Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselekedsz, ha gyermeked...

Hogy viselekedsz, ha gyermeked puncsol a rosszaság után?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 20:15
 1/4 anonim válasza:
23%
Puncsol? Mármint hogy iszik? Az elég nagy gond, hány éves a gyerek? A helyedben elmennék családsegítőkhöz.
2011. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Puncsol=hízeleg puszilgat stb.mert tisztában van vele,hogy rosszat csinált.

Nekem a lányom 2 éves múlt,néha próbálkozik,de lepereg.Nálam ez azt jelenti,hogy én nem viszonzom,hanem elmagyarázom mégegyszer,hogy mi mit csinált rosszul és miért nem tetszett a viselkedése.Aztán megy minden a normális kerékvágásban tovább...

2011. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2,5 éves, és nem iszik:-)

Igen, hízeleg. És tudom, hogy azért teszi, mert tudja, hogy rosszat tett. Pl ilyenkor mindig puszit kér. Ma pl nagyon leszidtam, hogy miért üti a hugát, üvölteni kezdett sértődötten, utána meg pusziért könyörgött. És hiába próbáltam magyarázni, hogy ez miért nem jó, és hogy a hugának is fáj, ha veri, és máskor ne tegye, és ilyenkor nem puszit kell kérni, hanem nem kell verni-hatástalan már fél éve sajna. Nem tudom mit tegyek, de a szívem szakad meg, mikor így puncsol:-)

2011. jan. 12. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, én örülök, mert legalább látom, hogy tudja, hogy rosszat tett és anya haragszik:)

És sajnos nem bírom ki, hogy ne puszilgassam vissza.

Nálunk ugyanez a szitu, 2,5 éves fiú és folyton lökdösi (az éppen járni tanuló) 1 éves öccsét. Egész nap csak magyarázok, hogy nem szabad rúgni, lökni, ütni, de mit sem ér.. és akkor még szereti is. Mi lenne, ha nem szeretné??

Szóval mikor "puncsol", szépen visszapuszilgatom és mondom neki, hogy én is nagyon szeretem, de nagyon haragszom rá, ha bántja a testvérét. Akkor ezt megbeszéljük, ő szépen megígéri, hogy nem teszi többé, aztán kb 5 perc múlva folytatjuk ugyanott.

2011. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!