Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Életkori sajátosság vagy csak...

Életkori sajátosság vagy csak bosszantani akar?

Figyelt kérdés
2 éves lesz a kisfiam februárba. Eddig sem volt korán fekvő (10 előtt sose bírtam letenni, de gyorsan elaludt). Egy párja napja csinálja, szenved, kínlódik, magyaráz pedig álmos, de mégsem akar aludni. Most aludt el 10 órától szenvedettNem is alszik délután sokat, mert fel szoktam felkeni max 2 óra alvás után, de ma csak 1 órát hagytam aludni, mert későn aludt el(14-15-ig aludt). Remélem elmúlik ez nála.
2011. jan. 10. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Csak mert talált egy balekot (már bocs..)

Ne hagyd magad bolondnak nézni. Nekem ha az egyik nem álmos, akkor kultúráltan elszórakoztatja magát az ágyában (énekelget..).

2011. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De nem mindenki gyereke énekelget el, pl az enyém sem..:-(

Nem álmos.

Én is így jártam, később teszem le egy órával , így elalszik.

Amúgy életkori sajátosság is, hogy nem akar aludni, mert pisilni kell, szomjas vagyok, tévét akarok nézni...

Légy határozott és következetes!!

2011. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, te még sosem voltál olyan fáradt, hogy nem tudtál elaludni? Vagy te az a típus vagy, leteszi a fejét, mindennap pontban 7-kor és alszik reggelig? Ha szoktál forgolódni álmatlanul, szokott rossz napod lenni-miért várod el egy 2 évestől, hogy tökéletesen nagykönyv szerint csináljon bármit is? Bocs az OFF-ért, de ez úgy ki tud akasztani.


anyukám azt szokta mondani, amelyik gyerek alszik nappal, alszik éjszaka is. Lehet, hogy már annyira fáradt, hogy azért nem tud elaludni. Meddig aludna, ha hagynád? Mertha egyébként is későn fekszik,akkor nincs sok értelme 3-kor felkelteni, mert ha hatkor ébredne se maradna fenn tovább. És lehet, hogy már délután nem piheni ki magát és azért szenved.

Lehet, hogy fél valamitől, csak nem tudja még megmagyarázni, mondjuk egy rossz álomtól.

Mi egyébként bárányokat számolunk, 10-ig számolunk és alszik is vagy rajzolni szoktam a hátára, hogy lenyugodjon és akkor már pikk pakk elalszik.

De nem mesélek, nézegetünk könyveket, mert jönnek a kérdések hajnalig, ezt már kitapasztaltam. Most keresek olyan könyvet, amiben nekik való mesék vannak, de szigorúan képek nélkül, mondjuk akkor is tudnak kérdezni. Ezt alvás előtt csináljuk, aztán lámpaoltás.

2011. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik, téged én megszólitottalak, kérdeztelek? Akkor meg mit akarsz tőlem?

Van, hogy nem vagyok álmos, van, hogy a gyerek se álmos. ez nem ok arra, hogy hagyjam látványosan szenvedni. A nagylányomat elküldöm az ágyba, ezt ott is lehet csinálni. Elmegy és 5 perc múlva alszik. Ha nekiállnék vele gügyörészni, 2 óra múlva is ott lenne kint.

Egyszerűen meg kell tanulnia, hogy az időhúzásra nem lehet játszani. Ha nem álmos, akkor is feküdjön, mert ki-be rohangálás közben nem is fog soha elaludni.

Mindhárom gyerekem pontosan tudja ezt és nem is próbálkoznak ilyennel, hanem ha nem álmosak, akkor is fekszenek és majd szépen elalszanak. Előtte megvolt a kaja-pia, pisi-mese-puszi-babusgatás, utána már ne húzza az időt, csak hogy még maradhasson 1-2 órát, mert az neki se jó.

A kérdező is meg fogja ezt tanulni, legkésőbb akkor, amikor az ovis gyerek jön majd este 10-kor, hogy anya, fáj a hsam (fejem, fogam, fülem, farkam, hajam, stb...). És mellesleg TUDOD, hogy kutya baja a gyereknek. Csak még nem akar aludni. Viszont reggel 6-kor kelnie kell, mert irány az ovi, munka mindnekinek és van 3 gyereked...

Szóval nem velem kell foglalkozni, hanem a gyereket rendszerességre szoktatni. Nem a kényeztetés a nevelés, még ha ma sokan azt is hiszik, hogy milyen jó anya, aki éjjel 11-kor babusgatja a gyereket, mert az nem álmos.

Az én gyerekem nem azért énekelget halkan, mert zseni és marhára tapintatos, hanem mert TUDJA, hogy alvásidőben nem rendetlenkedünk, hanem alszunk. És nem azért tudja, mert zseni, hanem mert megtanitottuk rá. Mert EZ a szülő dolga.

További hozzászólásaidat bátran cimezd másnak, engem nem érdekel, én a kérdésre válaszoltam, mert a kérdező kiváncsi volt mások tapasztalatára.

2011. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!