Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy 2 évesem...

Mit tehetnék, hogy 2 évesem újra "jól" egyen?

Figyelt kérdés

Sosem volt egy nagyevő, de mostanában egyre rosszabb. Mindent megevett régen, csak keveset belőle, most viszont csak a levesből egy kicsit (a bölcsiben ez hetente egyszer van), és talán a tésztát, ha üresen, vagy sajttal adom. (Ma krumplis tészta volt, és megkérdezte, hogy hol van a tészta?) Mindig abban reménykedtünk, hogy a bölcsiben majd látja a többieket, és jobb étvágya lesz, de ez még csak rosszabb lett. Most már a hideg ételt sem szívesen fogadja el, és a gyümölcsöt is csak a bölcsiben. Visszatért arra, hogy ha éhes tejet kérjen.

Nem szívesen adnék neki étvágynövelőket, mert mindennek ellenére nem néz ki vékonynak, aranyos kis kerek arca van, kicsi pocija.

Mit lehetne tenni még?


2011. jan. 21. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is ez a helyzet, én kipróbáltam a Cebion Multit- de olyan célból, hogy ha már nem eszik valami vitamint mégis kapjon-- és láss csodát, azóta gyönyörűen eszik! szerintem nálunk a vashiány okozta az étvágytalanságot, és a cebion segített. nekem is 2évesem van.
2011. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk még egyenlőre semmi nem vált be,november óta alig eszik,szinte 2-ig tart a számolás mit evett ma.most béres cseppet szed,de még ez sem segít,pár szem gyümi pár kanál joghurt ennyi,és este a kakaó.majd meglátjuk mi lesz vele később,most trükközök,együtt eszünk a nyuszival,a cicával,kis apró falatkákat csinálok amit viccesen csinálok meg,vagy fogpiszkálóra szúrom őket,igy eszik egy keveset.várom a további ötleteket mit lehet még.
2011. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálam ezeket a trükköket már kiismerte :(
2011. jan. 21. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Szinte egyik napról a másikra mindenféle előzmény nélkül ugyanez a helyzet nálunk a 22 hónapos lányommal. Eddig mindent evett,aztán hetekig szinte semmit. Mióta nem erőltetek neki semmit,azóta rájöttem hanyagolja az összes pépes kaját,beleértve az összes főzeléket,eddig csak ilyeneket evett. És pl.tegnap két pofára ette a grillcsirkét rizzsel! Eddig még nem is evett rizst magában. Úgyhogy átálltunk a darabos kajákra. Megragadja a csirkecombot és eszi tarhonyával. Levesből jöhet a répa,csíktészta úgy malackodik:D És ő is nagyon sok tejet akart inni,de nem engedtem csak reggel és este. A sok tej és gyümölcslé elveszi az étvágyat. Próbálkozz mindenfélével,ülj le vele enni ugyanazt és hagyd rá az evést,ne szólj bele, ne biztasd. Magától fog "mindent" enni. Ha sok gyümölcsöt eszel előtt megkívánja. Nálunk így van,lekopogom...
2011. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt van pár link:


[link]


[link]


[link]

2011. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket. A legtöbbet már kipróbáltuk és nem jött be, de azért kísérletezünk.
2011. jan. 22. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!