Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szexuális felvilágosító...

Milyen szexuális felvilágosító könyvet tudtok ajánlani kisgyerekhez?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves, szeretnék lassan rákészülni a dolgokra. Valami jó kis szakirodalmat keresek.
2011. jan. 22. 16:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

"Szerintem jó dolog, ha nem hazudunk a gyereknek (gólya hozza a kisbabát stb.)"


Akkor gondolom te a Mikulással meg a Jézuskával sem eteted a gyereket. Jah, meg még a húsvéti nyuszi is ott van...

Szerintem vannak bizonyos "hazugságok" amiket bizonyos életkorok megkövetelnek.

2011. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem traktálom hazugságokkal (egyenlőre még csak a kisöcséimet). Én már az oviban is tudtam, hogy hogy születik a kisbaba, persze a magam szintjén. És lám nem lettem érzelmileg sérült, nem ijedtem meg, amikor 9 évesen megjött, tudtam hogyan kell védekezni amikor arra került a sor stb. Én ezzel csak nyertem, és a gyerekeimet is így szeretném nevelni, ahogy engem. A hazugság még nem segített senkin...
2011. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Abszolut ellenzem a hazugságot. Szerintem a jézuska meg a mikilás más, bár lehet hogy tényleg nem... nem is ez a lényeg.

Lehet én tudom rosszul, de nálam a szexualitás nem a közösüléssel kezdődik... nem is tudom hol kezdődik, kezdve a pici kori szexualitással, mikor már 2-4 évesen maszturbálnak, mert rájönnek, hogy az jón nekik. Az mi, ha nem a szexualitás része? Aztán látja, hogy anyának cicije van, apának fütyije, ez mi, ha nem a szexuális nevelés csírája? Aztán ha meglát betétet tenni a fehérneműben, mit mondjak? Az nem a szexualitás része? A test biológiája is a szexualitás része-ezen vonatkozásban-szerintem...

Bocsánat, ha ezzel sértettem az érzeteiteket, de nem a szexről akarok beszélni vele, csak arról, amiről neki tudnia kell, ha rákérdez valamire, vagy lát valamit.

Amúgy 10 hós lányomról leveszem a pelenkát, az első, hogy a cuncijához nyúl... telán mert a szexualitás életünk része mindig !

2011. jan. 22. 21:51
 14/16 anonim ***** válasza:
19%
Te a gyereked előtt cseréled a betétet??
2011. jan. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb ha Te válaszolsz neki az éppen aktuális kérdésére, a korának megfelelő szavakkal attól kezdve, hogy megkérdezi, mi a különbség a lányok és fiúk közt. Akkor el lehet neki mondani azt, ami az Ovizsaru című filmben is van, hogy "A fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk". Innentől kezdve, mindig az aktuális kérdésére kell válaszolni, nyíltan és őszintén, a korának megfelelő szavakkal. Nagyon fontos, hogy a nemi szerveket is nevezzétek meg, persze, azt is gyerek nyelven. Pl. punci, kuki, vagy ahogy Ti otthon hívjátok.
2011. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem a gyerek előtt cserélek betétet, de a fürdő együtt van a wc.-vel, az ajtó nem zárható, és ki tudja nyitni... nem tudom kivédeni, hogy rám nyisson, ha akar...

De nem is ez a lényeg. Hanem hogy mit mondjak, hogy ne ilyedjen meg, de kilegéítse.

2011. jan. 23. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!