Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetünk, ha az óvónéni...

Mit tehetünk, ha az óvónéni nem boldogul az eleven gyermekünkkel és minket vádol ezért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 14:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kicsit kifejtenéd, hogy mi a problémája?
2011. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozzatok el, hogy nincs-e igaza.

Én a másik oldalról látom a dolgot, barátnőm óvónő, és sokszor a szülőknek lehetetlen elvárásai vannak. Gondolj bele, 30 gyerekre kell egyszerre figyelnie. Lehet, hogy eleven a gyereketek, de alapvetően még nevelhető. És nevelni nektek kell, nem az óvónőnek. Szóval talán foglalkozzatok úgy is a gyerekkel, hogy közben megtanuljon jól viselkedni.

2011. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is nagyon eleven, nagyon jól beilleszkedett az oviba. Nálunk az alapvető dolog, hogy szabályok vannak,amiket be kell tartani, különben büntetés jár. Nem nagy dolgok, csak érezze, hogy tettének következményei vannak!

Az óvónő feladata nagyon széles körű, nem az ő feladta megnevelni a gyermeket, ő csak a hozott elveken tud csiszolni. Sok szülő az óvódai kor elérése körül elengedi a gyereket, hogy majd az óvónők bajlódjanak vele. Ilyen gyerekekkel nagyon nehéz!

Ha az óvónőnek gondjai vannak, beszéljétek meg, mit tegyen ő és mit te, hogy jobba legyen a helyzet! Keressétek fel a nevelési tanácsadót is, ha szükséges!

2011. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Újszülöttként is igen mozgékony volt,roszul evett és rosszul aludt.

Az oviból elküldtek már nevelési tanácsadásra is bennünket ahol nem tudtak viselkedészavart diagnosztizálni,tehát nem mondták,hogy hiperaktív lenne.

A megoldást abban próbáljuk keresni most,hogy hetente 2x úszni jár,aztán később talán mégtöbbször,nagyon szereti.

Egyet nem tudok tenni,nyugodttá nevelni,mert az alaptemperamentuma ilyen és ezt nem tudom megváltoztatni.

Itthon kitapasztaltam,hogy miképp boldogulok vele,határozott vagyok,megvannak a szabályok.

2011. jan. 11. 15:08
 5/19 anonim ***** válasza:
Szia, tényleg fejtsd ki a problémát. Mert ahogy a második hozzászóló is írta, nem biztos, hogy egyoldalú a probléma. Én fiam is oviba jár és első évben volt egy kisfiú a csoportban, akivel állandóan gondok voltak és az anyukája mindenkit(minket többi szülőt) próbált az öltözőben az óvónők ellen fordítani. Végül ők mentek el, de elviselhetetlen volt az anyuka kavarása.
2011. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell, hogy nyugodt legyen. De arra meg lehet tanítani, hogy az óvónőnek fogadjon szót. És ez csak nevelés kérdése.
2011. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az óvónénik azt mondják ,hogy mintha meg sem hallaná az utasításokat.


Itthon én is folyamatosan kitapasztalom,hogy miképp tudok hatni rá.

Bizonyos dolgokon nem tudok változtatni,ha engem vádol az óvónéni,ha nem.

2011. jan. 11. 15:15
 8/19 A kérdező kommentje:
Elmondtam 100x ,sőt 1000x ,hogy szót kell fogadni,mégsem fogad szót.
2011. jan. 11. 15:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen félre van nevelve. Nem attól fog szót fogadni, hogy te ezt 100x elmondod neki, hanem attól, hogy ha nem fogadott volna eddig szót, akor annak KÖVETKEZMÉNYE lett volna.

A hiperaktivitást ekkora gyerkenél SOHA nem dignosztizálnak, csak x éves kor felett, tehát ezért nem diagnosztizálták. De a leirásod alapján nem is hiperaktiv, csak egyszerűen nincs megnevelve...

2011. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Alacsony születési súllyal született,sorvadtan,babakorában rengeteget sírt,újszülöttként fogadtuk örökbe,a vér szerinti anyuka dohányzott a terhesség alatt,azért gondolom,hogy ez a nagyon nagy mozgásigény és impulzivitás ebből eredhet,mi elfogadtuk őt így a kezdetektől.A pszichológus szerint a kisfiú nem tudja megfogalmazni,de érzi,hogy valami a kis élete kezdetén történt vele,hogy visszautasították és talán ez is közrejátszik.

Sajnos igen súlyos betegsége van,ami miatt pár napja kezdte az ovit fél év után ,a pszichológus mondta is ,hogy várhattak volna az óvónénik egy kicsit,hogy visszailleszkedjen és nem mindjárt utalnák vissza a nevelési tanácsadásra.

2011. jan. 11. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!