Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rosszul evő gyereketeke...

Nagyon rosszul evő gyereketeket elvittétek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?mennyit eszik egy nap?(pontosan mit eszik reggel-délben-este?)


Igy ezt nehéz megmondani,de van pár valoban rosszul evő gyerek ismerős,és őket sehová nem vitték(dokihoz igen,de nincs semmi bajuk)

2011. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A pszichológus a lelki problémákkal foglalkozik, nem az étvágytalansággal, vagy rosszul tudom? Miért éppen pszichológus? Nem inkább endokrinológus?
2011. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem. :)


Viszont megvontam tőle minden jellegű nassit, még a gyümölcsöt is. Az első két nap fura volt, hogy kb. 2 falat akármit evett egész nap (+ víz), de a 3. nap az ebédje felét szépen megette.


1 éves koráig kimondottan jó evőnek számított, utána drasztikusan megfordult az egész. De jó útra tudtuk terelni hálistennek.


Mai napig semmi nassi.. egy szem akármi sem!! Az csak elfogyasztott ebéd után jár, mondjuk egy kocka csoki, vagy egy túró rudi.


Ha nem eszik reggelit, nem kap semmit csak vizet vagy gyümölcslét 10-kor (már bölcsis, ugyhogy ott is csak gyümölcslé van tízkor),akkor majd eszik délben. Ha akkor se nagyon, akkor este. Volt olyan nap, h csak este evett, egyszer.


Mostmár szépen beállt a reggeli-ebéd vacsorára. Nem nagy mennyiségeket, piciket, de azért eszik :) 3 éves lesz. És nagynövésű, 104 cm, 15,5 kg.

2011. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A rosszul evő erekkel a pszichológus nem tud mit kezdeni. Csak a szüleivel.Ki lehet deríteni milyen helytelen beidegződés miatt alakult ki,hogy a gyerek nem eszik.

Gyakran külön etetik a gyereket, nem a családdal együtt, olyankor akarják etetni amikor már túl álmos, vagy amikor nagyon el van foglalva mással. Illetve válogatásra "szoktatják" felhordják az összes ételt otthon, illetve ugyanazt az ételt adják minden nap. Nem szoktatják ízekhez,nem adnak időben darabos ételt, csak túl későn....és még sok más. De az esetek 99%-ban az etetés hogyanja a hibás. Kivétel ahol fiziológiai probléma van a gyerekkel

2011. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2,5 éves,és 2 éves koráig a tejen ill tápszeren kívül szinte semmit nem evett meg.Teljesen ki voltam már.Sehová nem vittem,csak a gyerekorvossal és a védőnővel konzultáltam,de ők is étvágygerjesztő vitamin ajánlásán kívül sok mindent nem tudtak erre mondani,sajnos vannak ilyen gyerekek.Mondanom sem kell,azok sem használtak semmit.Most viszont már annyit eszik,nem győzöm elé rakni a kaját,úgyhogy kitartást neked,van remény:)
2011. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt Neked kell tudni. Ha úgy látod, lelki ok húzódhat meg a háttérben, akkor van értelme.


Ezt megelőzően viszont tényleg érdemes átgondolni az étkezési szokásaitokat, mert lehet hogy ott van valami galiba. De valóban vannak gyerekek, akik alapból kevesebbet esznek, mint mások, és mégis jól fejlődnek. Nem vagyunk egyformák. :o)

2011. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2011. okt. 18. 14:42
 8/12 anonim ***** válasza:

le van írva a válasz. Ha nem eszik meg valamit, de te adsz neki helyette mást,akkor legközelebb se fogja megenni és hisztizik, hogy megkapja amit megszokott. Azzal, hogy adtál mást, te szoktattad rá, hogy van választási lehetősége.

egy 2,5 éves gyereknek semmi baja nem lesz ha kihagy 1-2 étkezést.

2011. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tényleg akkor kínáljátok ha ti is esztek,közben ne,semmiképp.

És ne csak a kedvencét,mondjuk tízóraira valami mást,ha nem kéri ne kapjon mást.

Egyetek vele egy asztalnál joizüen,hátha megkívánja.

Bölcsiben se a kedvencét fogja kapni,ott jobban érvényesül talán a csordaszellem...


Van ismerősöm aki 2-3 kaját evett meg még iskolásan is,de ma felnőttként szerencsére sok mindent...

2011. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. okt. 18. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!