Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Költözés kisgyerekkel? Mennyir...

Költözés kisgyerekkel? Mennyire viseli meg őket?

Figyelt kérdés
Egy 2,5 és egy 1 éves fiúcskával költöznénk, panellakásból kertes házba. Bölcsibe, oviba még nem járnak, ezzel nem lenne gond. Akinek van tapasztalata hasonló korú gyermekekkel, elsősorban a ti válaszotokat várom.
2011. jan. 19. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves volt a lányom, amikor elköltöztünk panelból kertes házba. Ráadásul ő külön szobát is kapott. Egyáltalán nem viselte meg. Engem jobban, hogy nem hallom az éjszakai szuszogását :) Most kb. két és fél éves, de szerintem nem zavarná ha megint költöznénk, tetszene neki a felfordulás, pakolás, új dolgok (kert, bogarászás).
2011. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

5 és 1 éves gyerekkel költöztem emeletes társasházból vidéki kertesbe. Addig a gyerekek velünk egy szobában aludtak. Nem volt ugyanis másik:( Az új házban tőlünk külön, de közös szobát kaptak, sőt a kicsinek a rácsos ágyat leesésgátlós heverőre is cseréltük egyben, mert már úton volt a kistesó.

Gond nélkül átálltak mind a ketten. Gondolom sokat számított, hogy nagyon szerették egymást és továbbra is egymás közelében alhattak.

2011. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
költöztünk egy gyerekkel is, akkor ő 1 éves volt, nem viselte meg, aztán akkor is, amikor 2 éves lett és a tesója 6 hónapos volt. egyiküket sem zavarta meg, annyit tettünk ,hogy mi is panelból mentünk a második költözésnél kertesbe, a "nagyot" elvittük oda költözés előtt egy picit a kertben rohangálni, játszani, mondtuk, hogy ide fogunk költözni, örül-e neki, persze, hogy örült a panel után, aztán jöttünk egy hét múlva a dobozokkal, költöztetőkkel, addig az új lakásban volt a két gyere a nagyival és élvezettel nézték, hogy zajlik az élet körülöttük.
2011. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Költözéseink:

Csepel-Kőbánya: 1,5 éves kisfiú, 3 szobásból 1 szobásba.

Kőbánya-Nottingham: 2,5 éves, 1 szobásból 3 szobásba

Nottingham-Csepel: 3 és 3/4 éves, 3 szobásból egy félszobába anyukámékhoz

Csepel-Dorog: 4 éves, fél szobásból 3 szobásba.


Idő közben volt, hogy nálunk lakott valaki pár hétig, Angliában először a fszt-en volt a szobája, majd felkerült az emeletre, de elromlott a fűtés, így vissza le.


Reményeink szerint most már maradunk, bár még biztosan nem ez a legutolsó lakás.


Igazából nem látszott rajta egyszer sem, hogy megviselte volna, inkább csak azt tudom tanácsolni, hogy minél előbb kezdj el pakolni, hogy ne hirtelen kelljen. Nekem egyszer másfél napom volt rá, azt nem viselte túl jól, hisz hirtelen alig foglalkoztam vele.


Ne aggódj, a kisgyerekek sokkal alkalmazkodóbbak, mint a nagyok, vagy a felnőttek. Mesélj nekik sokat az új helyről, hogy milyen jó lesz ott, lesz kert, kis homokozó, nyáron lehet nagyokat pancsolni, milyen lesz a szobájuk, a nagyobbtól már megkérdezheted, hogy milyen színű falakat, bordűrt szeretne. Vásárolgathattok vagy készíthettek együtt díszeket szalvétatechnikával, vagy gyurmából, papírból. Csináljatok táblát a szobák ajtajára saját névvel és vonattal, autóval, macival, vagy amit szeret ellátva.

Ami nem veszélyes, azt pakolhatjátok együtt, ez óriási élmény egy kisembernek. Mondd el neki, melyik dobozra mit írtok (konyha, ruha, játék, stb.)

A kedvenceit hagyd az utolsó időkre, azokat hadd tegye el egyedül egy zacskóba, dobozba, hátizsákba. Alaposan ellenőrizzétek le együtt az üres lakást és búcsúzzatok el tőle.

Ha így előkészíted az egészet, akkor hasonló izgalommal fogja várni, mint a Karácsonyt vagy a szülinapját.


Jó költözést!

2011. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezek szerint nálatok mindenhol jól ment, megnyugtató, hogy egy negatív tapasztalat sem jött.

2011. jan. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!