Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan telt az első 1-2...

Hogyan telt az első 1-2 hónap, mikor hazavittétek a kistesót a még nem ovis, otthon lévő "nagytesó" mellé? Októberre vagyok kiírva 2. gyermekünkkel, viszont a kislányom csak januárban mehet oviba (akkor tölti be a 3. évet)

Figyelt kérdés
Szóval kicsit aggódom, hogyan fogjuk azt a 2 és 2,5 hónap átfedést bírni, hogyan tolerálja majd a lányom a tesót és persze azt, hogy jóval fáradtabb leszek stb. Ti hogy csináltátok? Felmerült, hogy idejön az egyik nagymama segíteni, de szerintem ezt nekünk ezt nélküle kell megoldani, mert állandóan úgysem lehet itt, csak 1-2 napra.
2009. jún. 25. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem már ovis, de hát persze vannak olyan esetek, amikor így is itthon van, pl. hétvége és egyedül vagyok velük. Nekem csak az a gáz, amikor pisilni, kakilni kell és éppen szoptatok, nem tudok felállni...
2009. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vonjad be a nagyobbat a kicsi körüli segítésbe.Adja oda Neked a pelenkát,stb,vigye a pici takaróját,ha lefekteted stb.

Amikor a pici alszik,akkor mesélj a nagyobbnak,vagy csináljatok valamit közösen. Így nem érzi majd hátrányban magát a tesóval szemben.Mond el neki,hogy Ő is volt ilyen pici,miért kell a tesóval többet foglalkoznod,mint vele,stb.akkor nem lesz féltékeny. Az első egy-két hétben jó,ha van segítséged napközben.

2009. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem szept-ben megy a "nagy" oviba, és decemberre vagyok kiírva. a nagymamát, egyiket sem szeretném annyira igénybe venni, hogy napokat töltsenek itt nálunk. rengeteget segítenek, de én is azt gondolom, hogy ezt majd nekem kell megoldani.

Azt, hogy hogyan tolerálja majd a tesót...hááát ettől én is félek :) Most szereti :D sokat beszélünk róla, simizi a még alig látszó hasamat, ad neki enni...még minden stimmel.

sokat beszélgess a lánykáddal, és amikor meg lesz a tesó mindenbe próbáld meg bevonni. én így fogok tenni, aztán vagy bejön, vagy nem :)


jó babavárást :)

2009. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!