Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdtétek el a...

Mennyi idősen kezdtétek el a bilire szoktatást és hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, pár hónap múlva esedékes lesz! :)
2011. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 20-22 hós volt tavaly nyáron, alig kellett pelus, nagyon ügyes volt. Mindig szalad a bilihez. Csak alváshoz használtuk. Ez júli-aug-ban volt.

Aztán ahogy jött az ősz, teljesen visszaesett, szeptember óta újra teljesen pelusos. Már folyékonyan beszél, boldogan válogatja milyen pelust adjak rá . Pampers mintái közül válogat.

A télen most már nem foglalkozok a dologgal, március-április felé újra nekifutunk, akkor lesz 28-29 hós. Akkor gondolom már nem lesz ilyen gond. A nyár végére tuti szobatiszta lesz.

2011. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Azt lemaradt, nem tudom kinek nem értehető, hogy a sok ruha miatt esett vissza, azt hitte van a gatya alatt pelus.
2011. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol azt olvastam kezdd el 2évesen és 3 évesen szobatiszta lesz vagy kezdd el 3 évesen és sikerül 3 évesen.

Nálunk ez így igaz 2.5 évesen nyáron volt hogy sikerült a bilibe meg itt ott elvégezni a dolgot de ez nem szobatisztaság.Aztán betöltötte a 3évét télen magyaráztunk, levettük a pelut szinte alig volt baleset éjjelre tettünk tiszta száraz volt így 3 évesen és 1 hónaposan illetve a másik gyermekemnél 3évesen és 1 hetesen megoldódott ez a kérdés! Szerintem ne erőltessétek! A környezetünkben sok anyukát hallok 4 éves gyermekeken éjszaka még pelu van.

2011. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A lányom most januárban tölti nemsokára a második életévét. Nyáron már vettem neki egy bilit, gondolván hogy a kánikulában alig van ruha rajtuk, ilyenkor praktikus megismerkedni a bilivel. Néha rá is ült, ha szóba hoztam neki, ilyenkor pisilt is, kakilt is bele, de láttam, hogy határozottan nem érett még meg a bilizésre, hát nem is erőltettem. Gondoltam hogy télen a sok ruha és az vetkőzés-öltözés macerája miatt hanyagoljuk is a dolgot, és majd jövő nyáron újra elővesszük a témát, de a lányom másképp gondolta, ugyanis két hete vettünk egy csomag gyönyörű bugyit neki a zarában, és annyira beleszeretett, hogy pelust nem is akart felvenni azóta. Hát gondoltam legyen, próbáljuk ki, de mondtam, hogy akkor a bilibe kell pisilni. Egy-két nap alatt szobatiszta lett, összesen talán két bepisilés volt az elején, de a harmadik nap már a délutáni alváshoz se adtam rá, és otthonról is el lehetett menni vele pelus nélkül. Vettem néhány papírbilit, és legnagyobb meglepetésemre simán kivárja a nagy bevásárlóközpontban is, hogy megkeressük a pelenkázót (jobb szeretem ott biliztetni), előcsomagoljam a papírbilit és kihámozzam a ruháiból.

Éjszakára természetesen még pelenkát hord.

2011. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 20 hónapos. Néhány hónapja vettünk neki bilit, de csak barátkozni használta sokáig. Aztán 2 hónapja kezdtem ráültetni, először ruhában, aztán pelusban, aztán már pelus nélkül. Mára ha ráültetem belepisil/kakil, sőt sokszor szól hogy "kaka" (egyenlőre eszt a szót használja a pisire is). Persze még használunk pelust is, de egyre kevesebbet. Jóformán csak akkor, ha elmegyünk itthonról. Persze vannak balesetek, de akkor viszi a felmosót, hogy összetakarítsa maga után. Olyan édes:-)!
2011. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2 évesen kezdtük el, 2 hónap kellett mire teljesen szobatiszta lett. (éjszaka is)

Először csak a bilit mutattuk meg neki, megmagyaráztuk, hogy már nagy fiú, és mit miért, hogyan kell csinálnia...

Egy pár nap múlva nem adtam rá pelust, hanem helyette kisbugyit, nagyon tetszett neki. Első nap végig bepisilt, második nap viszont már csak az eleje ment be. Harmadik napra sikerült nagyjából a nappali szobatisztaság, de az első 2 hétben még gyakran előfordultak balesetek.

Amikor már nappal teljesen jól ment, akkor kezdtük el alvásnál a szoktatást. Először csak a délutáni alvásnál, majd éjszakára is.

2 hét múlva lesz 3 éves, és kb. fél éve egyáltalán nem fordult elő bepisilés.


Sok sikert nektek!

2011. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi korán kezdtük?Nemrég múlt 1 éves,de naponta töbszőr kérdezem tőle, hogy akar-e pisílni,ő bólogat ,hogy igen ,aztán meyünk a bilire.Jön velem ,ha én pisilek,.és ő isráül íg a bilire.Nem tudom hova jutunk ezzel,és milyen gyorsan,de azt már érti,hogy miröl van szó...
2011. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kistesó érkezése előtt nem kezdtem bele, és utána is megvártuk a tavaszt. És bár a bili már jó ideje megvolt, tudta is, mire való, nem nagyon nyúlt hozzá. Aztán 2,5 évesen vettem neki egy rakás "szép bugyit", amitől belelkesedett, hogy ő azt akarja hordani.

Felpróbálta, és azt mondta, abban akar lenni. Mondtam ok, de szólni kell, ha pisi-kaki van, és akkor bilire kell menni. Megértette. :o) Baleset kevés volt, ami nehéz volt, hogy ha elmentünk valahová, akkor eleinte pelust kellett ráadni, illetve mivel irtó nehezen tanult meg fűbe pisilni, vagy idegen WC-be, ezért pár hónapig mindenhova vittük a bilinket...

A délutáni alváshoz kezdettől fogva nem kellett neki pelus, de éjjelre igen. Nem sokkal a 3 éves szülinapja után közölte, hogy éjjelre sem akar pelust. Ez kb. két hónapja volt, egyetlen egyszer pisilt csak be éjjel.

A kakilás még mindig pelusba megy (3,5 éves márciusban lesz), valamiért ettől nehezen válik meg. Egy időben stresszeltem ezen, hogy miért nem csinálja már, de jobbnak láttuk (a férjemmel), ha nem erőltetjük, és halad a maga tempójában.

Éppen tegnapelőtt mondta, hogy a bilibe szeretne kakilni, mondtam semmi akadálya :o) Ráült, és belekakilt. Ma megint pelust kért.

Hát mi így állunk. :o)


Mókás módon a kishúga, aki még másfél sincs, azonnal szól, miután kakilt, és minden alkalommal, amikor én WC-zek, hozz a bilit és ráül. Sőt, volt hogy kérte, és akkor bele is pisilt. Épp ma reggel mondogatta, hogy "kaka" én meg megszaglásztam, és mondtam, hogy csak ugrat, mert nem volt kaki, erre félperc múlva belenyomta a pelusba. Tehát szólt, hogy kakilnia kell, ha ráültettem volna a bilire, lehet hogy sikerült volna...


Hát nagyon különböznek a gyerkőcök, hogy ki milyen iramban csinálja ezt, de én most már teljesen annak a híve vagyok, hogy meg kell várni, amíg ők kezdeményeznek, mert reményem szerint így nem lesz visszaesés sem. (Az óvoda egyelőre nem akasztotta meg a nagy lányomat sem, ott alváskor sincs semmi gond)

Természetesen minden "ismeretet" megadok nekik, tehát magyarázom, mi a pisi/kaki, és hova megy (látják az enyémet is, megmutatom az övéket is, mielőtt lehúzom)


Én elégedett vagyok, és nem bánom azt sem, hogy nagy lányomnál egy évig is tart a projekt.


Még egy dolog jutott eszembe: a legegyszerűbb fajta bilit vettem (extrák nélkül), és soha nem engedtem, hogy kivigyék a fürdőből, és hogy játsszanak vele. (Telepakolják, fejre húzzák, beleálljanak stb. :o)

2011. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13:49 vagyok

A sors furcsa fintora, hogy pici lányom (16 hónapos!) ma délután megint mondta, hogy "kaka", ment a bilihez, én ráültettem, ő meg belekakilt! :-D (És nem is gyorsan, tehát elszántan, legalább 10 percet üldögélt rajta. Már rá akartam adni a pelust, de ő csak rázta a fejét, hogy "nem, kaka!"

Két hónapja azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy ő előbb megtanulja, és tessék! :o)))

(2 év van közöttük)

2011. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!