Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezdtétek a szobatisztasá...

Hogy kezdtétek a szobatisztaságra szoktatást? És mikor?

Figyelt kérdés
2,5 éves a lányom.2 éves korában elég sokszor sikerült neki bilibe pisilni 1-2 alkalommal kakilni, hozzá kell tennem nem én eröltettem soha, hanem ő szólt, kedvet érzett a dologhoz, de most mint aki megmakacsolta magát. Mit tegyek?
2011. máj. 27. 14:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon sokat iszik, tehát sokat is pisil.
2011. máj. 27. 14:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell szoktatni.


A mieink gyűlölték a bilit, kizárólag a wc tetszett nekik.


Legyen lehetősége bejutni a wc-re.

Ezen kívűl csak időre van szükség (egyáltalán nincs elkésve).

2011. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2,5 évesen. Nem adtam rá itthonra pelenkát.

De ez nem azt jelenti, hogy a te gyerekednél is ez és ekkor válik be.

Elkséve nincs, ha most sem a bili, sem a wc nem hatja meg, és megmakacsolja magát, akkor én várnék 1-2-3 hónapot.

2011. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves a kisfiam. Próbáltam néha-néha levenni róla a pelenkát, de mindig visszatartotta a székletét, utána meg csak szenvedett vele szegény. Ezért inkább felhagytam még a "mondogatással" is.

10 napja egyik reggel közölte, hogy nem kéri a pelenkát. Azóta csak alváskor adom rá. Pisilni mindig jön, ha hívom, magától ritkán szól, kint még sosem pisilt be. Itthon előfordul, hogy későn eszmél, és becsorog. Kakilni nem kakil se a bilibe, se a wc-be, de nem tartja vissza, hanem elintézi a gatyóban. Nem tudom ez jó-e, de már nem adom vissza a pelenkát rá. Majd csak rájön, hogy kevesebb macerával járna, ha másképp intézné ezt is:-)

2011. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. máj. 31. 11:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Annyira rossz érzés, hogy mindenki /sokan/, úgy néznek ránk mintha ufók lennénk, hogy a mi gyerekünk még 2,5 évesen nem szobatiszta. Most mit csináljak, ha téli gyerek? Tavaly nyáron még csak 1,5 éves volt. Nagyon utálom már a "Még van pelusod?" beszólásokat. Mindenki ilyen nagyon ügyes és okos???? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁááááááááááááá
2011. jún. 1. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!