Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam szinte...

20 hónapos kisfiam szinte egész nap bőg. Mit tehetnék már?

Figyelt kérdés

Szerintem belépett a dackorszakba, nagyon nehezen kezelhető. Reggel 7-kor kelünk, mert viszem a nagyobbik gyereket oviba. Ez neki korai, még aludna, üvölt, amíg haza nem érünk. Na, reggeli alatt csöndben van. Aztán megy játszani, kb. 5 perc után megunja, jön hozzám, visít. Mi kéne kisfiam? Hát, szerintem az is a baj, hogy nem tud még nagyon beszélni, mert kb. ennyit tud mondani, hogy add ide, és berángat a szobájába. Ott próbálok mindenféle játékot, de nem tetszik semmi, a végén eldobja magát, és üvölt, hogy "hagyjál!" Nagyjából ez a délelőtt. Ebéd után viszem aludni, de kb. 2 hete ez sem megy, csak a cicin akar aludni, azt meg én nem akarom. Ma kb. 1,5 óra volt elaltatni, 3-szor kérte vissza magát a cicire.

Aztán ha felkel, megyünk a lányomért az oviba, megint végigbőgi az utat, mert sétálni akar, de elég messze van, és ezért inkább babakocsiban viszem. Különben hazafelé már cipelnem kéne, és elég nehéz már.

Na, ha a lányom itthon van, akkor nagyjából elvannak együtt. Kivéve, ha a szeretetem bármi jelét mutatom iránta, mert akkor megint kiborul. De őt hiába próbálom szeretgetni, eltol magától, és mondja, hogy hagyjál.

Apával, mamával teljesen jól elvan, csak velem csinálja ezt, én már nem értem miért, de teljesen kiborít. Mit rontottam el?


2011. okt. 24. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:

dackorszak kezdete. üdv a klubban. nem rontottál el szerintem semmit. esetéeg ha tudtok, délelőtt menjetek ki, az sokat segíathet az otthoni nyűglődés ellen.

semmi sem segít, csak a türelem meg a szeretet meg a következetesség- és ez sem két nap alatt sajnos....és tenger türelem kell.

3 éves kislány + 3 hónapos kisfiú anyukája

2011. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez fura, a lányom nem csinált ilyeneket.
2011. okt. 24. 14:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet h fáradt ,vagy éhes,vagy több figyelmet igényel.
2011. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a fiúk hisztisebbek, mint a lányok. Pont amiatt, hogy később tudnak beszélni, nehezen értetik meg magukat és ezen hamar 'berágnak'. Az én 2 éves fiam is ilyen, főleg mióta bölcsis /3 hete/. Én otthagyom, erre rögtön abbahagyja, más módszer nincs rá.
2011. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom beszél, meg tudja magát értetni! Viszont az utóbbi időben olyan hisztiket levág, vigaszt nem kér (tőlem!), ha nyugtatni akarom sikítozik. Ha látja, hogy otthagyom még jobban sikít és ordít, így a végén hányásig fajul a dolog:(
2011. okt. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mennyire történik az, amit ő akar? Megszokta, hogy teljesül minden kívánsága? Mert azt látom, hogy pl. nem engeded, hogy sétáljon, ha Te úgy találod praktikusnak - ez OK. Viszont ha nem akarod, hogy cicin aludjon el, miért tud 3x visszakéredzkedni?

Nem kérdőjelezem meg a következetességedet, meg tudom, hogy talán lehetetlen minden helyzetben 100%-osan az lenni, de lehet, hogy megszokta, hogy van értelme hisztizni...? De ez tőlem is csak tipp...

Amúgy meg persze, a dackorszak - de azért szerintem vigyázni kell, hogy mi mindenre fogjuk rá, vagy legalábbis, milyen mértékben.

2011. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Reggel tuti, hogy fáradt. De hiába akarnám délelőtt lefektetni, nem akar aludni, sokszor még alvásidőben is nehéz elaltatni. De mi a fenét csinálhatnék? Oviba menni kell, hamarosan megyek dolgozni, akkor még korábban kelünk majd. Pedig este fél 8-kor már lefektetem.

Igen, sokszor engedek a hisztijének, mert nem bírom már hallgatni. Elég erős egyéniség, az első gyereknél én voltam a főnök, de most teljesen tehetetlennek érzem magam.

2011. okt. 27. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Muszáj olyan korán oviba mennetek?Őszi szünetben tehetnél próbát,hogy azt hogyan viseli,hogy magától ébredhet...Ha az oviig kap egy kiflit,tehát eszik,akkor is sír?

Ha a cicin altatásnál arra hangolódnál,hogy ezt most kettőtökért pozitív élményként éled meg,esetleg cirógatod vagy dúdolsz,talán könnyebb lehet.Persze,lehet már próbáltad.

A sok levegőn töltött idő sok előnye mellett el is fáradnak.Lehet Kapd el anyát! játszani,vagy Biztos én vagyok a gyorsabb!-at.Ezek elterelik a figyelmét,s kettőtöknek közös élmény.

2011. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem megyünk olyan korán, de azt mondták, hogy fél 9-ig mindenképpen érjünk oda. Milyen jó dolga van, mi? És még így is nyávog. Amikor én kicsi voltam, anyu 6-ra járt dolgozni, fél 5-kor keltünk, és mentünk oviba. Persze én is hisztiztem egész nap.
2011. okt. 28. 09:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Beirattam heti 1 napra a családi napközibe, hátha kicsit lenyugszik, mert szerintem nagyon unatkozik, addig én is lenyugszom. Azon is mindig ki van borulva, hogy ott akar maradni a tesóval az oviban játszani, és nem engedem. Remélem, most örülni fog.
2011. okt. 28. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!