Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szentendrén 1 bölcsi van,...

Szentendrén 1 bölcsi van, várólistás az is. Mit csináltok anyukák, magánbölcsi áráért kár elmenni dolgozni, nem?

Figyelt kérdés
Hogyan oldjátok meg? Nyár végén kell visszamennem dolgozni, de már most elkezdtem intézkedni, telefonálgatni, és elkeserítő a helyzet. Magánbölcsi van ugyan a környéken 2 is, de irtó drágák. A Gyes meg semmire nem elég, muszáj dolgozni mennem. El vagyok keseredve! Mi tévő legyek???:( Másnál is van ilyen helyzet? Mit csináltatok, csináltok?
2011. jan. 21. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem is itt szorít a cipő. :((

Megpróbálkoztam a munkával, rokonok vigyáztak a kicsire. Bölcsi itt nincs is, a pénz meg kell.

A vége az lett, hogy felmondtam, mielőtt az egész család, főleg a gyerek rámegy erre, most hol lakáshitelt fizetünk, hol számlákat, enni meg kell.

Nem volt más lehetőség, mert így nem lehet élni, hogy 8 óra munka alatt azt se tudom, ki van a kicsivel és mit csinál.


Ha van bölcsitek, akkor próbáld meg a polgármesterinél valamilyen indokkal védelembe vetetni a gyereket, akkor KÖTELEZŐ felvenni a bölcsibe, ha első körben nem sikerül, fellebbezni a jegyzőnél, hátha sikerül.

Ha nem, akkor keresni, hátha nálatok van olyan megbízható, hasonló helyzetben élő kismama, aki bevállalja. Ha minden kötél szakad, te terjeszd, hogy nem tudsz menni dolgozni, de addig is szívesen vigyázol csekély összegért cserébe olyan gyerekere, aki nem jut be a bölcsibe.

2011. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te sem vagy akkor sajnos jobb helyzetben. Nekem rokonom sincs itt, aki vigyázna rá. Fogalmam sincs mit fogok csinálni, magánbölcsi ára 66e és a csillagos ég. Nagyon jó lenne, de pénzünk nem marad, mint ahogy így sem!:( Megpróbáljuk az állami bölcsit, hátha sikerül...
2011. jan. 21. 15:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg Pesten nem járhat bölcsibe? Nem mintha ott nem lenne várólista, de hátha...
2011. jan. 21. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:

De,csak tartózkodási helyetekek az a cím kell hogy szerepeljen mindkettőtök lakcímkártyáján,amelyik ker.ben van a bölcsi.Szerintem a munkahelyed közelében is próbálkozhatsz,arra hivatkozva,hogy a közelben dolgozol.Hátha.

Nem bántásból írom,de sajnos késő van már ahhoz,hogy szept.-ben bölcsibe menjen.Azért remélem sikerül elintézni.:-)

Én 5 hónaposan irattam be ide ahol lakunk,akkor voltunk 20.-ak a várólistán.Nem vették fel,6.-ak lettünk a várólistán.Bejelentkeztünk(tartózkodási hely,lakcím maradt)az egyik barátomékhoz a közelbe Pestre(Pest megyében lakunk)7 hónapos volt a lányom hál'isten felvették,nem tudom mi lett volna ha nem....

Engem az bosszant,hogy mindenki előnyt élvez,csak a normálisan dolgozó,kultúrált,nem segélyekből élő,rendesen adózó pár gyerekei.

2011. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi lemaradt: ...gyerkei nem.
2011. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy már most késő. Hisz az év végére akarom beíratni. Lehet a kórházból hazafele, szülés után kellett volna be ugrani beiratkozni. Nevetséges!
2011. jan. 24. 16:01
 7/7 anonim válasza:
Nehéz kérdés, addig: [link]
2012. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!