egyébként napközben szinte semmi gond nincs vele. Próbáltam már csúnyán-szépen megbeszélni vele, hogy mi a baj, mitől fél, stb, de alig lehet vele kommunikálni. Min változtassak vagy ti hogy mostok hajat? Volt nálatok ilyen "pancsi félelem"?
2011. ápr. 28. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

volt/van, sajnos a legeleje óta. az ülvefürdés kb. 1,5 évesen sikerült először, addig csak állva. hiszti a lemosdáskor mindig van. mindig. és még leírhatnám nagyon sokszor, hogy mindig. sőt az utóbbi időben megint nem fürdik ülve csak állva, és azonnal le lehet mosni és kivenni (tehát nincs pancsi). hajmosás szintén végigbőg.

minden kipróbálva (mondokázás, tükrös módszer, bábozás, hivatkozás a mesére, hivatkozás a filmre, apa is anya is mos, minden). azt még nem próbáltam, hogy kihagyok egy napot. szóval bocsi az offért, hiszti van nálunk is, módszerem nincs, hozzászoktam.

2011. ápr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy összehajtogatott törölközőt adtam a kezükbe, hogy szorítsák rá a szemükre, arcukra. Eleinte segítettem tartani.

A hajszárítást is utálták, amíg rá nem jöttem, hogy a fülükbe fújt meleg zavarja őket. Onnantól szóltam, mikor takarják le a fülüket.

2011. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hajkarika esetleg? Így nem folyna a szembe a víz. Vagy a pároddal együtt kéne fürdetnek, ő a hátára fektetné és te szivaccsal lemosnád a haját?

27 hónapos fiú anyukája.

2011. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!