Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi játéka legyen egy...

Mennyi játéka legyen egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Abban a szerencsés helyzetben vagyok,hogy olcsón hozzá jutok játékokhoz.Két gyerekem polcai tele vannak.Mikor én kicsi voltam jóval kevesebb volt nekem.Szeretném tudni,hogy szerintetek mi a normális.
2011. jan. 20. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Minél kevesebb játék kell nekik szerintem.
2011. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is volt egy csomó, húgomnak meg még több, neki egy teljes szekrénnyi plüsse van (5-6 polc), meg még legók, műanyagjátékok, stb. Azt nem tudom mi a normális, de mondjuk annyi amennyit még rendben lehet tartani. Magamat ismerve, én biztos nem vennék a gyerekemnek, max. 5-10 darab akármit, aztán azzal el lehet. Mivel utálom a rendetlenséget.
2011. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Barátnőmnek több mint 100 barbija volt,csak épp a lényeg hiányzott...Szeretet,amit a játékdömping nem pótol...

A normális,mindkettőnek egyformán,nem kell elárasztani,mert ksöbb majd ha anyagi helyzetetek változik ő majd követelni fogja amit megszokott...

2011. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

én is utálom a kupit,de nekem az okoz örömet,ha a gyermekem szeret,és tud sokféle játékkal játszani.

Szerintem nem baj az ha sok játéka van:)

2011. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok játékot kapunk és én sem tudok ellenállni, ha meglátok valami aranyos játékot, megveszem.Viszont szerintem nem kéne elhalmoznom, mert szívesebben játszik pl-ul edényekkel, szekrények, fiókok kipakolásával, szóval bármivel.
2011. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem sem jó, ha el vannak halmozva játékokkal. Nekem személy szerint nincs gyerekem, de azt látom, hogy az ismerettségi körben azok a gyerekek, akik el vannak halmozva játékokkal, jobban unatkoznak, mint azok, akiknek kevesebb van. Arról nem is beszélve, hogy a szülinap/karácsony nem is igazán esemény, mert csak még több játékot kapnak, ami már nem is igazán érdekli őket.
2011. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs meghatározva.

De szerintem ha már sok van felesleges mindig játékot venned nekik, inkább azt nézd hogy melyik ami valami miatt különleges, pl oktató, vagy fejlesztö játék, vagy ami igazán érdekli.


Mi nagyon jó anyagiakkal renelkezünk nem gond megvenni a játékot, de feleslegesen nem veszem meg neki. azt nézem mi az ami jó lehet neki. pl karácsonykor már hettekkel elötte nézegettem mi lenne jó. kitaláltam egy értékhatárt és a korának megfelelöen nézegettem. így is egy játék még túl korai neki, pedig azt hittem már elég idös hozzá, de eltettem és még kb 2 hónap de már tud vele játszani.

kapni is kaptunk olyat amit még fél év múlva fog csak használni. addig elraktam, és majd akkor megkapja, nagyon fog örülni neki akkor.


Söt tesóek úgy csinálják hogy pl nagyobb játékokat ami szettben van azt a gyerekek nem tudják elérni. ilyen pl a fa vonat. rengeteg része van és így el van téve egyhéten egyszer vagy mikor igény van rá elöveszik és akkor szuperjót játszanak vele. újdonság hatása.

2011. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk rengeteg játék van, mi se tudunk ellenállni, de felesleges. :s

Azt csináljuk, hogy annyi játék van elöl, amit rendben tudnak tartani. A többit elrakjuk. Kb. pár havonta cserélünk, és ami eddig náluk volt, elrakjuk, amivel rég játszottak, elővesszük.

A kedvencek nem mennek "raktárba", amivel minden nap játszanak, vagy alszanak vele.


Így a rég látott dolgoknak pont úgy örülnek, mintha akkor vettük volna.


Ezerszer megfogadjuk, hogy most nem kapnak semmit, de aztán úgyis. :)

2011. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
13:58 Mi is csináljuk a játék cserét.Kisfiam állandóan a pincébe akar menni,valamit keresni a játékos dobozba.
2011. jan. 20. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:
3 gyerekünk van, rengeteg játékuk van. Ezek a játékok elég változatosak, van, ami használtan került hozzánk, van sok, amit már mi szülők választottunk, és persze a sok rokon által vett dolog. Nincs bent minden doboz a szobájukban, mert el sem férnének a 11 év alatt összegyűlt játékoktól. Én már tudatosan arra törekszem, hogy olyan játékok legyenek túlsúlyban, amik valami értéket képviselnek. Amíg picik voltak, sok babát vettünk, amik idővel leamortizálódtak. Helyettük már más dolgokat veszünk, most kezdődnek a könyvgyűjtögetések, a regényolvasások. Amellett nagy kedvencek a társasjátékok, puzzle-k, memóriajátékok, kártyák. Én örülök, ha tudok nekik játékot venni, sőt én minden hónapban veszek nekik valami újat, és nincs olyan nap,hogy itt a neten ne keresgélnék lelkesen nekik új és új játékokat.
2011. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!