Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kezdtétek...

Mikor és hogyan kezdtétek babátoknál a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés
Milyen jelei vannak??
2011. ápr. 28. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kapott bilit

játszott vele nem tettük el ennek ellenére mert a babáit rakta rá.


jelek: nem pisilt a pelusba az éjjel folyamán reggel ráültettem volt hogy nem volt pisi de egy idő után érdekelte és magától kezdte el.


rajzoltam neki táblázatot és minden sikeres bilizés után kapott egy színes pontot 5 pont után apró ajándékot vettem és mondtuk hogy ez azért van mert ügyesen biliztél.


aztán levettem róla a pelust bugyit adtam rá .. sokszor volt baleset de megtanulta lehúzni a bugyit és egy idő után már érezte hogy mikor kell ráülnie aztán egyik napról a másikra ment mint a karikacsapás.


pár hónapig - novemberben lett szobatiszta- még pelust adtam rá a sétákhoz meg ha mentünk valahová mert nem tudtam volna időben pisilni vinni de tavasszal már volt hiszti a pelus miatt. Azóta csak egyszer volt bepisilés házon kivül.


mai napig dícsérem.

2011. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

épp két éves múlt amikor elkezdtük.

ez lemaradt.

2011. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2,5 évesen. Nem adtam rá többet itthonra pelenkát. 3 hét alatt lett szobatiszta.
2011. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne!A kisfiam nyáron lesz másfél éves anyám,anyósom már nyaggat,hogy majd próbálkozzak de én korainak tartom!Szerintetek???

Bocs az offért!

2011. ápr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan. Mikor már stabilan ül, sőt kicsit később, 17 hósan, elkezdtük. 2,5 évesen szobatiszta lett. A kicsivel is így teszek majd, csak még hamarabb kezdem szoktatni a bilihasználathoz.
2011. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem fontos, hogy minden megspórolt pelenka ára. Szerintem hülyeség megvárni, hogy ő majd szól, hiszen van, amelyik kisgyerek csak 4 évesen szól - bizony van az oviban!

MInden eredménynek örülni kell és hamar szoktatni, mint édesanyáink, akik még mosták a pelust. Nem pedig a pelenkagyártók reklámjait majmolni.

2011. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mi 15 hónaposan kezdtük,most 19 hós és már a wc-be kakil,a pisinél is szól,de a pelusba pisil még,csak épp annyi,hogy közli.Nem akar a bilire ülni,csak a wc-re.Ahogy jobb idő lesz,nem adok rá pelust és nyár végére szerintem szobatiszta lesz.
2011. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam betöltötte a 2. évét, mikor szobatiszták lettek. Nyár volt, meleg, pelus levéve, bili előlhagyva. Szerintem olyankor a legkönnyebb, hiszen ha nincs rajtuk pelus, sokkal látványosabb a dolog, könnyebben kötik az eseményt az érzethez. Szépen, nyaggatás nélkül sikerült. Nem is voltak nagy balesetek. :-)
2011. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó,de hogyan kezdjek hozzá? Ha le is veszem a pelust,azért azt nem szeretnm,hogy minden pisis legyen.20 hós,de szólni még ritkán szól.
2011. ápr. 29. 13:07
 10/10 anonim ***** válasza:

VAGY megvárod, hogy szóljon, illetve úgy viselkedjen, mint amikor a pelenkába alkot, és elkezded a szoktatást. Azaz ráteszed pl. evés után, alvás után, fürdés előtt a bilire, hadd legyen sikerélmény. (Van, aki félóráig ücsörögteti a bilin, szerintem 5 perc max. elég. Ha érti a helyzetet, úgyis hamarosan van produktum.)


VAGY közlöd vele, mit szeretnél, mit vársz el tőle, legyen együttműködő amennyire lehet.


Az elején bizony gyakran előfordul, hogy minden pisis lesz. A kicsi lehet, hogy egyből megérti, mi történt, lehet, hogy sokszor el kell neki magyarázni, ezt ő tette, próbáljon máskor pisi előtt szólni. Ezért is szeretik sokan nyáron szoktatni a gyereket, hogy ne fázzon fel, illetve odaki kevesebb probléma, ha bepisil.

2011. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!