Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 éves gyermek altatási...

2-2,5 éves gyermek altatási problémájára adna nekem valaki tanácsot?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hete kezdte, hogy amint leteszem aludni pár percen belül megjelenik. Ez a délutáni és az esti alvásnál is így van. Legalább 10-15-20 alkalommal megnyitja az ajtót és visszamegy vagy kijön az ajtó elé.

Már nem sokáig bírom idegekkel. Visszazavarom, visszafekszik és elköszön, majd hamarosan újra megjelenik.

Mit tehetnék?


2011. jan. 21. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Maradj mellette amíg elalszik.
2011. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen altatási szokások alakultak ki, de elmondom, hogy nálam mi vált be:

A telefonom csengőhangja eléggé megnyugtató. és ismerte a fiam, úgyhogy betettem lejátszási listába ismétléssel. Miután elmondtam az esti mesét,bekapcsolom, pár percet ott vagyok mellette, és eljövök.

A kezdetén még zene mellett megvártam, míg elalszik, csak utána hagytam ott; ezt fokozatosan tudod benne tudatosítani, hogy most te felálltál és egyedül hagytad.

Ami még nálunk fontos volt, hogy soha nem volt teljesen sötét a szobában egy kis teknősös lámpa világította a csillagokat a plafonra, és nem csuktam rá az ajtót- azt a 15 percet kibírta mindenki, hogy halkabban legyen.


Sok türelmet kívánok, pontosan tudom, hogy mit játszik el veled a kicsi. :)

2011. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő mindig is egyedül aludt el. Bemegyünk a szobájába, mesélek neki, beszélgetünk, énekelek, mikor mit szeretne. Aztán villanyoltás, én kijövök és Ő elalszik. Így ment ez egészen 1 héttel ezelőttig. Most az eleje ugyanez, de amint én kijövök pár percen belül Ő is megjelenik. Nem kér semmit (egyszer mondta hogy szomjas), csak játszik az idegeimmel.
2011. jan. 21. 14:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Szórakozik...jó játék. Próbáld meg félórával később fektetni. Ha álmos lenne igazán, szerintem nem mászkálna.
2011. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is szórakozik velem. Próbáltam már a későbbi fektetést este, ugyanezt csinálta. Az lett a vége, hogy 11 óra volt mire elaludt.
2011. jan. 21. 14:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem kb ilyenkor kezdte már annyira felfogni a világot maga körül, hogy elkezdett félni. Majd' fél évig tartott, addig csak úgy tudott elaludni, hogy ott voltam mellette.
2011. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14:52-es vagyok: nemrég kapta a sima ágyat? Sokszor olvasom itt, hogy egy-két hétig elvannak benne a ràcsos után, aztán kezdik a kimászkálást. Tudom, hogy esetleg visszalépésnek érzed, de most ne egyedül aludjon el, maradj ott az ágya végénél. Ne beszélj hozzá, bármit kér, csak legyél ott a sötétben. Hátha.
2011. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ott vagyok mellette míg el nem alszik.
2011. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság- a pszciholósgusok szerint, szüksége van rád. Én sem voltam híve, de ilyenkor magam mellé vettem éjjel, és akkor aludt.

Ha nem hisztizik, én hagynám, annál jobbat nem tehetsz, mint hogy mindig nyugodtan visszaviszed.

Ne kiabálj, csak mondd neki, hogy most alásidő van, anya is megy fürödni és aludni, ő is aludjon. Ha kell vidd vissza 20X, csak ne legyen sírás meg ordítás.

2011. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most aludt el. :(

Próbálom elkerülni a kiabálást, de sajnos nem igazán megy. Nagyon rossz idegállapotban vagyok, és azzal is problémáim vannak, hogy felveszem és visszateszem az ágyba, mivel veszélyeztetett terhes vagyok, nem merem emelgetni, ahhoz Ő már túl nehéz.

2011. jan. 21. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!