Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen adjátok a gyereket...

Hány évesen adjátok a gyereketeket általános iskolába?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem tanácsot adni?A kislányom most nagy csoportos óvodás ,2005 áprilisában született.Vészesen közeledik az iskolai beiratkozás ,és nem tudom mit tegyek,bizonytalan vagyok.Nem év vesztes,de nem tudom mi lenne a jobb,ha menne suliba,vagy ha maradna még egy évet.Értelmes,okos kislány,jó képességekkel,nem benne kételkedem.Azt hallottam,hogy manapság olyan nagyok a követelmények,hogy nincs hátrányára,ha 7 évesen megy suliba.Ő egyébként várná az iskolát,megvan benne a tudásvágy.Korának megfelelő a tudása,számol stb,de egy nyugdijas tanárnéni és mások azt mondták,ha megoldható,hagyjam még suliban,nem kell erőltetni a tanulást,hadd maradjon még gyerek,annál érettebb lesz a sulira később.Mások véleménye meg az,hogy már most fejlett,okos,ha hagynám oviban ,a későbbiekben unatkozna a suliban,stb.Teljesen bizonytalan vagyok.az óvónéni persze azt mondja,nyugodtan mehet,de én inkább a szülők véleményére lennék kiváncsi!Ti mit tennétek?Nálatok milyen idős volt a gyerkőc mikor sulis lett?Köszönöm a válaszokat :-)
2011. jan. 20. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű döntés, az biztos!

Az én fiam 6 és fél évesen ment suliba, ő januári gyerek. A lányom augusztusi, 2005-ben született. Így ő 7 évesen fog menni suliba, aminek én örülök.

Igen, rengeteg a tanulnivaló, már nem úgy tanítanak sajnos, mint régen! Már második osztályban osztani szorozni kellett 2! hét alatt, megtanulni az egészet! Bár a mi sulink nem a legjobbak közé tartozik, de ez most nem lényeg. Sok helyen van már ez az újfajta tanítási rendszer. Semmit nem tanulnak meg rendesen. Tavaly is magyarból a szabályokat bemagoltatják velük, de ugye alkalmazni már nem tudják szegények, hiába mondja el a gyerek! Ez csak egy-két példa a sok közül. Túl sokat várnak el tőlük. Az én gyerekem egy jó eszű gyerek, s mégis itthon is sokat kell vele tanulni. 8-4-ig suliba van, és még utána kell rávegyem, hogy tanuljunk egy kicsit. Iskolaotthonos, ahol elvileg megtanulnak mindent.. mondták anno szülőin az oviban.. Ehhez képest nagy nudli.

És arról nem is beszélve, hogy felsőben is ugyanez lesz. A felsősök java része nem is ismeri pl az órát. A hetedikesek ugyanazt tanulják, amit most a harmadikosok!! Az butaság, hogy unatkozni fog majd a suliban.


Szerintem jól gondold meg. hogy megy-e iskolába vagy nem.

Sok sikert kívánok.

2011. jan. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok hive ennek az új divatnak, miszerint "hagyjuk még játszani egy évet,, bla-bla-bla" (az iskolaérett gyerekek 80%-a marad még az oviban egy évet mifelénk).

Nekem 2005 decemberi a gyerekem, igy még csak középsős és nem mehet most iskolába, csak jövőre, de jövőre tuti megy.

Ugyanzet mondták nekem a bölcsire: ne vigyem át évközben, mert ott a sok nagyobb gyerek közt, bla-bla, meg itt a bölcsiben kevesebb gyerek jut egy gondozóra, jobban figyelnek, stb.

Én átvittem oviba rögtön a szülinapja után, nem bántam meg, nem volt "kicsi" a többiekhez, szépen felnőtt a feladathoz, mindent gyorsan megtanult a nagyoktól (nálunk vegyes csoportok vannak). Akik a bölcsiben hagyták, utólag bánják.

Most ugyanezt látom: kicsi még, hagyjuk játszani. Szerintem aki a korának megfelelő érettségű, az nem kicsi.

Mi tudatosan visszük a gyereket több helyre (torna, úszás, stb.), ahol megszokja, hogy valakinek az utasitásait követni kell, egy feladatra kell koncentrálni

45 percig, stb. Okos, ügyes, értelmes. Szerintem ideje lesz már iskolába mennie. És szerintem a többiek ismét meg fogják bánni a döntésüket, akik hagyják még egy évig az oviban a gyereküket, ahol már ő "nagy ló", nincs kivel játszania, nincs hová fejlődnie, pedig az agya a legbefogadóbb korban van. Ez nem létezik, hogy jó egy 7(!) éves gyereknek.

No, nekem ez a véleményem a témáról, szóval mi jövőre tuti megyünk iskolába.

2011. jan. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is áprilisi, maradt egy évet. Nem bántam meg osztályelső. Nagyon jól tanul és még így is sokan vannak, akik idősebbek. De a döntés nagyon nehéz volt. Végül elmentünk a nev. tanácsadóba és ott is azt mondta a pszichológus, hogy inkább maradjon. Vannak akik fiatalabbak és csak azt látom, hogy küzdenek.

A lányom 2004. dec. még nála is gondolkodom, hogy menjen- e. De szerintem inkább igen. Azért most is elmegyek vele a nevtanba. Csinálnak egy tesztet és kész.

2011. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam augusztusban lesz 7 éves,szeptembertől megy iskolába.

Ha áprilisi lenne,mint a te lányod,akkor én nem vártam volna,pláne,hogy ennyire iskolaérett.

Az én fiam egyébként is pár dologban kicsit lassabb,így ezért nem is ment 6 évesen.

2011. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha egy kicsit is kételkedsz, hogy menjen-e vagy maradjon, akkor inkább maradjon. De elviheted a nevelési tanácsadóba is, egy délelőttöt kell ott tölteni, és megmondják a szakemberek, hogy szerintük mi a jó.
2011. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!