Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányomnál hogy érjem...

2 éves lányomnál hogy érjem el, hogy az ágyában maradjon?

Figyelt kérdés

Este fél kilenckor lerakom, olvasunk mesét, aztán kijövök a szobájából. Viszont rögtön kijön utánam, visszaviszem, és ez így folytatódik kb este 11-ig, amikor nagy keservesen elalszik. Mit tehetnék, hogy elaludjon? eddig nem volt ilyen gondunk, szépen elaludt egyedül, de mostanában nem tudom mi történt.

Van egy 9 hónapos húga, az megoldás lehet, ha a húga beköltözik mellé?


2011. jan. 11. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálnuk is ezt csinálja a 3 éves fiam. Ők születése óta együtt alszanak a bátyával...

Tehét az összeköltözés nem fog ilyen eredményt hozni szerintem. De jobb lesz nekik kásőbb. Segíthet.

2011. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha bent maradsz vele nem alszik el hamarabb? Esetleg a földön, egy szivacson, vagy mellé feküdni.
2011. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ha ott maradok sem alszik el hamarabb, akkor a fejemen ugrál :(
2011. jan. 11. 15:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Két évesen kezdődik a hiszti és dac korszak, ettől még extrább dolgokat is képes produkálni. Vidd vissza szó nélkül, ne engedd felkelni.

Én direkt ezért nem váltottam ágyat, 26 hós, és még rácsosban alszik, kb. 3 éves koráig. Addigra remélem megtanul normálisan elaludni. Mondjuk így sincs gond, szereti az ágyát. Egyedül alszik el.

2011. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nigra ***** válasza:
Megint off....a 26hós az basszus 2éves...nem hónapos már nem baba...bocsi nem tudom miért kapok ettől idegbajt pedig nekem is van gyerekem :D Egyébként meg igen a rácsos ágy lesz a megoldás. Berakod, mese, szeretgetés jóéjszakát. Sajnos a határokat ki kell jelölni. Ranschburg is azt mondta, "ha már egyenlőtlenség van akkor az a felnőtt javára legyen"
2011. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 évesen már simán kimászott a rácsosból, sőt már másfél évesen is, a kisebbikem még csak 12 hós, de ő is próbálkozik vele, egy-két hónap és simán kinn lesz.


Nálunk a közös szoba nem vált be, csak zavarták egymást, mert egyelőre teljesen más az "esti-szertartásuk" a kicsi simán elalszik, míg a nagyobbnak (3 éves) mesélni kell, és mindent kitalál, csak hogy ne kelljen aludnia. (éhes-szomjas, pisilni-kakilni kell, ez fáj az fáj...stb)


Nálunk egyébként kimászkálás nincs, csak addig zokog, amíg be nem megy valamelyikünk hozzá. 9-kor kezdjük a fektetést, és jó, ha 10-re elalszik, aztán ki tudunk jönni tőle. Szerintem csak az idő lesz majd a megoldás erre. Mert sírni sokáig úgy sem hagyom (mert egyrészt nem szokásom, másfelől csak belelovalja magát, és még lassabban nyugszik meg, na meg a kicsit is felébresztheti. )


Szóval csak azért írtam, hogy mi is hasonló cipőben járunk :)

2011. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ragd vissza a rácsos ágyba.
2011. jan. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a rácsos ágyba nem tudom visszarakni, mert nem marad már meg benne. Ezt is próbáltam :(

akkor marad az, hogy mindig visszaviszem a szobájába. Azért köszönöm :)

2011. jan. 11. 18:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy este légy határozott, és most biztos mindenki lehúrrog majd, de jól megverném. És soha többet nem csinálná.

Ha végképpen nem akarod ezt, nekünk beválltak még a csillagok. Minden nap amikor ottmarad, és nem hisztizik, nem sír, kap egy csillagot a plafonra, és minden este ő tölti fel a zseblámpájával. Amikro elfogynak a csillagok... megszokja... és már csak megmarad a csillagtöltögetés :P Jó móka. :P De határozottság kell ehhez is és következetesség. Ha egy nap hisztizett és kijött akkor nem lesz másnap csillag...

2011. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebben a korban kezdenek el a kicsik "félni a sötétben". Nem lehet, hogy nálatok is ez a fő gond? Kérdezz rá a kicsinél, mert lehet, hogy egy egyszerű éjszakai fény megoldja a problémát.


A másik dolog, ami ok lehet még: hol alszik a kistestvére? Veletek egy szobában, vagy ő is külön, saját szobában? Mert ha veletek, akkor lehet a nem elalvás oka testvérféltékenység is.

2011. jan. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!