Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pelenkát tudtok ajánlan...

Kisnita kérdése:

Milyen pelenkát tudtok ajánlani? Vagy van esetleg valami trükk/praktika ami bevált nektek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A kis fiam 15 hónapos, már többféle pelenkát kipróbáltunk, de éjjelre egyik sem jó, reggelre átázik és minden nap cserélnem kell az ágyneműt.

Mi a megoldás szerintetek?

Az egyik barátnőm azt mondta nekik is tiszta pisi lenne minden reggelre ha nem cserélne éjjel is pelenkát mert a kisfia többször felébred még éjjel és iszik is vagy hogy 3-4x felébred. Ő azt javasolta cseréljek éjjel pelust.

Nálunk az a helyzet, hogy mi éjjel úgy alszunk mint a bunda, 3 hetes korától végig alussza az éjszakákat a kis fiam és én ehhez hozzá vagyok szokva. Néha felébred éjjel ezt onnan veszem észre, hogy reggelre hiányzik az üvegéből, de mind ezt olyan csendesen teszi, hogy nem ébredek fel rá, pedig velem alszik egy ágyban. Azt nem szeretném ha éjjel fel kellene kelnem pelenkát cserélni, szerintem a gyerek felébredne rá.

Most Pampers 4+ pelust használunk, de ez is átázik reggelre, pedig közvetlen alvás előtt adom rá a tisztát.

Már arra is gondoltam, hogy veszek 20-30 db textil pelust és éjjelre kibélelem vele az eldobható pelenkát hátha így nem úsznánk a pisiben vagy vegyek inkább pelenka betétet?

Mit tanácsoltok?

Van még valaki ilyen helyzetben?


2010. okt. 25. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Este már ne adj neki annyiszor folyadékot. Intézzétek el az evést, ivást még időben, hogy lefekvés előtt tudjon pisilni. Előbb utóbb hozzászokik majd.
2010. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
7-8 körül van vacsora nálunk, utána fürdés, játék és 10-11 közt alszik el, ilyenkor adok rá éjjelre új pelust. Utána olvastam és láttam, hogy nagyon sokan a Lierora esküsznek. Nem tudom meg merjem-e venni, mert néhány hónappal ez előtt vett neki a párom egy csomaggal, de csak néhány darabot tudtunk elhasználni belőle mert véresre marta a popsiját. Lehet, hogy van benne valami olyan anyag amit nem bír a bőre :S
2010. okt. 25. 19:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Éppen tegnap vettem neki 5-ös Liberot,és az én fiamnak is véresre marja..Most milyen pelenkát használtok?Nekünk a Pampers nagyon bevált.Az nem marja fel és soha nem ázik át.És ne vegyél + os pelenkákat,vegyél neki nagyobb méretet.Teríts alá gumilepedőt,ma már nagyon klasszakat lehet kapni,nem olyanok,mint a régiek.
2010. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pampers 4+-ost használunk, de ez is átázik. :S Hiába van befűtve félek, hogy megfázik a gyerek és van hogy hajnalra már kialszik a tűz. Meg már elegem van, hogy ilyen sokat kell mosnom mert minden tiszta pisi. :S
2010. okt. 25. 20:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondom,nagyobb méret kell,akár 6 os is.
2010. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a pampers átázott. A huggies is jó, de a libero a legjobb, a lányom este 7tól reggel 7 ig abban alszik, sokszor felkel inni, de nem merem pelenkacserével kiverni az álmot a szeméből. 9 hós. Nagy méretet vegyél.
2010. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Pampers Premium Care-t, fehér csomagolásban van. Kicsit drágább, de megéri, nekem csak ez vált be, kár hogy nemrég fedeztem fel. 11 hónapos a lányom, és egész eddig ugyanez volt a problémánk.
2010. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vegyél pampers premium care ötös méretű pelust! Nekünk a 4 és 4+ átázott, úgyhogy váltottam az ötösre. Aztán barátnőm mondta, hogy vegyek premium care-t éjszakára, mert az még a 12 órás active baby-nél is több pisit felszív. És igaza lett! Éjjelre azt használtuk, nappalra meg active baby ötöst.

Egyébként 13 hónapos lesz a kisfiam, 10,5 kg, és látod, csak az ötös méretű bírja ki, pedig a 4 és 4+ még bőven jó kellene, hogy legyen a kg szerint.

2010. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 10 kg-osan használjuk az ötös Pamperst. :) Mindig is jóval nagyobb méretet kellett venni, valamiért az a méret, ami a súlynak megfelelő lett volna, kicsi volt. Elnyomta a combját, hasát... Éjjelre is ugyanezt használjuk, eddig egyszer lett nedves a bodyja a kislányomnak, de akkor nagyon sokat "repetázott" még este tápszerből...
2010. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat megpróbálom a Pampers Premium Care-t, remélem beválik.

Mindenkit felpontoztam :)

2010. okt. 26. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!