Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek? 3,5 éves kislány...

Mit tennétek? 3,5 éves kislányom még néha bepisil alvás közben. Vigyem esetleg orvoshoz vagy ez még nem gond?

Figyelt kérdés
Még 2 éves sem volt mikor szobatiszta lett, lassan egy éve, hogy úgymond ágytiszta lett, vagyis azóta nincs pelus éjjel. De még előfordul, hogy bepisil, egyszerűen nem ébred föl arra, hogy pisilnie kell, csak akkor amikor már becsorgott. Egy ideig pisiltettem éjjel(sokszor fel sem ébredt, csak ráültettem a bilire és pisilt), térjünk vissza erre, vagy mit javasoltok? Már kétségbe vagyok esve, esetleg már orvoshoz kellene fordulnunk? Segítsetek! Mit tegyek?
2011. jan. 21. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen normális. Én kisfiam is régóta szobatiszta, sőt ágytiszta is, de néha még előfordulnak balesetek. (kb. hetente, kéthetente egyszer)

Az érdekes az, hogy a nagyobb fiam soha sem pisilt alvás közben, vele egyáltalán nem volt ilyen gond, hamarabb lett éjjelre szobatiszta, mint nappal.

Több orvostól is kérdeztem, és van a családban óvónő is, akik azt mondták, hogy 5 éves korig ez normális.

2011. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem olyan nagy "tragédia"? Néha már kezdek aggódni pl. mikor eltelik úgy kb. 2 hét, hogy semmi baleset, aztán meg egy héten 3x is bepisil. Már azon gondolkodtam, hogy orvoshoz viszem. Vagy csak még nem elég érett?

Köszönöm a megnyugtató választ!

2011. jan. 21. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem múlt héten azt mondta a védőnő,hogy 6(!) éves korra kell ágytisztának lenni a gyereknek,de 10(!) éves korig elfogadott,ha egyszer-kétszer bepisil..

Úgyhogy semmi gond!:)

2011. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok, mert tényleg kezdtem aggódni, hogy esetleg valami baj van.
2011. jan. 21. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
5 éves unokaöcsém kéthetente egyszer tuti bepisil éjjel, közli is, hogy mélyen aludt és nem vette èszre. Szerintem picivel kevesebb folyadék este hat utàn megoldja ezt a gondot, de nem hinném, hogy baja lenne a kicsidnek:)
2011. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!