Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ujjszopásról való leszokáshoz...

Ujjszopásról való leszokáshoz valami bevált praktika?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, iszonyat sokat szopja az ujját. A fogai már kiállnak, de most a nagyobb gond az, hogy vörösre szívta az ujját, lassan már kisebesedik.

Mit csináljunk?


2011. jan. 10. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne szóljatok rá,mert akkor még jobban csinálja.

Az ujjszopás akkor szokott ilyen gyakori lenni,ha a gyereknek érzelmi problémái vannak,nem tudja napközben elfoglalni magát a játékaival.

Ha otthon nem tudod megtalálni az okot,akkor érdemes az orvost megkérdezni.

2011. jan. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősünk asztalos, s elég kesze-kusza ujjai vannak, mert egyszer-kétszer elgyalulta. A kisgyerekünknek mondtuk, hogy ha szopizza az ujját, akkor olyan göcsörtösek lesznek az ujjai, mint neki. Rögtön elhagyta, s azóta sem szívja, pedig egyfolytában a szájába lógott.
2011. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem erre én vagyok a legjobb példa.16 !! évig szoptam az ujjam, ma sem tudom hogy miért-3 hónapja szoktam le-, és az első két fogam, iszonyatosan előre áll, és mélyharapásom lett.Rávettem a szüleimet hogy menjünk el fogszabályzásra, és amikor berakta a fogívtágítót-3 hétig volt kb bent-akkor nem hiányzott az érzés, hogy valami van a számban, nem is tudtam volna úgy szopni az ujjamat, de egyszerűen nem is hiányzik.Azt hittem, hogy mikor kiveszi majd újrakezdem, de nem, már nem hiányzik, ha kipróbálom szokatlan és kellemetlen érzés.Sok sikert!

Ja és az akármilyen példák nem fognak használni!

2011. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!