Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felnőtt testápolót használhato...

Felnőtt testápolót használhatok e 2 éves gyermekemre alkalmanként persze?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Az ő bőrflórájuk még sérülékenyebb, mint a miénk. A legtöbb felnőtt testápoló alumíniumot is tartalmaz, ami állítólag fel is halmozódhat a szervezetben. Inkább vennék egy babáknak valót, ha csak néha-néha használod, nagyon sokáig eltart és ezek azért nagyobb odafigyeléssel készülnek, legtöbbjük antiallergén és az összetevők is biztonságosak.
2011. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagy gond nem lesz belőle, főleg ha jobb minőségűről van szó (ami ugye nem mindig egyenlő a drágábbal).


Azért elsőként kis felületen kend fel, és 24 órán át figyeld, nem lesz-e gond belőle, mert több ilyen kencefice úgy tele van illatanyagokkal, hogy a kicsik bőre nem bírja.

2011. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Baja gondolom nem lesz tőle, de én a helyedben a gyógyszertárban kérnék olyat, ami gyereknek is jó. Abban nincs illatanyag, és elvileg tartósító sem, és olcsó.

A gyerekek bőre érzékenyebb és nem mindegyiké tolerálja a különböző adalékanyagokat.

2011. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:35


Ez így nem feltétlen igaz.

Egyrészt ép eszű ember magának se vesz ilyen testápolót.


Másrészt a nagyon bevizsgált babatestápolót az én gyerekeim (3 és 7 éves) nem használhatják, mert kipattog tőle a bőrük, és hajlamosak ekcémára. Cserébe borzasztó száraz a bőrük télen.

Csak illatmentes testápolót tudok rájuk kenni, esetleg olyat, amit patikában is lehet kapni. (Szerintem megéri, mert sokáig elég, és tényleg nagyon jó.)

Ha más nincs itthon, a legszárazabb részeken egy kis napraforgó-ricinus olajkeveréket szoktam kenni, egy összekent pizsamánál nagyobb baj még nem volt belőle.


Télen útközben is időnként kipirosodik az arcuk, szájra való szőlőzsírral is finoman át lehet kenni a bőrüket, nem árt az sem, pedig nekik tényleg érzékeny a pofijuk.

2011. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!